Zase remíza! Jihlavští fotbalisté hráli potřetí za sebou nerozhodně. Tentokráte získali bod na půdě Jablonce, se kterým se po zajímavém průběhu utkání rozešli smírně 1:1.

Obezřetně mířili jihlavští fotbalisté do Jablonce. Severočeši měnili v týdnu trenéra, což bývá vždy motivací pro hráče ke zvýšenému úsilí.

Hráči Vysočiny ale na nic nečekali, do domácích se zakousli a od samého začátku více hořelo před Špitovou brankou. Vaněček však pálil z dobré pozice daleko vedle, stejně jako Vaculík. Kapitán Jihlavy měl o chvíli později i další šanci, kterou mu zmařil obětavě domácí Kubista.

Jablonec se osmělil až po dvaceti minutách. Rovněž Hubník však měl mušku vychýlenou, zásah Loučky nebyl pro ofsajd uznán. Zajímavá hra pokračovala i nadále, stejně jako festival zahozených šancí. Jungr ztroskotal na domácím obránci, Kopicovu ránu bravurně zlikvidoval Blažek, také pro Masopusta byla jablonecká branka malá.

Branky začaly padat až po změně stran. Nejprve se zastřelovali domácí, ale branka Blažka odolávala, a naopak udeřilo na druhé straně. Vaculík se protáhl po straně, naservíroval míč Jungovi a ten otevřel skóre duelu 0:1.

Vedení ale nováček udržel pouhé tři minutky. Jihlavané neubránili rohový kop a Hubník hlavou srovnal skóre.

Po vyrovnání pokračovali domácí ve svém útočném pojetí a měli viditelně více ze hry, Vysočina sázela na rychlé brejky. Dvacet minut před koncem se do nadějné pozici řítil Jungr, Špit včas vyběhl a rodící se šanci přerušil razantním odkopem.

V závěru zápasu tlak domácích postupně slábl, což hostujícím hráčům vyhovovalo, a duel se dohrával už za menšího tempa.

Z klidu nevyvedl rozhodčího utkání pád Klimenta v pokutovém území domácích, ani Blažka Čížkova rána z dálky, která minula jeho svatyni.

Jihlavští tak mají tři kola před koncem osmibodový náskok na sestupovou příčku, a tudíž téměř jistotu záchrany soutěže i pro příští ročník ligy.