V tom prvním mělo béčko Velké Bíteše proti Nedvědici trvalou převahu, na víc, než na remízu 1:1 to však nestačilo. Stejným výsledkem skončilo také utkání v Bohdalově, odkud si bod odvezla Radešínská Svratka. Tři body si připsali fotbalisté měřínské Jiskry, kteří doma zcela zaslouženě zdolali Štěpánov 3:1.

V. BÍTEŠ B – NEDVĚDICE 1:1

Hosté přijeli s vyloženě defenzivní taktikou, což rezervě Velké Bíteše vůbec nesvědčilo. V prvním poločase sice domácí svého soupeře tlačili, ale kromě několika závarů se do pořádné příležitosti nedostali. Nedvědice čekala na brejky, po jednom z nich následoval v závěru první půle rohový kop, z nějž profitoval Vašíček – 0:1.

Vyrovnání se domácí dočkali tři minuty po změně stran. Přízemní centr Valsy se dostal na nohu Loupa a ten už se nemýlil – 1:1. Obraz hry se poté ale oproti úvodní pětačtyřicetiminutovce nezměnil. Hráči Bíteše se dál snažili o vstřelení dalšího gólu, ale proti zformované obraně Nedvědice se jim to nepodařilo.

Góly: 48. Loup – 41. Vašíček. Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 1:3. Diváci: 75. Poločas: 0:1. V. Bíteš B: Janoušek – Paprskář, Suchý, O. Švanda, Kopáček – Bartošek, Mrňa, Klusák, Loup (78. Pelikán), Šimončič (46. Valsa) – Dobeš (64. Jelínek). Nedvědice: Tužinský – Burýšek, Štefka, Krejčí, Bracek (85. Mareš) – Škutchan, Havlíček, Veselský, Vašíček – Prudký, R. Šikula.

MĚŘÍN – ŠTĚPÁNOV 3:1

Hned ve druhé minutě zápasu unikl Kožený po levém křídle, ukázkovým centrem našel Berana, který poklidil míč k tyči a dostal domácí celek do vedení. Hráči Jiskry pokračovali v tlaku, ale pak se z rohového kopu zničehonic prosadil Sedláček a bylo vyrovnáno. Ve 32. minutě Beran našel na vápně volného Součka a Měřín znovu vedl. Po faulu na aktivního Berana se pět minut před pauzou pískala penalta, jenže Polák ji neproměnil.

V 53. minutě hosté nedůrazně odkopli balon, k míči se dostal Šoukal a prostřelil gólmana Dingu. Od té chvíle měl Měřín utkání pod kontrolou a hráče Štěpánova nepouštěl do vážnějších příležitostí. Naopak domácí mohli své vedení několikrát zvýšit, ale žádný gól již stovka diváků neviděla.

Góly: 2. Beran, 32. Souček, 53. Šoukal – 24. Sedláček. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Měřín: J. Hladík – Kožený (86. Hrůza), Procházka (89. Kružík), Beran, Matoušek, Šoukal (83. Robotka), Souček, Polák, Láznička, Bublán, Doležal. Štěpánov: Dinga – Kovalchuk (85. Lukášek), Fiala, D. Kintr, Veselský, O. Hrubeš, Richter, Novák, Macháček, Sedláček, Kutnyk.

BOHDALOV – R. SVRATKA 1:1

V malém okresním derby byla v prvním dějství k vidění vyrovnaná partie bez větších gólových příležitostí. Výjimkou byla 24. minuta, kdy si na centr z pravé strany šikovně naskočil hostující Plhal a hlavou otevřel skóre zápasu. Domácí si dlouho nevěděli rady s důraznou hrou Radešínky, dočkali se až po změně stran.

Ve 49. minutě vyrovnal Petr Jaroš a Bohdalov měl ještě dlouhou dobu na to, aby utkání zvrátil ve svůj prospěch. Pomohlo mu i vyloučení hostujícího Kachlíka v 75. minutě po druhé žluté kartě. Hosté nakonec dohrávali pouze v devíti, když byl za kritiku rozhodčího vyloučen také Josef Chrást. Přesilovku však Bohdalovští nevyužili, body se tak dělily.

Góly: 49. Petr Jaroš – 24. Plhal. Rozhodčí: Invald. ŽK: 3:5. ČK: 0:2 (75. Kachlík, 88. J. Chrást). Diváci: 150. Poločas: 0:1. Bohdalov: Mundok – Fabík, P. Neuman, Pavel Jaroš, Novotný – Hanych (65. Řepa), A. Neuman, Doležal, Petr Jaroš – Šimek, Boháček (46. Pokorný). Rad. Svratka: P. Chrást – J. Chrást, Drdla, Smejkal, Janů – M. Šacl (29. Kachlík), Starý, Mužátko, Pekárek – Plhal (86. Hudeček), Dvořák (79. Gabriel).