V 9. kole východní skupiny I. A třídy zajíždí lídr tabulky na horku půdu Moravce.

Nováček druhé nejvyšší krajské soutěže si v dosavadním průběhu své historické premiéry v I. A třídě počíná velice solidně. Po osmi kolech je s jedenácti body přesně uprostřed tabulky. A brousí si zuby také na dosud neporažený vedoucí celek tabulky.

„Budeme se snažit Herálec zaskočit tím, co je nám vlastní v této sezoně, tedy důrazem a nasazením po celých devadesát minut. Využít k tomu budeme chtít i našeho menšího hřiště. Určitě do utkání nejdeme jako předem poražení, byť si kvalit soupeře jsme vědomi a respektujeme jej. Myslím si ale, že jsme se aklimatizovali docela dobře a dosavadní zápasy se nám herně povedly,“ tvrdí bojovně naladěný trenér Moravce Lukáš Broža.

Oba celky se dobře znají z přípravných utkání, naposledy se utkaly v rámci letošní zimní přípravy a tehdy se překvapivě radovali právě hráči Moravce.

„Na umělé trávě ve Žďáře jsme je sice porazili, ale ani jeden z týmů nebyl kompletní. Navíc oba mančafty v létě své kádry posílily, v neděli to proto bude úplně jiný zápas,“ domnívá se kormidelník nováčka I. A třídy.

Informace o soupeři bude Broža moci shánět v táboře béčka Vrchoviny, které s lídrem před týdnem smolně prohrálo. „V této sezoně jsem Herálec ještě neviděl. Nějaké informace si určitě budu chtít získat z tábora béčka Vrchoviny, které s nimi nyní hrálo,“ přiznal Broža, který věří, že jeho ovečky budou maximálně produktivní. „U nás to bude nejen o tom si šance vypracovat, ale také je proměnit. s tím se potýkáme. Herálec má velmi dobrou obranu, nedá se očekávat, že budeme mít spoustou šancí,“ dodal Lukáš Broža, který by chtěl naplno bodovat.

„Pár hráčů má drobné šrámy z utkání v Šebkovicích, ale měli bychom být kompletní. Každý zápas chceme vyhrát, uvidíme, s čím budeme po utkání spokojeni.“

Herálec v letošní sezoně šlape jako perfektně seřízený stroj, který doposud ztratil body pouze za dvě remízy. Na půdě nováčka však lídra tabulky nečeká nic jednoduchého.

„Podle tabulky to vypadá, že jsme favoritem, ale na Moravci je specifické hřiště menších rozměrů, něco podobného jako v Jemnicku, tedy hodně soubojů. Musíme do nich chodit naplno a vyhrávat je, což se nám v Jemnicku nedařilo. Toto v neděli nesmíme dopustit, jinak budeme neustále pod tlakem. Musíme si dát také pozor na standardní situace soupeře, což se nám neustále ne úplně daří.

V zimě nás fotbalisté Moravce přehráli a zaslouženě vyhráli, nečeká nás jednoduchý zápas,“ tuší kouč Herálce Bohuslav Bureš, který před utkáním řeší velké problémy se sestavou.

„Černý i Hamák jsou na dovolené, Cach má pracovní povinnosti. Jakub Slováček jde na oční operaci, k dispozici nebude ani Veselský. Pojedeme tak v hodně okleštěné sestavě, ale i přesto nejdeme do zápasu s pesimismem, jen poskládáme sestavu trochu jinak,“ sdělil Bureš.

Byť jdou jeho svěřenci do malého derby z pozice vedoucího týmu tabulky, nebyl by úplně nespokojený ani s případným nerozhodným výsledkem.

„V hlavičkových soubojích nám na stoperu bude chybět Černý. Nahradit by jej mohl Ptaszek, který ale ještě bere antibiotika. Proto bych byl spokojen i se ziskem bodu. Udrželi bychom naší neporazitelnost, ale také první místo v tabulce,“ přiznal trenér Herálce Bohuslav Bureš.

Nedělní šlágr 9. kola východní skupiny I. A třídy začíná na hřišti Moravce v 15.00. Ve stejný čas se postaví juniorka Vrchoviny proti Želetave, již o den dříve přivítá béčko Žďáru ve stejném čase Nové Syrovice.