MSFL

TŘEBÍČ – OPAVA B 1:0

Po úvodním oťukávání zahrozil Dočekal, jehož střelu hostující brankář Godula vytěsnil na roh. K praporku se postavil Dobrovolný, na jeho centr si nejvýše naskočil třebíčský kapitán Komínek a poslal svůj tým do vedení. Po změně stran začala postupně přebírat iniciativu Opava. Při fotbalistech HFK v některých chvílích stálo i štěstí, když se po nadýchaném centru dva hostující hráči ve vápně srazili namísto zakončení. Pojistku mohli hostitelé přidat opět po Dobrovolného rohu, který zakončoval znovu Komínek, ale z první půle úspěšná dvojice si gól nezopakovala. Godula byl proti. Vzápětí na opačné straně nadvakrát zlikvidoval Galvasovu střelu Kotnour.

Domácímu publiku nejvíce zatrnulo vzápětí. Kotnour vykopl míč jen k Maléřovi, ale ten odkrytou branku minul. Třebíčští jen bezhlavě nakopávali balony. Naproti tomu byli hostující mladíci ve druhém dějství běhavější a proti soupeři hrajícímu údržbu i snaživější, ovšem na kýžené vyrovnání nedosáhli. „První poločas jsme hráli dobře a mohli dát i druhý gól, který ale nepřišel. Takhle jsme se ale třepali až do konce. Ve druhé půlce jsme měli možná jednu vyloženou šanci a zase by nám to pomohlo, ale místo toho to byly nervy až do konce,“ mávnul trenér HFK Třebíč Libor Zelníček.

Gól: 11. Komínek. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Třebíč: Kotnour – M. Chalupa, Komínek, Havránek, Š. Svoboda – Ošmera (68. Benda), Chlup, Podzemský, Dobrovolný – Štourač (31. Válek, 77. P. Chalupa), Dočekal. Opava B: Godula – Maléř, M. Zagol, Hoza, Hrabina – Němec, Macíček (56. Pavlíček), Galvas (82. P. Zagol), Lavrovič – Uvíra, Továrek (36. Gebauer). Nejlepší hráči: Komínek, Dobrovolný – Godula.

Ostatní výsledky 9. kola: HFK Olomouc – Hulín 1:1 (1:0), 10. Pezzotti – 90. Kopečný. Kroměříž – Uničov 1:1 (0:0), 64. A. Ševčík – 55. Žmolík. Prostějov – Zlín B 1:1 (1:0), 44. Fládr – 68. Š. Červenka. Hlučín – Zábřeh 2:2 (2:1), 8. Heinik, 9. Badalyan – 6. Swiech, 57. Kyselý. Vyškov – Orlová 0:0. Sigma Olomouc B – Slovácko B 3:2 (2:1), 3. Schmidt, 37. Rolinc, 73. Štěrba – 21. Galuška, 59. Fojtášek. Břeclav – Líšeň 1:1 (0:0), 75. Horváth – 55. Fall.

16. Opava B 10 0 0 10 2:23 0

Dohrávka (středa): Kroměříž – Zlín B. Příští kolo: Opava B – Slovácko B, Hulín – Sigma Olomouc B, Orlová – HFK Olomouc, Zábřeh – Vyškov, Zlín B – Hlučín, Líšeň – Prostějov, Uničov – Břeclav, TŘEBÍČ – Kroměříž.

DIVIZE D

BYSTŘICE – OTROKOVICE 2:2

První poločas Bystřice jednoduše nezvládla. Foltýn hned v 1. minutě pálil pod břevno, Trávníček střelu fantasticky vytáhl. Otrokovice domácí jasně přehrávaly. Jedinou šanci měla Bystřice ve 13. minutě po uvolnění Prášila, který postrčil míč do ulice Radku Sklenářovi, jehož lob trefil jen horní síť. Branková příležitost mohla domácí mrzet dvojnásob, protože prakticky po výkopu poslal nedůraznou malou domů Marek Svoboda, Vavruša ji vystihl, zkušeně obešel Trávníčka a zavěsil. Zatímco proti Vrchovině Bystřice udržela po bídném výkonu ještě lichotivý poločasový výsledek 0:1, tentokrát kapitulovala ještě jednou. Po přetaženém rohu se balon po hlavičce vrátil na přední tyč, kde stál Juhás – 0:2.

