„Je pravda, že to je jedna z posledních šancí soutěž v Pacově zachránit," ví jeho kouč Miroslav Čížek. Celek ze západního cípu Vysočiny je totiž v nevýhodě. Má sice o bod víc než Nová Ves, ta má ovšem zápas k dobru. „Samozřejmě nad ní chceme zvítězit a soutěž udržet, ale nebereme to nijak tragicky. Tvoříme tady mladý tým, který potřebuje čas. I když se přiznám, že jsme si naše postavení a umístění před jarem představovali trochu jinak," říká Čížek.

To si určitě představovali i v Nové Vsi, která ve svém prvním jarním zápase rozdrtila čtyřmi góly Lukáše Čecha Velkou Bíteš. Od té doby však bodovala a skórovala pouze v jednom ze šesti zápasů.

„Nedáváme góly. I když to zní nedůvěryhodně, tak třeba teď v Okříškách jsme měli vyhrát 4:2. I jejich trenér mi řekl, že se nediví, že jsme poslední, když viděl, co jsme schopní zahodit za šance," kroutí hlavou lodivod Nové Vsi Vítězslav Machatka.

Do Pacova prý jede neprohrát. „I bod může mít svou cenu. Zvlášť když máme zápas k dobru, ale samozřejmě bychom se rádi co nejdříve zachránili, protože spoléhat pak na závěr soutěže, konkrétně na poslední utkání, by bylo strašně velké riziko," ví Machatka.

Autobus z Nové Vsi vyráží už ve 14 hodin. „Los nám moc nepřál, když jsme dostali takového soupeře na vloženou středu. Domů počítám přijedeme někdy před půlnocí, ale na to si samozřejmě nechci stěžovat, protože je to pro všechny stejné. Na podzim k nám Pacov také musel dojet," podotýká trenér.

Oba celky prý rozhodně nebudou kompletní. „Máme hodně zraněných a třeba teď ve Staré Říši jsme hráli s několika dorostenci, což se bude opakovat i nyní. Dobrou zprávou je návrat uzdraveného brankáře Radka Basíka," prozradil Čížek.

Nové Vsi se zase uzdravil špílmachr Marek Ondřejka, jenomže nejistá je zdravotní situace okolo univerzála Jaroslava Havlíka. „Navíc nám chybí Lubor Trojánek, což je citelná ztráta," ví Machatka, který na západ Vysočiny zřejmě vezme i zkušeného veterána Martina Zdražila, jenž mužstvu v důležitých zápasech vypomáhá. „Budu s ním o tom ještě mluvit," prozradil novoveský kouč.

Oba trenéři svého dnešního protivníka hrát na jaře neviděli, ale prý si pojišťovali dostatek informací. „Jenže ono je to u našeho mladého celku nepodstatné. Něco jim nakreslím na tabuli, řeknu, ale oni to stejně pustí z hlavy. Pro nás je důležité neinkasovat první," uvědomuje si Čížek. Stejného názoru je i Machatka. „My jak dostaneme gól, je s námi zle. Pak to horko těžko doháníme," podotkl zkušený kouč.

Ani jednomu z celků pochopitelně nedělají radost výsledky Pelhřimova v divizi. Jeho pád by totiž znamenal, že z krajského přeboru sestoupí dvě mužstva. „Samozřejmě tu situaci vnímám, ale snažíme se soustředit především