Dlouho jste se rozhodoval nad odchodem od dorostenecké kategorie a návratu na lavičku áčka?
V kategorii U19 sice zůstala nějaká rozdělaná práce, ale vím, že můj nástupce Pavel Kubiš to bez problémů zvládne. Už dříve jsme spolupracovali a dobře se známe, tak je všechno mnohem jednoduší a bude to určitě v pohodě.

Spekulovalo se o tom, že mužstvo převezmete vy, nebo sportovní manažer Radim Chmelíček. Je vytvoření trenérského dua kompromisem?
Nabídku vést A tým jsem přijal po několika diskuzích právě s Radimem Chmelíčkem o budoucnosti klubu a jeho cílech. Radim je hlavní hnací motor v klubu a rád mu k naplnění jeho vize pomohu.

S jakými pocity, ale především cíli, se na lavičku divizního áčka vracíte?
Chci se pokusit pozvednou herní projev mužstva, umožnit plynulý přechod dorostenců do A mužstva, ale také zkusit vytvořit jednotnou koncepci výchovy mládeže, hlavně v dorostu, v návaznosti na uplatnění v mužské kategorii.

Pokud jde o dlouhodobější cíle, položilo je před vás také vedení klubu?
Po dohodě s Radimem Chmelíčkem máme nastavené hlavně herní a koncepční věci. Můj osobní, dlouhodobější cíl, pokud tedy budu pokračovat u áčka dlouhodoběji, je pro něj MSFL, pro béčko pak působení v krajském přeboru.

Z na podzim úspěšného celku však hráči zatím převážně odcházejí…
Mužstvo po podzimní části opustili Jurnečka, Ločárek a pravděpodobně také Mašek. Všichni shodně odešli do Počítek, kde dali přednost pohodlí v okresním přeboru před fotbalem na vyšší úrovni. Sice vůbec nerozumím tomu, proč se mladí kluci se zkušeností z třetí ligy a divize takto rozhodli, ale do hlavy jim nevidím a nic s tím nenadělám. Dále končí také stoper Štěpán Wasserbauer, jelikož je velmi pracovně vytížený a nestíhá tréninkový proces. Jedinou očekávanou ztrátou je útočník Václav Pohanka, který jde na operaci s kolenem.

Budete za tyto odchody hledat adekvátní náhradu?
Posílení kádru záleží na vedení. Pokud bude možnost, máme s Radimem vytipováno několik hráčů. Jde buď o mladé kluky s perspektivou do budoucnosti, nebo ty zkušené, kteří by měli patřit ihned do základní sestavy. Vše záleží na vedení klubu, zájmu těch hráčů, ale také financích.

Během posledních čtyř sezon naskakujete zpět do divizního kolotoče již potřetí. Jak se během této doby úroveň čtvrté nejvyšší soutěže proměnila?
Podle mého názoru je její kvalita přece jenom horší, než tomu bylo v minulosti. Je v ní hodně nových mužstev z krajských přeborů a pravidelní účastníci z předchozích let hrají většinou MSFL. Namátkou Velké Meziříčí, Hlučín, Vyškov, Uherský Brod, Otrokovice, Hodonín či Líšeň. Samozřejmě jsou ale v divizi pořád velmi kvalitní mužstva, Vrchovina, Rosice, Polná nebo Tišnov.

Právě na suverénní Tišnov ztrácíte po podzimu z druhého místa tabulky již dvanáct bodů. Bude tedy pro jaro cílem udržení této pozice, která byla již několikrát i postupová?
Na jaře se hraje už pouze o druhé místo. Z patnácti jarních utkání však chceme získat 45 bodů. Vím ale, že ten počet bodů není moc reálný, protože na začátku máme těžký los, který nám teprve ukáže, jak na tom jsme. Určitě ale chceme hrát pěkný fotbal doma i venku, uhrát co nejvíce bodů a pokud to bude stačit na druhé místo, bude to super.

V minulém týdnu jste zahájili zimní přípravu. Jaký bude její průběh?
Začali jsme trénovat pětkrát týdně, ale jakmile začneme s přípravnými zápasy, jedna jednotka ubude. Soustředění zatím v plánu nemáme, ale úplně vyloučit jej nemohu.