Do druhé půle vyslal kouč Fencl do útoku uzdraveného Čecha, jehož příchod zcela změnil průběh zápasu. Bystřice najednou začala házenkářsky obléhat branku Otrokovic a za svou snahu byla odměněna. Po dvou velkých šancích už třetí proměnila, když Prášil povedenou střelou snížil. Pět minut nato vyrovnal z přetaženého balonu Radek Sklenář. „Hráli jsme vabank a měli jsme i štěstí, protože soupeř několik protiútoků nevyřešil dobře,“ oddechl si Karel Fencl.

Góly: 80. Prášil, 85. R. Sklenář – 13. Vavruša, 43. Juhás. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 3:5. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Bystřice: Trávníček – Mitáš, Chocholáč, Šponar, Marek Svoboda – R. Sklenář, Zbytovský, Padrtka, Malý – Prášil (88. Z. Sklenář), Zítka (46. Čech). Otrokovice: Balážik – Zach, Juráň, Bělaška, Kovařík – Foltýn (92. Kryšpín), Juhás, Šuranský, Mlýnek (69. Konečný) – Němec (73. Silný), Vavruša. Nejlepší hráči: R. Sklenář, Čech – Vavruša.

PELHŘIMOV – H. BROD 1:3

Domácí pokračovali v nemastných neslaných výkonech, Havlíčkův Brod ukázal, proč patří ke špičce divize. Hosté byli s výjimkou úvodní pětiminutovky celý poločas výrazně lepší. Pelhřimovští navíc chybovali v obraně a soupeři usnadnili cestu ke dvoubrankovému vedení. Jako první chybu domácí defenzívy potrestal Slováček ve 13. minutě, po půlhodině hry zblízka doklepl míč do sítě Míča. Vzápětí pelhřimovští stopeři přenechali nákop Sklenářovi a jeho hlavičku zastavilo břevno. Přestávka mnoho nezměnila, Brod kontroloval hru. Potřetí udeřil v 63. minutě. Sládok z pozice stopera vyběhl až na soupeřovu polovinu, míč ale u lajny nezískal a následoval brejk. Slováček při něm ideálně prostrčil na Míču, který střelou po zemi překonal Matiáška. Vzápětí sice Krtek hlavou snížil a domácí přece jen ožili, ovšem na otočení zpackaného zápasu už bylo pozdě.

„Pro nás to byl důležitý zápas a bohužel jsme ho nezvládli. Udělali jsme hodně chyb v obraně, soupeř vyhrál zaslouženě. Nazrála doba, aby vedení klubu zvážilo, zda nás trenéry nevyměnit,“ prohlásil otevřeně kouč domácích Leoš Mitas. Více radosti měl jeho protějšek Richard Zeman: „Přežili jsme pokus domácích o úvodní nápor a gólem jsme soupeře, který není v dobré situaci, vyvedli z míry. Hlavně v prvním poločase jsme hráli dobře. Mrzí mě jen to, že jsme po třetím gólu ihned inkasovali a pak už jsme museli zápas doslova dokopat.“

Góly: 64. Krtek – 13. Slováček, 34. a 63. Míča. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 3:1. Diváci: 200. Poločas: 0:2. Pelhřimov: Matiášek – Benda, Vacek (46. Duchan), Čížek, Naniáš – Bartoň (73. V. Poul), Sládok, D. Poul, Homolka (46. Obranec) – Niederle, Krtek. H. Brod: Soukal – Pohnětal, Kubát, Berky, Vařejka (57. Koudelka) – Slováček (90. Štědrý), Kavka, Henek, Tuhý (83. Hejkal) – Míča, Sklenář. Nejlepší hráči: Slováček, Kavka, Míča.

