„Prohra nás určitě mrzí, protože ještě pět minut před koncem jsme drželi nerozhodný výsledek," řekl trenér Radešínské Svratky Michal Strachoň.

Po první půli doposud úspěšný nováček prohrával 0:1. Po změně stran však vyrovnal a dokázal také odpovědět na druhé vedení Měřína v zápase. Střídající měřínský dorostenec Václav Crkal však dvěma góly v závěrečné pětiminutovce zápas rozhodl. „Za první půli bychom si asi bod nezasloužili. Ve druhém dějství jsme však přidali a konečná remíza by odpovídala dění na hřišti. Bohužel jsme si neodpustili jedno zaváhání v obraně a bodové naděje byly pryč," mrzelo Strachoně.

Na nějaký dlouhý smutek nad první porážkou v krajské soutěži však ve Svratce nemají čas. V neděli totiž přijde na řadu domácí derby s nedalekým Moravcem, který je po 7. kole lídrem tabulky. Exkluzivitu zápasu navíc podtrhuje jeho pouťový podtext.

„Obzvláště na pouť doma body neradi rozdáváme. Čekám, že přijde slušná návštěva, která uvidí dobrý fotbal. Moravec má výborný mančaft, složený převážně z mladých, ale již dostatečně zkušených hráčů. Pokud ovšem podáme výkon, jakého jsme schopni, nemusíme se nikoho bát. Věřím, že body zůstanou doma," dodal Michal Strachoň.

Jako na houpačce si zatím musejí připadat fotbalisté Křoví. Po vydařeném vstupu do sezony, kdy po čtyřech kolech okupovali čelní příčky tabulky, přišla série tří porážek. Ta vrhla mužstvo do tabulkového suterénu. „Postihla nás série zranění. Kádr nemáme tak široký a každá ztráta je hodně znát. Musíme si pomáhat hráči z béčka, což je na souhře i kvalitě hry citelně znát," vysvětluje asistent trenéra Křoví Lukáš Midrla.

Naposledy jeho svěřence zdolala poměrem 5:3 Kněžice. V poločase to bylo již 4:0, navíc Křoví hrálo v deseti. Po pauze se však obdivuhodně zvedlo a po čtyřminutové rychlopalbě Martina Kaliny (hattrick za 4 minuty!) to najednou bylo pouze o gól. Domácí si však závěr zápasu pohlídali.

„Na body jsme tam určitě pomýšlet mohli. Domácí měli v první půli mírnou převahu, góly jsme však dostali po individuálních chybách. Po změně stran jsme nicméně měli dost šancí na to, abychom alespoň vyrovnali," popsal utkání lodivod Křoví.

V neděli na fotbalisty z východní výspy Vysočiny čeká hodně důležitý duel na půdě posledního Stonařova. Výhra by se rovnala klidu do závěru podzimu. „Pojedeme tam určitě vyhrát. Ve Stonařově se nám v minulosti dařilo, tak doufám, že na to navážeme. Další bodová ztráta by nás dostala tam, kam nechceme," uvědomuje si Lukáš Midrla.