Když v zimě do Počítek přišel trojlístek hráčů z divizního Žďáru, bylo o hlavním kandidátovi postupu jasno. A fotbalisté SK Transformátor, byť poměrně těsně, očekávání naplnili.

„Rozhodl zlepšený přístup k tréninkům i zápasům, a to jak od stávajících, tak ale i nových hráčů. Více se v zimě trénovalo, všechno do sebe zapadlo. Trošku nás zabrzdily nečekané domácí porážky proti Radostínu a Borům, v nichž jsme střelecky selhali. Obtížný pak byl závěr, hlavně zápasy v Nové Vsi a doma se Svratkou byly nejtěžší, ale mančaft chtěl a věřil, že může vyhrát,“ pochvaloval si trenér SK Transformátor Rostislav Ptáček, který už myslí na I. B třídu.

„Půjdeme do ní se stávajícím kádrem, otazník visí pouze nad zraněným Lukášem Jurnečkou. Hlavním cílem bude záchrana, vyšší cíle si nedáváme, chceme se v soutěži aklimatizovat.“

Jen o bod za vítězem skončily druhé Hamry nad Sázavou, které po nevalném podzimu na jaře hodně ožily. „Převažuje velká spokojenost, protože po sérii zranění a podzimu, kdy se tým hledal, jsme našli svoji tvář. Hráli jsme nadstandardní fotbal a myslím si, že předváděná hra nebyla vůbec špatná,“ hodnotil uplynulý ročník kapitán Kladivářů Pavel Novotný, podle něhož šlo o netradiční ročník. „Osobně si myslím, že především podzimní část byla až extrémně vyrovnaná. V předchozích letech pokaždé někdo vystřelil a ostatním utekl, kdežto v tomto ročníku byly rozestupy mezi jednotlivými týmy jen minimální.“

Již několik kol dopředu bylo jasno o sestupu Osové Bítýšky. Rozsochy od pádu do III. třídy zachránilo jen nečekané udržení Havlíčkova Brodu v divizi.

„Měli jsme hodně nestabilní kádr, navíc jsme tým omladili a museli točit sestavou. Podzim jsme hráli doma, celé jaro se pak kvůli rekonstrukci kabin a zavlažování hřiště odehrálo na hřištích soupeřů. Ven se spoustě hráčů nechtělo jezdit, sestava v plném složení se sešla snad jenom jednou,“ povzdychl si sekretář klubu z Osové Bítýšky Petr Večeřa, který příliš nepočítá s okamžitým návratem do přeboru.

„Spíše než rychlý postup nás čeká konsolidace kádru. Kvalitu III. třídy těžko odhadovat, je to velice nevyzpytatelná soutěž. Nejvíce bude záležet na tom, jaký se podaří mančaft postavit nám.“

Na závěr pár statistických údajů. Nejlepším kanonýrem letošního ročníku okresního přeboru se stal s úctyhodným počinem 29 branek Jindřich Horký ze Santusu Jívoví. Nejvíce vychytaných čistých kont, osm, měl gólman Křižanova Petr Bajer. 182 utkání celé sezony dohromady navštívilo 14 980 lidí, což činí solidní průměr 82 diváků na jeden zápas.