SERIÁL TÝDENÍKU VYSOČINA

„I přes některá zranění jsme herně nezklamali. Ale hraje se na výsledky,“ říká smířeně rozsošský kouč.

S odstupem času – šlo o zasloužený pád?

Spíš smolný. Po podzimu jsme byli dva body nad sestupovými příčkami a jaro se nám herně povedlo, ale nestříleli jsme branky. Odvetnou část symbolicky odstartoval zápas ve Stonařově, kde jsme inkasovali vyrovnávací gól až ve čtvrté minutě nastavení. Později přišla série tří zápasů bez vstřeleného gólu, prohráli jsme doma s Čáslavicemi, které do té doby nebodovaly. Čtyři pět našich klíčových hráčů bylo zraněných. Všechno se to nakupilo. S tím samozřejmě souvisí i psychická deka.

Je něco, čemu jste vy jako trenér mohl zabránit? Udělal byste v průběhu sezony něco jinak?

Změny v sestavě jsem vzhledem ke zraněním udělat musel. Jediné co si uvědomuji, je utkání ve Stonařově. Vedení v nastaveném čase by se nemělo ztratit. Nějak se mohlo z lavičky pomoci. Na druhou stranu já nejsem na hřišti…

Rozsochy patří k patriotským klubům. Jak se na sestup dívá veřejnost a vůbec vedení klubu?

Každou sezonu se hrálo o záchranu do posledních kol. Skupina B, do které jsme byli přeřazeni, je na spodku nesmírně vyrovnaná. Myslím, že to museli vidět všichni okolo. Vedení klubu se na to dívá reálně – tedy tak, že už střádá plány na I. B třídu. To už jsme vlastně začali praktikovat po utkání s Bohdalovem, kdy jsme nasadili některé mladé hráče, které chceme postupně zapracovat do sestavy.

Je cílem okamžitý návrat do I. A třídy?

Pro nás je cílem udržet stávající kádr. Máme tu čtyři nadějné dorostence.

A pokus o postup? Asi to nebude moc lehké. Také v I. B třídě je skupina B kvalitnější…

Já osobně jsem si tuto skupinu přál. Soupeře s výjimkou rezervy Vrchoviny moc neznáme, ale přijde mi daleko víc fotbalovější. A postup? Je to pro nás výzva, pokud se udrží stávající kádr.

A udrží se?

Starší kluci pokračují. Nikdo neodchází.

Nezačaly okolní kluby po sestupu sondovat? Přece jen máte v týmu celkem známé hráče…

Spíš loni byl o některé kluky velký zájem, letos už tolik ne. A kdo měl tehdy choutky odejít, tak chce nyní dokázat, že Rozsochy na návrat mají. Ta síla kolektivu je velká.

-------------

Celý rozhovor najdete v Týdeníku Vysočina 31. srpna 2008