Nejprve pohoda, potom málem klinická smrt. Většinu duelu s Příbramí byli hráči Vysočiny na koni. Brzy se dostali do vedení, které dokázali ve druhé půli navýšit. Snižující branka osm minut před koncem ale domácí ochromila. A mohlo být ještě hůř…

Na konci devadesáté třetí minuty propadl další centrovaný míč mezi stopery na malé vápno, kde stál zcela nepokrytý hostující útočník Tomáš Wágner. Jeho hlavička však o dobré dva metry minula Blažkovu branku, a Jihlavané se tak mohli radovat ze zisku plného počtu bodů. „V závěru jsme měli velké štěstí," uznal domácí trenér František Komňacký.

Dlouhou dobu neviditelná Příbram totiž od začátku druhého poločasu systematicky posilovala svoji útočnou vozbu. „Stále jsem měl o výsledek obavy," přiznal Komňacký. „Viděl jsem jejich nedávné utkání v Jablonci, kde také 0:2 prohrávali a v posledních osmi minutách dokázali vyrovnat," připomněl kouč.

Stejné se málem Středočechům povedlo i v Jihlavě. „Hosté by si za svoji aktivitu možná bod zasloužili, naštěstí pro nás Wágner vyrovnat odmítl," oddechl si jihlavský stratég.

Srazil je vlastenec

Vysočina vstoupila do utkání šťastně, vedení jí nabídla vlastní branka Koukala už po necelých dvou minutách. Svůj náskok ale přes výraznou převahu v první půli nestvrdila. „Hráči dokazovali, že chtějí a umějí hrát fotbal. Tato výhra je po debaklu v Brně důležitá i pro atmosféru v kabině a další chuť hráčů pokračovat v započaté práci," zhodnotil duel Komňacký.

Naprosto jiné pocity měl na hostující lavičce i exjihlavský kouč Karol Marko, který s Příbramí stále čeká na první výhru v sezoně. „Vše, co jsme si před zápasem připravovali, přišlo vniveč po vlastní brance," mrzelo Marka. „Začali jsme být nervózní a prakticky kromě šance Střihavky jsme si nic nevypracovali," všiml si Marko.

Ten už v poločase dvakrát střídal a vsadil vše na totální ofenzivu. „Kvalita naší hry šla nahoru. Bohužel, když náš tlak vrcholil, přišla penalta. Sice jsme se dostali do zápasu, ale když Wagner v nastavení neproměnil svoji obrovskou šanci, tak to trenéra poté může trefit šlak. Proto odjíždíme domů bez bodu."

Vlastní branka, penalta a zahozená tutovka. Jihlavští fotbalisté si vítězství nad Příbramí zasloužili, ale soupeř jim ke třem bodům notně přispěl. „Věřím, že i my někdy dostaneme takový dáreček," posteskl si závěrem Marko.