Důležité tři body získalo béčko Žďáru, které zdolalo Šebkovice 1:0. Dva body doma ztratili fotbalisté Herálce, proti Vladislavi doplatili na chabou střeleckou produktivitu.

VRCHOVINA B - ŽELETAVA 4:2

Na hřišti v Radešínské Svratce začala juniorka Vrchoviny velmi dobře. Už po deseti minutách šla do vedení, pas Veselého za obranu se dostal ke Šmídovi a ten otevřel skóre. Poté dělal oběma týmům problémy silný vítr. Tři minuty před pauzou Želetava vyrovnala. Nepříliš razantní střela Čurdy zapadla k překvapení všech do domácí branky.

Ve druhém poločase postupně opět převzali iniciativu domácí a během dvanácti minut zápas rozhodli. Dvakrát se opět prosadil Šmída, jednou skóroval střídající Poul. Želetava se zmohla pouze na korekci, když se minutu před koncem pěknou střelou prosadil Tomáš Vrbka.

Góly: 10., 69. a 81. M. Šmída, 73. Poul - 42. Čurda, 89. T. Vrbka. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:1. Poločas: 1:1. Diváci: 100. Vrchovina B: P. Follprecht - Havelka, Košík, Smetana, Mrkos - Bárta, Němeček (46. Čírtek), Polnický, Josífek (86. Fagula) - M. Šmída, Veselý (46. Poul).

V jarní premiéře se fotbalistům Křoví (v červeném) nevedlo. Favorizovanému Moravci na domácí půdě podlehli 2:5 a zůstávají na dně tabulky.
Moravec nasázel Křoví pět branek

ŽĎÁR B - ŠEBKOVICE 1:0

Záchranářskými starostmi ohrožené béčko Žďáru na domácí umělé trávě vyválčilo všechny tři body, cesta k nim však nebyla jednoduchá. První poločas byla rezerva FC Žďas lepším týmem, jenže Mario Filippi ani Malicki své tutovky nevyužili. Šebkovice hrály hodně opatrně a hrozily pouze z brejků.

První klíčový moment utkání přišel ve 29. minutě. V ní šel Lukáš Filippi sám na hostující branku a Večeřa jej ještě před pokutovým územím fauloval. Po zásluze viděl červenou kartu a na hosty tak čekalo dlouhé oslabení. Přesilovku Žďár využil ve 43. minutě, Tomáš Ločárek zahrál rohový kop a Havlík byl hlavou nekompromisní. Po změně stran kvalita hry, zejména ze strany domácích, značně upadla. Hosté pouze bránili a čekali na brejky. Rezervu Žďáru trápila spousta nepřesností, hra byla hodně rozháraná. Na obou stranách bylo k vidění po dvou náznacích šancí, gól však už stovka diváků neviděla. Všechny tři body tak zřejmě zaslouženě zůstaly na Bouchalkách.

„Získali jsme důležité tři body, které jsme moc a moc potřebovali. Výhra asi zasloužená, ale byl to velice utrápený výkon. Herně to nebylo úplně ono, spíše jsme to vybojovali. Někteří hráči šli až na dno svých sil, protože nemají tolik natrénováno, ta kondice nám hodně chybí. Ale za výsledek jsme rádi," zhodnotil premiérový jarní mistrovský zápas trenér béčka Žďáru Vítězslav Machatka.

Gól: 43. Havlík. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (29. Večeřa). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žďár B: Hajný - Havlík, P. Ločárek (69. Gančev), Franěk, Landsman T. Ločárek, J. Dvořák, Jun, Malicki - L. Filippi (77. Peňáz), M. Filippi.

HERÁLEC - VLADISLAV 1:1

Před výbornou návštěvou byla v prvním dějství k vidění spíše oboustranná oťukávaná. Oba týmy jakoby nechtěly udělat chybu, proto se celých pětačtyřicet minut odehrálo prakticky bez šancí, k vidění bylo naopak hodně nepřesností. Za zmínku stály snad jen dvě střely domácích hráčů z dálky, které ale gólman Otruba v pohodě zneškodnil.

Fotbalovou nudu protrhl až ve 48. minutě vladislavský Svoboda, který z náhodného protiútoku otevřel skóre zápasu. Herálec si však s odpovědí rychle pospíšil. V 53. minutě se Kovář výborně zorientoval na hranici malého vápna a nekompromisně vyrovnal. Domácí od té chvíle převzali iniciativu a hnali se za třemi body. Jenže je srážela nepřesná koncovka. Střídající Šusták nastřelil tyč a dalekonosná střela Slováčka gólem také neskončila. V úvodním jarním kole se tak body nakonec dělily.

Góly: 53. Kovář 48. Svoboda. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 3:1. Diváci: 230. Poločas: 0:0. Herálec: Bednář - Kovář, Bureš, Škorpík, Slováček - Černý, Odstrčil (76. Suchý), Okurka (46. Čejka), Veselský (64. Šusták) - Uchytil, Boháč.