Vlastimil Vidlička odehrál v nejvyšší tuzemské soutěži téměř tři sta utkání. Nejvíce v dresu mateřského Zlína, další přidal za Liberec, Teplice, Olomouc i pražskou Spartu. Největšího úspěchu ale dosáhl v zahraničí, s polskou Wislou Krakov se stal v roce 2005 vítězem ligy.

Sám hráč si přesun do Jihlavy pochvaluje. „Jihlava mne poprvé oslovila těsně po konci ligy, který byl z olomouckého pohledu hodně smutný a nevydařený. Zájem o mne projevil trenér Rada a můj příchod se dotáhl v tomto týdnu," prozradil Vidlička, který netají, že si mohl vybírat i z jiných nabídek.

Nakonec se rozhodl pro Jihlavu. „Vysočina byla v tomto směru nejvážnějším uchazečem. Jsem velmi rád, že se jednání rychle dotáhla do konce a já se s týmem mohu připravovat na start nejvyšší soutěže," uvedl hráč.

Staří známí

Vidličkovi v rozhodování určitě pomohl i fakt, že se v šatně setká s několika svými bývalými spoluhráči. „V jednom dresu jsem nastupoval s Vencou Kolouškem v Liberci, s Jardou Blažkem ve Spartě a Márou Jungrem v Teplicích," usmívá se bek.

Ve svém novém působišti si Vidlička stanovil smělé cíle: „Přicházím do nového prostředí. To je pro mě ta pravá sportovní výzva, protože uplynulá sezona se mně ani celému olomouckému týmu nepovedla. Věřím, že s Vysočinou navážeme na její herně i výsledkově vydařené jaro a budeme vítězit."

Vysočina tak zkvalitnila kádr, krajní obránce s velkou mírou zkušeností se jí hodí. Vždyť právě Olomouc si stáhla z hostování zpět Michala Vepřeka, Slavia Jana Mikulu, novou smlouvu nepodepsal Tomáš Josl… Na krajích obrany tak měl kouč Rada hmatatelné problémy.

Ty se týmu snad příchodem zlínského odchovance podařilo alespoň částečně odstranit.