Radešínská Svratka opět slaví postup

Žďársko - Poslední tajenka fotbalové III. třídy je rozluštěna. Druhé postupové místo si ve Strážku suverénně pohlídala Radešínská Svratka. Tým, který vznikl v létě 2007, tak postupuje podruhé v řadě a v příští sezoně si zahraje okresní přebor. Naopak na jaře oživená Dolní Rožínka si bude muset ještě minimálně rok počkat.

23.6.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

D. ROŽÍNKA – KŘIŽANOV B 3:0

Góly: König, Bartoněk, J. Bílek. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:0. Diváci: 60. Poločas: 0:0. D. Rožínka: Škorpík (80. Horák) – Malý, Pištěk, König, Konček – Bartoněk, Kopecký, Andreis, Matuška – Vondruška (70. M. Bílek), J. Bílek. Křižanov B: Homola – Novotný, Uhlíř, Žák, Vítek – P. Hladík, Láznička, Král, L. Hladík – Burian, Vítek.

STRÁŽEK – RAD. SVRATKA 0:6

Góly: Daniel, M. Šoustar, Novotný 2, Novák, Dvořák. Rozhodčí: Šoukal. ŽK: 0:0. ČK: 1:0. (10. Broža). Diváci: 100. Poločas: 0:3. Strážek: Strachoň – Dostál (62. Mir. Svoboda ml.), Kubský, Cimbálník, Mir. Svoboda – S. Broža, Nidrla, L. Broža, Marek – Melichar, Mil. Svoboda. Rad. Svratka: Mrkos (75. Skryja) – Havránek (67. Dvořák), J. Šoustar, Daniel, Sáblík – Mir. Šoustar, Nejedlý, Novotný, Novák – Jurek (60. Trojan), Kříž.

MORAVEC – V. BÍTEŠ B 0:1

Góly: M. Klusák. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (60. P. Černý). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Moravec: Lisý – Kováč, Šustáček, Hladík, F. Černý – P. Černý, Uhlíř, Ambrož, Tulis – Kovář (62. Toufar), M. Černý. V. Bíteš B: Hemala – Šeba, Suchý, Loup, Klusák – Rašovský, Trojan, Paprskář, Dufek – Čech, Malý.

D. HEŘMANICE – ROZSOCHY B 0:2

Góly: J. Smolka, M. Padrtka. Rozhodčí: Šotkovský. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:2. D. Heřmanice: Zicha – Fialka, Sedláček, L. Paták, Z. Šlapal – V. Paták (39. V. Barták), D. Šlapal, Fleck, O. Šlapal - S. Barták, Komínek. Rozsochy B: P. Zítka – Jiř. Střešnák, Zavadil (71. Prášil), Benedikt (53. Klimeš), Jak. Střešnák – Kučera, Sádecký, Smolka, T. Zítka – Padrtka, Šafránek.

ROŽNÁ – ŠTĚPÁNOV B 6:5

Góly: Krajčo 2, Vyžrálek 3, Hanus – Buček 2, Vrzal, Dvořáček, Veselský. Rozhodčí: Vévoda. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 5:1. Rožná: J. Beran – Novotný, Špaček (46. Švestka), Krajčo, K. Beran (71. Sádecký) – Navrátil, Hanus, Kunc (49. Prokop), V. Vyržrálek – Krajčo, J. Vyžrálek. Štěpánov B: Fafílek – R. Nečas, Rössler, Vávra, Macinský – Kroupa, Veselský, Vrzal, Hrubeš (46. Buček) – Dvořáček, Jílek.

MĚŘÍN B – BOHDALEC 5:1

Góly: P. Pospíchal 2, Chaloupka, Vrzáček, Štrit – L. Jaša. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Měřín B: Jurek – O. Palík (46. R. Coufal), Vrzáček, Z. Zdvihal, M. Coufal – Uchytil, Hlaváček, Chaloupka, O. Palík – Panáček (59. Blažek), R. Coufal (46. Štreit). Bohdalec: Skoupý – Pohanka, Stehlík, V. Jaša, Dostál – Myslivec, Sklenář, Nedoma, Chrást (68. Teml) – L. Jaša, Ševčík (46. Skryja).

POHLEDEC – NOVÁ VES B 3:1

Góly: R. Ptáček 2, Z. Pestr – J. Bureš. Rozhodčí: Skryja. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Pohledec: Kadlec – Muchálek, Košábek, Staněk, Šajner – Jandourek, Lukeš, Puchýř (80. Kopečný), J. Míča (52. Ig. Hudák) – Ptáček (68. M. Pestr), Z. Pestr. Nová Ves B: Babjačok – J. Starý, F. Šandera (80. P. Šandera), J. Bureš, Klement – V. Bureš, R. Ondřejka, F. Starý, Novotný – Synek (71. Dostál). J. Ondřejka. ⋌(nin)

23.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Řídil, i když mu to výrok soudu zakázal

Šedesátiletý řidič felicie nadýchal 3,35 promile

Vztyčení vánočního stromu na Náměstí je rizikové

Velké Meziříčí – O budoucnosti vánočního stromu před radniční budovou na Náměstí ve Velkém Meziříčí budou rozhodovat tamní městští zastupitelé. Betonová šachta, do které bývá symbol Vánoc pravidelně upevňován, je totiž v nevyhovujícím stavu.

Za volant náklaďáku usedl řidič opilý a se zákazem řízení

Žďár nad Sázavou – Za volant si i přes uložený zákaz řízení a pod vlivem alkoholu troufl šestadvacetiletý šofér náklaďáku z Plzeňska. Policisté ho v rámci kontroly zastavili ve žďárské ulici Neumannova.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Podařený víkend v I. A třídě, bodovaly všechny týmy

Vysočina – Předposlední 12. kolo východní skupiny I. A třídy zástupcům žďárského okresu sedlo. Ačkoliv hned tři kluby hrály na hřištích svých soupeřů, body „ztratil“ pouze Moravec, který remizoval v Budějovicích.