NEDVĚDICE – MĚŘÍN 2:2
V souboji dvou celků ze žďárského okresu začal lépe favorizovaný Měřín, už v 9. minutě šel také do vedení. Po autovém vhazování se balon odrazil na nohu Kružíka, ten pak pohotově prostřelil klubko hráčů před sebou – 0:1. Ve 22. minutě bylo vyrovnáno, agilní Vašíček byl sražen ve vápně, následný pokutový kop pak zkušeně proměnil Havíř. Ještě před koncem první půle si však hráči Jiskry vzali vedení zpět. Na centr ze zbytečného trestného kopu pro domácí mužstvo si na první tyči znovu naskočil hrající trenér Jiskry Kružík a bylo to 1:2. Poločasová přestávka hráčům Nedvědice pomohla, protože už po pár okamžicích bylo opět vyrovnáno, také Havíř si hlavičkou připsal druhý gól v utkání – 2:2. Ve zbývajícím průběhu zápasu viděla hrstka diváků několik nebezpečných situací na obou stranách, z žádné z nich už ovšem nezahřmělo. Oba celky se tak rozešly zřejmě spravedlivou remízou.

Góly: 22. a 48. Havíř (první z PK) – 9. a 44. Kružík. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 1:2. Nedvědice: Havlík – Trdý, Mareš (78. Houdek), Bracek (46. Pokorný), Sytař, Štefka, Havíř, Krejčí, Škutchan, Vašíček, Burýšek. Měřín: J. Hladík – Procházka, Kožený, Polák, Láznička, Matoušek, Bublán, Kolda, Beran (83. Doležal), Kružík, Kuřátko (68. Doležal).

R. SVRATKA – RAPOTICE 0:1
Ve vzájemném souboji prvních dvou celků tabulky východní skupiny I. B třídy se již poněkolikáté ukázalo, jak Rapotice letos dokáží zvládat herně vyrovnaná utkání. Úvodní pětačtyřicetiminutovka nabídla vyrovnaný průběh hry, z níž vyplynula jediná vyložená příležitost, domácí útočník Plhal v ní ovšem trestuhodně selhal.

Podobný průběh zápasu byl k vidění také po změně stran, po herní stránce si však diváci přišli na své. O výsledku zápasu tak rozhodla situace ze 78. minuty. Na konci podařené akce hostů stál Sobotka, který rozhodl o takřka definitivní jistotě návratu Rapotic do druhé nejvyšší krajské fotbalové soutěže. Oslavu hostů mohl ještě v závěru utkání zvrátit Plhal, ale také ve druhé vyložené šanci tohoto utkání neuspěl.

Gól: 78. M. Sobotka. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 3:2. Diváci: 126. Poločas: 0:0. Rad. Svratka: P. Chrást – J. Chrást, Drdla, Smejkal, Janů – Šacl, Pekárek (87. Janů), Starý (22. Janů), Mužátko – Gabriel (80. Dostál), Plhal.

Okresní fotbalové soutěže mužů

V. BÍTEŠ B – ROKYTNICE 6:1
Začátek zápasu vůbec nenasvědčoval tomu, jaká kanonáda domácího celku se nakonec ve Velké Bíteši strhne. Nováček z Rokytnice začal dobře, už po devíti minutách hry totiž poslal hosty do vedení Hakl. To však byl jediný radostný moment fotbalistů klubu z Třebíčska v tomto utkání. Ve 22. minutě vyrovnal Paprskář, pět minut před poločasovou pauzou načal své střelecké představení Whittingham – 2:1.

Ve druhé půli totiž v rozpětí jedenácti minut připojila zahraniční akvizice v dresu Velké Bíteše ještě další dva zásahy a mohla se tak radovat z hattricku, který znamenal vedení domácích už 5:1. Ještě předtím si totiž vstřelil vlastní branku Adam Štěpánek. Konečnou podobu výsledku, který by se hodil spíše na tenisové kurty, dal sedm minut před závěrečným hvizdem Loup.

Góly: 22. Paprskář, 40., 51. a 62. Whittingham, 47. A. Štěpánek (vlastní), 83. Loup – 9. Hakl. Rozhodčí: Sliž. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 2:1. V. Bíteš B: M. Pelán – M. Švanda, T. Pelán, O. Švanda (71. Svoboda), Paprskář (63. Pelikán) – Ivančík (46. Mrňa), Klusák, Horký, Loup – Hibš, Whittingham.

BOHDALOV – HARTVÍKOVICE 3:1
V utkání tabulkových sousedů měl herní převahu domácí Bohdalov, který si vytvářel brankové příležitosti, jenže nováček se poslední dobou trápí v koncovce. Do vedení tak šly Hartvíkovice. Ve 36. minutě centroval David Kopuletý a gólman Pokorný si míč nešťastně srazil do vlastní branky – 0:1. Vyrovnání se domácí dočkali o šest minut později, odražený balon napálil Doležal nechytatelnou bombou z hranice šestnáctky za záda Chalupy. Krátce před uplynutím hodiny hry poslal Doležal prudký centr a gólman Hartvíkovic si jej srazil do branky – 2:1. Definitivní rozhodnutí přišlo čtvrthodiny před koncem, kdy se Koukal probojoval do vápna a nekompromisně zakončil. Tři body tak po zásluze zůstaly doma.

Góly: 42. a 59. Doležal, 75. Koukal – 36. D. Kopuletý. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 4:2. Diváci: 78. Poločas: 1:1. Bohdalov: R. Pokorný – A. Fabík, Chalupa, Novotný, Pavel Jaroš – Šimek, Doležal, Petr Jaroš (75. V. Pokorný), A. Neuman – Koukal, Henzl (82. Boháček).

ŠTĚPÁNOV – STAŘEČ 1:2
Železáři měli prvních deset minut převahu, poté se hra vyrovnala. Stařeč se prezentovala sympatickým výkonem a několikrát domácím zahrozila. Ve 30. minutě vyslal Ondřej Hrubeš pěknou střelu, ale gólman Obůrka byl na svém místě. Pět minut před poločasovou přestávkou se řítil sám na branku hostů Šikula, ale míč si ještě před zakončením ukopl. Branky začaly padat až po změně stran. Nejprve Macháček v dobré příležitosti střílel těsně vedle, v 51. minutě ale přišel rychlý kontr hostů, který hlavou zakončil Zejda. Po hodině hry bylo vyrovnáno, chybu hostující defenzivy potrestal Šikula – 1:1. Rozhodující okamžik zápasu přišel čtvrthodiny před koncem. Po sporné ofsajdové situaci, kterou pomezní rozhodčí pustila, přilétl centr do vápna domácích a vracející se Sedláček si balon nešťastně srazil do vlastní sítě – 1:2.

Góly: 60. Šikula – 51. Zejda, 76. Sedláček (vlastní). Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Štěpánov nad Svratkou: Dinga – O. Hrubeš, R. Hrubeš (46. Nečesánek), Novák, Macháček (71. Veselský), Sedláček, Kovalchuk, Vrzal, Kutnyk, Šikula (78. Šibor), Kintr.