Náročné dva dny čekají na fotbalisty Radešínské Svratky. Aktuálně třetí tým tabulky východní skupiny I. B třídy totiž v dnešní dohrávce 14. kola od 17.30 přivítá Stařeč, v neděli pak na Novoměstsko dorazí k okresnímu derby druhý Měřín, začíná se v 16.30. Na něj Radešínka ztrácí dva body. V případě plného bodového zisku by tak v neděli mohli svěřenci trenéra Pavla Kříže slavit postup o patro výš. Při současných klimatických podmínkách to ale není jednoduchý úkol.

Jiné termíny nebyly

„Musíme to zvládnout, nic jiného nám nezbývá, místo pátečního tréninku si holt zahrajeme zápas. V další všední dny je kupa kluků v Brně a v Praze, proto jsme se jako na jediném termínu domluvili na pátku. Doufám, že se nikdo nezraní a budeme kompletní, jsou to pro nás stěžejní zápasy,“ připustil Pavel Kříž, podle něhož musí jeho ovečky dnes naplno bodovat.

„Stařeč na jaře docela dost vyhrávala, působí dobrým dojmem. Jsou už zachránění, uvidíme s čím přijedou.“
Pokud by se to hráčům Radešínky povedlo, poskočili by v tabulce před Měřín a v nedělním vzájemném duelu by jim hrál do karet i případný nerozhodný výsledek, protože v posledním kole doma hostí beznadějně poslední Rokytnici.

„Proti Měřínu ale budeme chtít vyhrát, je ovšem pravdou, že remíza by pro nás po případné výhře nad Starčí nebyla nevýhodná. My bychom rádi rozhodli už proti Měřínu, záleží však na tom, co nám soupeř dovolí. Na podzim jsme u nich prohráli 3:4, ale herně to bylo vyrovnané a hodně otevřené utkání, domácí byli šťastnější v koncovce. Musím však přiznat, že se mi velice líbili, hlavně ve středu pole na mě udělal dobrý dojem Souček, který tam před sezonou přišel z Velkého Meziříčí, ten jim hru kvalitně dirigoval,“ všiml si Kříž.

Překvapení nečeká

V táboře měřínské Jiskry panuje před nedělním šlágrem dobrá nálada. Celek z Velkomeziříčska už šest kol nepoznal hořkost porážky, naposledy jej na konci dubna dokázaly zdolat vedoucí Rapotice.

„Určitě bude záležet na tom, jak si budou oba týmy stát v tabulce po pátečním utkání Svratky. My na její půdu ale v neděli určitě pojedeme vyhrát, nebudeme hrát na remízu, byť bychom třeba byli stále druzí. Hřiště v Radešínce je specifické, má menší rozměry, což je určitě výhodou domácích. Oba celky se ale znají, neměli bychom se vzájemně ničím překvapit,“ tvrdí lodivod Měřína Karel Kružík.

Stačí bod, chtějí tři

V předposledním kole I. A třídy – skupiny B mohou v neděli udělat fotbalisté Moravce poslední krok k záchraně. Pokud doma remizují s již takřka jistě sestupujícími Moravskými Budějovicemi, budou moci slavit.

„Na bod ale rozhodně hrát nebudeme. Diváci, kteří s námi minule v Náměšti nebyli, jsou po naší vysoké výhře namlsaní, kluci budou chtít předvést podobný výkon,“ připomněl šokující výhru 4:0 na hřišti lídra trenér Moravce Lukáš Broža.
Nedělní utkání začíná na hřišti Moravce v tradičních 16.30, na podzim loňského roku se oba celky rozešly smírně po nerozhodném výsledku 2:2.

„Dvakrát jsme teď vyhráli nad silnými celky Želetavy a Náměště, mančaft šlape, je skoro škoda, že sezona končí. Až na ojedinělé výpadky jsme se aklimatizovali, jen nás občas trápily lacino inkasované branky a koncovka, herně jsme se však neztratili. Pokud k zápasu přistoupíme na sto procent, měli bychom Budějovice zdolat,“ dodal Broža.