Naopak na druhém pólu tabulky se situace ještě lehce zamotala. Vedoucí Radešínská Svratka nevyužila výhody domácího prostředí, když poprvé v sezoně podlehla na svém hřišti. Křižanov si odvezl vítězství 2:0.

„Ten zápas se nám vůbec nepovedl. Neřekl bych, že jsme byli nějak zvlášť nervózní, spíše mi přišlo, že nám vůbec nesvědčilo horko, které v neděli panovalo. To však není žádná omluva, počasí bylo pro oba mančafty stejné," nehledal alibi pro špatný výkon svých svěřenců trenér Radešínské Svratky Michal Strachoň.

Oba dva góly však lídr tabulky paradoxně inkasoval v početní převaze. V 60. minutě šel totiž po červené kartě předčasně pod sprchy hostující Invald a domácím nabídl půlhodinovou přesilovku. „Ale my jsme v ní zahráli snad ještě lepe než v jedenácti. Byl to jednoznačně náš nejlepší jarní výkon a tři body byly zcela zasloužené. Už v první půli jsme měli několik šancí, ale gólově jsme se prosadili až v závěrečné fázi zápasu. Přišlo mi, že domácí byli trochu nervózní z toho, že mají postup tak blízko," vypozoroval kouč Křižanova Josef Milota.

Druzí fotbalisté Hamrů si naopak s chutí zastříleli v Dolní Rožínce, které nadělili tenisového kanára. V to, že by se nakonec z celkového triumfu radovali oni, však v táboře Kladivářů příliš nevěří.

„Radešínka by byla hloupá, pokud by si to nechala vzít. My jsme ztratili klíčové body zbytečnými domácími remízami s Bohdalovem a Bobrovou. O postupu jsme se nebavili, ale soutěž bychom vyhrát chtěli," sdělil kanonýr Hamrů Vojtěch Zedníček, který dvě kola před koncem zaostává v tabulce střelců dva góly za vedoucím Petrem Burešem z Rozsoch.

Před závěrečnými dvěma koly tak ještě může být situace hodně zajímavá. Ve vzájemných zápasech dvou vedoucích celků přeboru se totiž pokaždé nejtěsnějším výsledkem radoval domácí tým (2:1 ve Svratce, 3:2 v Hamrech).

„Pokud je ve vzájemných zápasech shoda v bodech i ve skóre, nehraje roli počet vstřelených branek na hřišti soupeře. Toto pravidlo platí pouze při pohárových zápasech," vysvětlil předseda Sportovně-technické komise OFS Žďár nad Sázavou Rudolf Řezáč.

To znamená, že v případě bodové shody by na konci ročníku rozhodovalo konečné skóre. A to mají nyní o pět gólů lepší druhé Hamry, které na první místo ztrácí tři body.

Pokud se Radešínská Svratka nechce ohlížet na výsledky svého pronásledovatele, potřebuje v závěrečných dvou kolech získat alespoň čtyři body. O to pikantnější nádech proto bude mít sobotní derby, v němž Radešínka zajíždí na hřiště rezervy sousední Nové Vsi.