HODONÍN – SLAVOJ POLNÁ 0:3

Od začátku utkání se dostávala Polná do šancí a hned v 9. minutě promarnil obrovskou příležitost Fadrný, který pálil do gólmana a odražený míč poslal Kučera do tyče. Slavoj udeřil ve 14. minutě, kdy utekl Hron po straně a jeho střelu gólman Petráš nezkrotil. Domácí se pak snažili přidat, nastřelili tyčku, ale i na druhé straně bylo k vidění několik šancí.

Po přestávce domácí chviličku zlobili, měli několik standardek a rohů, ale vyrovnání z toho nevytěžili. V 64. minutě oslabil Hodonín Kobylík, který vyfasoval červenou kartu, a tím hostům značně závěr zápasu ulehčil. Slavoj zvýšil po rohovém kopu, když se míč odrazil ke Kučerovi a ten zpoza vápna zacílil přesně. Polná kontrolovala hru. Tutovku zahodil Lančarič, ale v závěru se ještě prosadil hlavičkující Pražák.

Góly: 14. Hron, 73. Kučera, 89. Pražák. Rozhodčí: Kozubík. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (64. Kobylík). Diváci: 100. Poločas 0:1. Hodonín: Petráš – Ondryáš (75. Becker), J. Maršálek, Kyselka, Polák – H. Maršálek, Šturma, Kobylík, Novotný (66. Adamec) – Reška (78. Mokrý), Vrána. Slavoj Polná: Skočdopole – Bambula, Pražák, Fadrný, Caha – Hron (81. Krejčí), Kučera, Kavka (85. Černý), Šuta, Škacha – Lančarič (84. Vokoun). Nejlepší hráči: Šuta, Caha, Fadrný.

MUTĚNICE – VRCHOVINA 3:2

Než se hosté rozkoukali, Mutěnice třikrát zahrozily. Ujala se jen akce po chybě obrany a sólu Holešínského. Vrchovina následně ožila, ale teprve se zastřelovala. V 16. minutě zatáhl balon po pravé straně Komínek, posunul ho na Trojánka, který přesným centrem oslovil Pavla Smetanu a ten vyrovnal. Z další převahy se hosté dočkali obratu, po rohu Kolaříka propálil Lukáš Smetana vše, co mu stálo v cestě. To už na hřišti nebyl gólman Vítek, který musel ze hry kvůli „koňaru“. Vítka nahradil na poslední dvě minuty Michálek a než si stihl sáhnout na balon, kapituloval gól do šatny po střele z 18 metrů.

Po přestávce začali lépe domácí a Michálek musel hned dvakrát zasahovat. Svůj tým podržel a poté se jeho spoluhráči znovu dostali na koně. V solidních pozicích ale letěly rány Michala i Pavla Smetany těsně vedle. V 72. minutě zbytečně fauloval Lukáš Smetana, byla z toho penalta, kapitán Trávník však překopl branku. Reagovat mohl po centru zprava Pavel Smetana, jeho bombu gólman vyrazil před sebe a dorážka Pavla Sodomky mířila jen do připraveného brankáře. Vrchovina byla jasně lepší, jenže po vyšachování obrany kapitulovala z kopačky Koštuříka. Stejný hráč mohl Vrchovinu o minutu později dorazit, ale překopl bránu.

Góly: 6. Holešínský, 45. Hromek, 82. Koštuřík – 16. P. Smetana, 43. L. Smetana. Rozhodčí: Hanák. ŽK: 3:1. Diváci: 210. Poločas: 2:2. Mutěnice: Horecký – Trávník, Kupčík, Chromeček, Lamáček – Závorka (75. Čepil), Holešínský (90. Varmuža), Benešovský, Koplík (84. Vrba) – Hromek, Koštuřík. Vrchovina: Vítek (43. Michálek) – Komínek, Dvořáček (60. Drdla), L. Smetana, K. Skalník – Kolařík, Michal, R. Sodomka, Pavel Sodomka – P. Smetana, Trojánek (67. M. Skalník). Nejlepší hráči: Koštuřík, Holešínský – Trojánek.

