„Byla to pohárová klasika. Domácí hráli s obrovským nasazením, někteří hráči možná ještě v divizi takový výkon nepodali,“ pochválil soupeře nový kouč Budějovic Pavel Tobiáš. Domácí trenér Roman Kotol po očekávané porážce zklamaný nebyl. „Odehráli jsme hodně dobrý první poločas, připravili jsme se na ně, jen škoda úvodního gólu z přímého kopu,“ litoval.

V. MEZIŘÍČÍ – Č. BUDĚJOVICE 0:4

Úvodní oťukávání narušil až přímý kop na konci úvodní desetiminutovky. Z dobrých 30 metrů napřáhl Šíma a na jeho nečekanou skákavou střelu kolem zdi gólman Invald nedosáhl.

I druhá šance Budějovic přišla po střele z dálky – za vápnem si míč zpracoval Benát a Invald jen s námahou vytáhl míč na břevno.

Útoky favorita tahali po stranách hřiště hlavně Brazilec Hudson a Šíma, kteří si často měnili místa. Velkomeziříčští se ke střele dostali až v 36. minutě, jenže Pokornému střela z 25 metrů nesedla. Hráčům Dynama z letargie pomohly až nové tváře na hřišti. „Hra z naší strany byla profesorská. Rozhýbali to až mladí střídající hráči, teprve pak jsme začali střílet góly,“ hodnotil Tobiáš.

Pět minut po přestávce se do vzduchu zavěsil Sedláček a hlavou přehodil Invalda. Další góly pak přidali ještě Stráský a Benát. Domácí postupně rezignovali a za půlku se dostávali už jen ojediněle. „Do 70. minuty jsme to zvládli,“ ocenil Kotol výkon svých hráčů. Až v závěru zahrozil střídající Kratochvíl, jenže Křížek domácím čestný úspěch nedovolil.

Góly: 10. Šíma, 51. Sedláček, 75. Stráský, 81. Benát. Rozhodčí: Zelinka – Dobrovolný, Nádvorník. ŽK: Krejčí, P. Mucha. Diváci: 898. Poločas: 0:1. Velké Meziříčí: Invald – Krejčí, P. Mucha, Galia, Z. Mucha – Pánek (78. Fober), Němec, Průša (88. Berka), Pokorný, Hort – Havlíček (72. Kratochvíl). České Budějovice: Křížek – Leština, Homoláč, Žižka, Peroutka – Šíma (66. Jasanský), Hílek, Benát, Hudson (46. Stráský) – Svátek (73. Ondráček), Sedláček.

LÍŠEŇ – JIHLAVA 0:3

Druholigová Vysočina se v první půli trochu trápila, na začátku zápasu hrozili více Líšenští. Jaroš ani bývalý reprezentant Dostálek ale nemířili přesně. Jihlava udeřila z první vážnější akce. Přetažený centr si našel na pravém křídle mladíček Tecl, předložil jej do vápna Faldynovi a ten se v podobných situacích nemýlí.

Hned po přestávce zasadila Vysočina loňskému pohárovému překvapení druhou, rozhodující ránu. Drábek zblízka překonal Sedmidubského a od té doby měli žlutí zápas jasně pod kontrolou. Třetí zásah přidal dvacet minut před koncem De Oliveira.

V závěru přišla Jihlava o Drábka, který se hlavou srazil s domácím Chládkem a musel být převezen do nemocnice. „To, že Líšeň loni vyřadila Slavii, nehrálo žádnou roli. To už je minulý rok. Hráči, kteří dnes dostali šanci, ukázali, že do našeho týmu patří,“ pochvaloval si jihlavský kouč Karol Marko.

Góly: 38. Faldyna, 48. Drábek, 72. De Oliveira. Rozhodčí: Adámek – Kubáň, Ondráš. ŽK: Chládek (Líšeň). Diváci: 510. Jihlava: Vojáček – Gabriel, Tlustý, Rezek, Vepřek – Drábek, Urban, Schneider (46. Lovětínský), De Oliveira – Faldyna (68. Peška), Tecl (46. Rabušic).