Obě mužstva se pohybují v sestupových vodách, a tak případná výhra má pro oba celky cenu zlata. Herálec je se třemi body za jednu výhru předposlední. Křižanov má o bod více a zatím okupuje desátou příčku.

Křižanov si připsal první výhru v soutěži minulý týden na hřišti Bohdalova. Celý zápas dobře bránil a k zisku tří bodů mu tak stačila jediná branka. Na tento úspěch by chtěli svěřenci trenéra Jana Strnada navázat i tuto neděli. „Tři body z venku musíme potvrdit výhrou doma,“ přeje si Strnad.

Ten může být spokojený i s tím, že má po delší době k dispozici kompletní kádr. „Na utkání v Bohdalově bylo znát, že jsem mohl konečně využít všechny hráče, kompletní budeme i s Herálcem“ pochvaluje si Strnad.

Svěřenci trenéra Herálce Pavla Kubiše sice nepředvedli v minulém kole s Budišovem špatný výkon, bohužel to nestačilo na zisk žádného bodu. „S výkonem svých hráčů jsem byl spokojen jen v určitých fázích zápasu, bohužel se nám nepodařilo odehrát dobře celé utkání,“ povzdechl si Kubiš.

Ten je v prognózách pro derby s Křižanovem spíše opatrný a označil ho jako souboj dvou aspirantů na sestup. „Určitě nejedeme prohrát, hlavně chceme předvést dobrý výkon,“ řekl Kubiš. Ten do Křižanova přiveze téměř kompletní kádr, otazník visí pouze nad stratem Opluštila.

Radek Špatka