Klub, který se v této smetánce pohybuje už šestou sezonu, se ovšem nikam nehrne. „Zůstáváme v klidu,“ tvrdí místopředseda tamního FC Radovan Necid.

Předsezonní cíle byly přitom až příliš opatrné. „Nechceme mít problémy se záchranou. Divize je v současné době náš strop,“ tvrdil přesvědčivě trenér Milan Volf.

S týmem plným odchovanců a hlavně kmenových hráčů ovšem dosahuje na historicky nejlepší metu v dějinách velkomeziříčského fotbalu.

Ustrašené předsezonní ambice

„Je to tak. Takhle nahoře jsme nebyli ještě nikdy. Myslím, že trenér Volf byl v přesezonních prognózách až moc skromný,“ podotýká Necid.

Podle něj se kouč především obával odchodů zkušených defenzivních hráčů Jiřího Brychty a Kamila Průši. „Určité obavy, že nám nebude fungovat defenziva, tu byly, ale my jsme byli přesvědčení, že náhradu zvenčí nepotřebujeme a vystačíme si z vlastních zdrojů,“ tvrdí místopředseda.

Přesně to se také stalo. A mohlo být ještě lépe. „Ve Vyškově a v Bystrci jsme v posledních vteřinách zápasů ztratili vedení. Kdybychom tyhle zápasy zvládli, byl by náskok ještě větší,“ ví Necid.

Výhodu oproti ostatním týmům vidí v tom, že se Velké Meziříčí opírá o svoje odchovance a kmenové hráče. „V podstatě máme zvenčí jen brankáře Aleše Chalupu z Hartvíkovic. Možná bych k tomu připočetl i Jirku Jaroše z Líšně, ale to už je náš hráč,“ vyjmenovává místopředseda.

Z pozice týmu v divizi se už začíná spekulovat o MSFL. Na třetí ligu ve Velkém Meziříčí ale ještě nepomýšlí. „Divize je hodně vyrovnaná, a pokud se nám podaří do konce podzimu udržet první místo, tak určitě žádná opatření pro to, abychom ho udrželi i na jaře, dělat nebudeme. Prostě tomu necháme volný proběh a uvidíme,“ uzavírá Necid.