V úvodním kole základní skupiny Tipsport ligy porazili v brněnských Ivanovicích jasně Zbrojovku 4:0. K prvnímu přípravnému duelu vyrazila Vysočina do Brna s dvaadvaceti hráči, kteří dostali rovnoměrnou příležitost. Každá jedenáctka odehrála jeden poločas a nakonec i dosáhla na stejný výsledek.

V úvodu zápasu byli ofenzivněji laděni domácí fotbalisté, kteří také měli první brankovou příležitost. Po čtvrt hodině hry se na malém vápně dostal ke střele Šamánek, který však vysoko přestřelil břevno Blažkovy branky. Fotbalové zákonitosti funguji i v přátelských zápasech, a proto o chvíli později udeřilo na druhé straně. Po centrech z jedné i druhé strany se prosadil Vaculík – 0:1.

Exhibice

Jihlavané mohli vzápětí zvýšit, ale Glasnovičovu bombu gólman Hladký vyrazil. Vysočina přesto ještě do poločasové přestávky svůj náskok pojistila. Po závaru v brněnském vápně si stoper Pernica vstřelil vlastní branku.

Ve druhém poločase se hromadě prostřídalo a kvalita hry se poněkud rozmělnila. Dříve se sehrála opět Jihlava a začala být nebezpečnější. Vašíčkův centr ani akce Karlíka k brance nevedly, stejně tak Klimentův pokus. Ten byl sražen na roh, po kterém na zadní tyči zapomenutý Šourek bez problémů zvýšil na tříbrankový rozdíl.

Punc debaklu pak dala Zbrojovce akce o minutu později. Pašek zastavil jihlavskou akci jen za cenu faulu a Karlík se z penalty nemýlil – 0:4!

Jihlavští hráči zápas dokonale opanovali, druhý brněnský gólman Petr musel likvidovat šance Oberta a Vašíčka. Vhodný moment ke střele prováhal Kliment, jehož těsně před koncem rovněž vychytal Petr. Změnu stavu nepřinesla ani závěrečná snaha Zbrojovky alespoň o čestný úspěch, Vysočina si v pohodě připsala první vítězství při pouti za obhajobou loňského senzačního prvenství v turnaji.