ŽĎÁR N. S. – ROSICE 0:1

Ve Žďáře o osudu zápasu napověděla hned druhá minuta. Živný dostal míč proti noze, otočil se a vyslal do vápna kolmici na Michnu, který po kličkované propálil Hanuse. „Přesně na takovéto situace Rosic jsem hráče v týdnu i těsně před zápasem upozorňoval, gól mě proto mrzí dvojnásob,“ štvalo trenéra Pavla Kubiše.

Rosice své hostitele zejména díky Živnému nadále přehrávaly, Žďár se snažil odpovědět, ale hrál jen po vápno. Největší šanci měl na začátku druhého poločasu po rychlém protiútoku Russ, brankář už ležel na zemi, jenže útočník Žďasu ve vyložené pozici z otočky netrefil zařízení. Rosice hrozily z brejků, po jednom z nich musel schovat tvář v dlaních Lang. Víc už duel nenabídl.

Gól: 2. Michna. Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:5. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Žďár n. S.: Hanus – Veselý, Toufar, Šindelka, Vomela – Doležal (86. Jun), Mašek (46. Bureš) – Kunstmüller, Turek, Šandera (75. Jurnečka) – Russ. Rosice: Balčirák – Oprchal, Polák, Huška, Chlup – Selinger (70. Těžký), Lang, Havlásek, Pšikal – Živný (89. Vítámvás), Michna (90. Foral). Nejlepší hráči: Bureš – Živný, Huška.

ST. ŘÍŠE – V. MEZIŘÍČÍ 0:1

Hosté potvrdili herní kvalitou vedoucí příčku, na balonu byli silnější a domácí předčili i v rychlosti, ovšem na šance vyhrála Stará Říše. Velké Meziříčí navíc muselo hrát hodinu v deseti, když se po dvou žlutých faulech musel pakovat ze hřiště Berka. Vzápětí Rygl přestřelil prázdnou branku a Pokorný v dobré pozici napálil míč jen do Invalda.

Ve druhé půlce nebylo znát, že hosté hrají v oslabení a po hodině hry dokonce skórovali. Demeterovu standardku prodloužil Zdeněk Mucha hlavou na zadní tyč a nedal Neumanovi šanci. Stará Říše chtěla s lídrem bodovat a blízko k vyrovnání měl Brnický, jenže hlavou mezi tři tyče nezamířil. V 80. minutě zachránila hosty tyčka, kterou orazítkoval Priborský a v nastavení zlikvidoval Invald pokus Pokorného.

Gól: 61. Z. Mucha. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 3:5. ČK: 0:2 (29. Berka, 90. Smejkal). Diváci: 170. Poločas 0:0. St. Říše: Neuman – Šeda (74. Dohnal), Priborský, Kadlec, Kittler – Lacina, Tichánek, M. Pokorný, Rygl (66. Kratochvíl) – Brnický, Vácha. V. Meziříčí: Invald – Z. Mucha, Šimáček, P. Mucha, Krejčí – Berka – Dufek (82. Havlíček), Smejkal, Durajka (70. Bouček), Demeter (90. Vyskočil) – Simr. Nejlepší hráči: Priborský, Kadlec – Šimáček.

Ostatní výsledky 9. kola: Tasovice – Napajedla 1:0 (1:0), 24. Paul. Uh. Brod – Blansko 1:1 (1:0), 4. David – 53. Ullmann.

16. Napajedla 10 0 1 9 6:27 1

Dohrávky (středa): Rosice – ST. ŘÍŠE, SLAVOJ POLNÁ – Tasovice. Příští kolo: Otrokovice – Blansko, Rosice – Uh. Brod, V. MEZIŘÍČÍ – ŽĎÁR N. S., H. BROD – ST. ŘÍŠE, VRCHOVINA – PELHŘIMOV, SLAVOJ POLNÁ – Mutěnice, Napajedla – Hodonín, BYSTŘICE – Tasovice.