V nejhorší pozici byl před 26. kole celek z Třebíčska. Hartvíkovice museli zdolat Kněžice a současně čekat na zaváhání svých dvou konkurentů. První úkol splnili a po výhře 4:3 záleželo na výsledcích Měřína a Křoví v souběžně hraných utkáních.

Měřínu stačilo v domácím duelu s Velkým Beranovem remizovat. Hosté sice šli do vedení, ale domácí celek dokázal ještě do poločasové pauzy vyrovnat. „Pro náš mladý tým to bylo hodně těžké utkání, hlavně po psychické stránce. Beranov dostal do vedení nejlepší střelec soutěže Ganzwohl, který opět prokázal své výjimečné schopnosti. Naštěstí se nám podařilo tři minuty před půlí vyrovnat,“ připomněl důležitý okamžik hrající kouč Měřína Karel Kružík.
Po změně stran si hosté vstřelil kuriózní vlastní branku, když se obránce Beranova Smejkal nedohodl s vlastním gólmanem a jeho malá domů skončila v síti. Měřín pak přidal další dva góly a mohl slavit záchranu.

„Už jsme toho ve fotbale zažil hodně, ale tentokrát to bylo psychické vypětí i na mě. Zvlášť, když jsme si záchranu mohli uhrát už před měsícem. Je to ale pro všechny hráče, hlavně ty mladší, velká zkušenost, kterou by měli v příštím roce zúročit. Kluci to určitě oslaví, ale já už jako trenér tomu rozhodně tolik nedám,“ smál se Kružík.

V obtížnější pozici byli fotbalisté Křoví. Ti doma potřebovali zdolat Nedvědici, pak se nemuseli ohlížet na další výsledky. Když to bylo ještě jedenáct minut před koncem 3:1 pro domácí, zdálo se, že záchrana je blízko. Jenže nováček předvedl famózní obrat a v Křoví zvítězil 4:3. Tato porážka tak odsoudila celek z jihomoravského pomezí k pádu do okresního přeboru.

„Počítali jsme s tím, že musíme vyhrát, protože jsme tušili, že Hartvíkovice nezaváhají. Je to hrozná škoda, když jedenáct minut před koncem vedete o dva góly, tak už věříte, že to uhrajete. Jenže hosté hráli naplno, snižující gól na 3:2 je dostal na koně a pak to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ smutnil po utkání asistent trenéra Křoví Lukáš Midrla.

Podle jeho slov by ale i přes nechtěný sestup nemělo dojít k masivnímu odchodu hráčů. Jediným, kdo tým opouští, je záložník Tichý, který míří do jihomoravských Vojkovic. „Ostatní hráči přislíbili, že tu chtějí hrát i okresní přebor. Myslím si ale, že nás nyní čeká generační obměna, sestup ji pouze urychlil,“ přiznal Midrla.

Kat Křoví, nováček z Nedvědice, tak vyvrátila veškeré pochybnosti a dohady o možném „vypuštění“ zápasu. „To pro nás absolutně nepřipadalo v úvahu. Máme v kádru spoustu mladých hráčů, jaká by to pro ně byla zkušenost? Rozhodla naše fyzička, protože hráči Křoví ve druhé půli už po hřišti doslova pouze chodili. Jedinou výjimkou byli Roštínský s Kalinou, to jsou opravdu výjimeční hráči, kteří zařídili všechny tři góly našeho soupeře,“ ocenil kvality obou hráčů Křoví trenér Nedvědice Radek Šikola.

Pro něj to byl ovšem poslední zápas na trenérské lavičce Nedvědice. 


BOREC KOLA: Radek Valsa (V. Bíteš B). Posila z divizního áčka potvrdila v Radešínské Svratce své kvality. Nejenže po celý zápas Valsa zaměstnával domácí obranu, ale dvěma góly během tří minut utkání ve druhé půli rozhodl.

SMOLAŘI KOLA: Křoví. Jen pár minut dělilo hráče Křoví od záchrany v I. B třídě. Jenže tři inkasované góly v závěru a porážka 3:4 s Nedvědicí znamená pád do okresu.

UDÁLOST KOLA: Sestup Křoví. Ještě čtyři roky zpět byli jen krůček od krajského přeboru, od srpna však čeká Křoví působení v přeboru okresním.