„Rozhodla prvoligová kvalita Slovácka, které bylo na utkání dobře mentálně nastavené a od úplného začátku zápasu šlo za přesvědčivým postupem. Bylo vidět, že chtěli dát rychle gól, což se jim podařilo. Některé inkasované branky byly po laciných chybách, na druhou stranu nás k nim přinutil vyspělejší soupeř. Třeba čtvrtá či pátá branka, tam nás ale rozebrali do posledního šroubku. Závěr jsme ale dohráli se ctí, překvapení se nekonalo, rozdíl dvou soutěží byl znát, tak by to ale mělo být,“ řekl trenér Nového Města Richard Zeman.

Slovácko přijelo na Vysočinu s jasným cílem, který také splnilo.

„Vůbec jsme domácí nechtěli pustit do žádných šancí, chtěli jsme vysoko napadat, abychom soupeře drželi co nejdál od naší branky. To se podařilo, získávali jsme spousty balonů, z toho pak vyplývaly naše útočné akce, takže spokojenost,“ pochvaloval si hostující kouč Martin Svědík.

Vrchovina se dostala prakticky do jediného náznaku příležitosti za stavu 0:2, ovšem Duba se do zakončení nedostal. „Slovácko o něm samozřejmě dobře vědělo, jak je kvalitní. Pečlivě ho pokryli a i kvůli tomu jsme si nevytvořili žádnou příležitost,“ podotkl Zeman.

Ilustrační foto.
Plameny si připsaly další výhru v přípravě

Oba týmy nastoupily s několika změnami.

„Některé hráče jsme šetřili, a rozložili tak síly. Ti, co nastoupili, nezklamali, ale nejsou tak navyklí na tempo a trvalo jim, než si na to zvykli, především mladí kluci,“ řekl trenér Vrchoviny.

„Trošku jsme promíchali sestavu, máme nějaké zraněné hráče, proto jsme některé nechali odpočívat. V podstatě jsme neměli útočníka, proto jsme dopředu vysunuli Kaliho (Kalabišku), nakonec dal dva góly. Kluci však dobře kombinovali, zejména v první půli, hráli s chutí, bylo vidět, že jsme ten zápas měli od začátku pod kontrolou, takže jednoznačná záležitost,“ dodal Svědík, který Nové Město vyřadil v poháru i před rokem coby trenér Jihlavy.

„Věděli jsme, že Vrchovina podá bojovný výkon. I proto jsme rádi, že se nám podařilo nepřipustit jakoukoliv komplikaci,“ uzavřel kouč Slovácka.

Hráči Bohdalova (ve žlutém) dál čekají na premiérový bod v sezoně. Foto: Deník/Jaroslav Loskot
Nováčkům se tentokrát příliš nevedlo