Výhra 2:1 se ovšem nerodila lehce. Herálec šel sice hned v první minutě do vedení, jenže poté se postupně začala projevovat fotbalová kvalita svěřenců trenéra Karla Havlíka.

„Hráči Vrchoviny velice dobře kombinovali, dvakrát nás v první půli podržel svými zákroky gólman Bednář. Hra byla vyrovnaná, ale jejich kvalitní kombinační hra a rychlé protiútoky nám dělaly problémy. My jsme naše akce nedokázali dotáhnout do zdárného konce,“ hodnotil první půli derby kouč Herálce Bohuslav Bureš.

Po změně stran Vrchovina vyrovnala, jenže pak v průběhu deseti minut přišla o dva vyloučené hráče a Herálec nabídnutou přesilovku v závěrečné čtvrthodině využil.

„Hosté se sami připravili o jistý bod, protože jsme se proti nim těžko prosazovali. Zákrok Blažíčka na Holce, po němž dostal oprávněně rovnou červenou, byl úplně nesmyslný. Josífek pak šel pod sprchy po druhé žluté za řeči. Nevím, zda byli tolik přemotivovaní, ale psychicky to nezvládli. Zápas si prohráli vlastní nedisciplinovaností,“ dodal Bureš.

O patro níž sehrála velice smolný zápas Radešínská Svratka. Podle konečného výsledku 0:6 by se mohlo zdát, že utkání v Rantířově mělo jednoznačný průběh, opak je však pravdou.

„Výsledek je pro nás krutý. Soupeř byl kvalitní, byl určitě lepší a vyhrál zaslouženě, ale konečné skóre je až příliš vysoké. Rantířov dal z prvních dvou střel dva góly, naopak nám to do branky nepadlo. Po gólu na 3:0 bylo rozhodnuto, navíc jsme se z toho vývoje trochu sesypali a dostali další tři branky. Kazili jsme jednoduché přihrávky, byl to takový zápas blbec. Ale Rantířov potvrdil, že je na čele tabulky právem, byl to zatím jasně nejlepší tým, na který jsme narazili,“ ocenil kvality soupeře kormidelník Radešínské Svratky Pavel Kříž.

Ten musí se svými svěřenci na podzim kvůli rekonstrukci kabin odehrát všechna utkání na hřištích soupeřů. Vstup do sezony jeho ovečkám vyšel výborně, poslední týdny je to však o poznání horší.

„Byli jsme rádi, že jsme zkraje sezony třikrát vyhráli. Bohužel pak se na nás podepsal zápas v Beranově, kde jsme domácím výhru doslova darovali. Od toho zápasu jakoby se na nás lepila smůla. Ale jinak jsem víceméně spokojen, pár bodů by to však do konce podzimu chtělo, tabulka je hrozně vyrovnaná,“ doplnil kouč Radešínky.

V malém derby mezi béčkem Velké Bíteše a Měřínem se hlavně díky výbornému Pelánovi v brance radovali domácí. O body zbytečně přišel Štěpánov, kterému patří až předposlední místo tabulky.

Tři body doma získala Nedvědice, Velký Beranov ale mohla zdolat přesvědčivějším výsledkem než 4:2. „Už po půli to mělo být víc než „jen“ 3:0. Měli jsme spoustu stoprocentních šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Po půli nám sudí neuznali naprosto regulérní gól a Beranov pak z ničeho dal během pár minut dva góly, což nás lehce znervóznělo. Po čtvrtém gólu v síti soupeře jsme si ale závěr utkání v klidu pohlídali, získali jsme zasloužené tři body,“ těšilo trenéra Nedvědice Michala Havlíčka.

DESÍTKA POD PŘEBOREM

MUŽ KOLA – Michal Pelán (V. Bíteš B). Gólman rezervy Velké Bíteše předvedl v sobotním utkání proti Měřínu několik skvělých zákroků, včetně chycené penalty.

SMOLAŘI KOLA – Petr Blažíček, Zdeněk Josífek (Vrchovina B). Záložníci béčka Vrchoviny se nechali klukovsky vyloučit při derby v Herálci a jejich spoluhráči pak v závěru neudrželi remízový výsledek a prohráli 1:2.

UDÁLOST KOLA – Remízový král. Již pátý nerozhodný výsledek v sezoně, z toho čtvrtý v řadě, zaznamenali fotbalisté Bohdalova v I. B třídě – skupině B. Naposledy se rozešli s béčkem Polné po výsledku 1:1.