Žďárští fotbalisté v sobotu doma přivítali Bzenec a už po třech minutách hry šli do vedení. V hodně otevřené partii z obou stran hosté vyrovnali v poslední minutě prvního dějství.

„Trošku nás vyvedla z tempa nešťastná situace, kdy Šindelka neúmyslně zranil hráče Bzence v obličeji, který byl dlouho ošetřován a nakonec pro něj musela přijet i sanitka. Hosty to semklo a hlavně Kasala nám dělal v defenzivě velké problémy,“ všiml si trenér Žďáru Jozef Vanko.

Gól Vopršala po změně stran zajistil celku z města pod Zelenou horou tři body. Do derby v Novém Městě však půjde bez dvou hráčů.

„Útočník Václav Pohanka si už před zápasem s Bzencem částečně obnovil zranění kolene a nějaký čas proto nebude k dispozici. Na záložníka Jana Nedvěda zase čeká reoperace ramene, fit by měl být za několik týdnů,“ dodal Vanko.

Vrchovina zajížděla taktéž v sobotu do Břeclavi, kde chtěla napravit dojem i ztrátu bodů z předchozího domácího utkání proti Polné. Podařilo se, po dobrém taktickém výkonu Nové Město vyhrálo 2:0.

„V předešlých zápasech nám obranná hra vázla a zbytečně jsme inkasovali. Nyní jsme se na to zaměřili a naše defenziva fungovala až na jedno drobné zaváhání výborně. Dva góly na začátku druhé půle pak utkání rozhodly,“ pochvaloval si zisk tří bodů a posun v tabulce kormidelník Vrchoviny Richard Zeman.