PACOV – VRCHOVINA 1:1

Pacov získal cenný záchranářský bod, když jen pár okamžiků ho dělilo od senzace v podobě zisku skalpu lídra soutěže. Prvních deset minut patřilo hostům, Pacovští se ale zmátořili a po faulu na Kubů kopali penaltu. Pokutový kop poslal Koller do břevna, pohotově však dorazil Maršík. Do konce poločasu byli domácí lepší, ale Kubů ani Váňa své šance neproměnili.

Po obrátce přišel drtivý tlak Vrchoviny a Pacovští vyráželi pouze do sporadických protiútoků. Při nich měl nejblíže k pojistce Váňa, který v 79. minutě nastřelil spojnici břevna a tyče. Vrchovina dlouho své příležitosti zahazovala, ale v nastaveném čase se dočkala, když si srazil centr hlavou do vlastní branky Praveček.

Góly: 16. Maršík – 90. (+4) vlastní. Rozhodčí: Pípal. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Pacov: Basík – Kokeš, Praveček, Koller, Kerouš – Váňa, Maršík, Zíka, Jakub Vlach (84. Kuran) - Gavrecký (74. Miskai) - Kubů (87. Jan Vlach). Vrchovina: Adamec – Kalich, Polnický, Brychta (46. P. Smetana), Wolker - L. Smetana, Michal, Dobrovolný, Zedníček - Šusťáček (9. Vaněček, 71. Oros), Skalník. Nejlepší hráči: Maršík, Kerouš – Michal.

V. BÍTEŠ – OKŘÍŠKY 3:0

Na podmáčeném terénu měli více příležitostí domácí. Dvořák nastřelil tyč a další dvě šance zlikvidoval pozorný Fiala. Okříšky hrozily především ze standardních situací. Jednu z nich ovšem pokazily a Bíteš šla do brejku – pro Dvořáka nebyl problém otevřít skóre. Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil. Jenomže zejména Dvořák spaloval jednu šanci za druhou. Gólové oživení přinesl až střídající Klusák. Nejprve vybojoval míč pro Buchtu, který našel Dvořáka a ten pojistil výsledek a poté využil špatného odkopu gólmana Fialy a vrátil míč do sítě.

Góly: 22. a 80. Dvořák, 86. Klusák. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 1:0. V. Bíteš: Šula – Kopáček (81. Švanda), Pohl, Körber, O. Loup – Ivančík, T. Pelán, A. Burian (73. Klusák), Nekuda (62. Antoš) – Dvořák, Buchta. Okříšky: Fiala – Tekal, O. Jančok, Zeman, Dočkal – Malý, Jeřábek, Večeřa, Tůma – Kotrba, Bastl (70. Kos). Nejlepší hráči: Buchta, Klusák – Tůma.

JAROMĚŘICE – TŘEBÍČ B 1:1

V prvním poločase utkání hraného na těžkém terénu, který zmařil několik šancí na obou stranách, měli více ze hry domácí. Hosty držel nad vodou skvěle chytající brankář Kruba, který nejprve vychytal brankovou příležitost Dusíka, posléze Novotného. Skóre se poprvé měnilo ve 35. minutě, kdy dalekonosnou střelou Jaroměřice poslal do vedení Musil. Po změně stran převzali otěže zápasu do svých rukou hosté. Zasloužené odměny se jim dostalo v 36. minutě, kdy Florián vyrovnal.

Góly: 35. Musil – 63. Florián. Rozhodčí: Holub. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Jaroměřice: Pisk – T. Brabenec, J. Brabenec – Musil – Čermák, Novotný, Dusík (76. Míča) – Pospíchal (89. M. Karásek), Paul, Vybíral. Třebíč B: Kruba – Tůma, Malý, Dvořák, Široký – Wiener (58. Martin Řezáč), Svoboda, Durajka, Kostelecký (88. Kresa) – Florián, Miroslav Řezáč. Nejlepší hráči: Novotný, Musil – Kruba.

POLNÁ – HUMPOLEC 2:2

Na hřišti, které se postupem času měnilo v oraniště, se poprvé prosadili domácí. Od třicáté minuty na hřišti jasně dominovali a zanedlouho se radovali i z první branky. Po střele Kaplana se míč třepotal v síti. Po přestávce přepustili domácí iniciativu Humpolci, kterému se po devíti minutách podařilo srovnat.

Ve vápně fauloval Takacs a Černík nabídnutou penaltu nepromarnil.

Vyrovnání nabudilo hostující hráče ještě víc a v 61. minutě vstřelili vedoucí gól. Zelenka na těžkém terénu vypálil z 28 metrů a překvapil polenského gólmana. Znovu tak museli zabrat domácí, kteří se v poslední čtvrthodince nadechli k závěrečnému tlaku. A vyplatilo se, po přihrávce Tlačbaby dal svůj druhý gól Kaplan. „Na těžkém terénu to nebyl ani fotbal. Škoda, protože proti sobě nastoupily dva neporažené týmy jara. První domácí ztráta nás mrzí,“ zhodnotil nepříliš pohledné utkání polenský předseda Jindřich Skočdopole.

Góly: 36. a 79. Kaplan – 54. Černík (PK), 61. Zelenka. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:5. Diváci: 350. Poločas: 1:0. Polná: Skočdopole – Tomas (79. Kovář), Krčál, Matula (63. Adamec), Takacs (66. Mezera) - Holas, Urbánek, Kučera, Hlávka - Tlačbaba, Kaplan. Humpolec: Kříž - Keller, Hes, Pecha, Černík - Nermut, Kopic, Paťha, Kříženecký (46. Honzárek, 64. Sacký) - Pícha, Zelenka. Nejlepší hráči: Kučera, Krčál - Zelenka.

HERÁLEC – STARÁ ŘÍŠE 0:1

První poločas patřil prakticky jen hostům, kteří neustále zasypávali domácí svatyni střelami. Herálec výrazně podržel gólman Březina, jenž dokonce dvakrát zastavil samostatné úniky hostujících útočníků. Po přestávce se zaslouženě dostala Stará Říše do vedení, když se přesnou hlavičkou prosadil Merhaut. K obratu utkání mohlo dojít v 71. minutě, neboť byl po dvou žlutých kartách vyloučen střelec branky Merhaut. Domácí vycítili šanci, avšak Pátek mířil ve dvou nadějných situacích pouze vedle brány.

Gól: 54. Merhaut. Rozhodčí: Čech. ŽK: 5:2. ČK: 0:1 (71. Merhaut). Diváci: 180. Poločas: 0:0. Herálec: Březina – Ganobjak, J. Stojan, Paclík, Kuchta – Filipský, Hrala, Král, L. Stojan (11. Fukan, 55. Klement) – Pátek (85. Moravec), Vašák. Stará Říše: Korovjak – Bartoš, Osumanu Musa, Merhaut, Tichánek – Kratochvíl, Rychtecký, Štěpnička (85. Kouba), Brnický – Ali Osumanu (77. Pokorný), Rygl. Nejlepší hráči: Březina – Merhaut, Tichánek.

ŽDÍREC – HARTVÍKOVICE 2:0

Dekora začala po debaklu 0:5 s Humpolcem opatrně a postupem času Hartvíkovice získaly na hřišti převahu. První vyloženou šanci měl v 18. minutě hostující Beneš, který šel z úhlu sám na Vašíčka, ale neuspěl. Tlak posledního celku tabulky vyvrcholil po půl hodině utkání, kdy Záviška krásnou střelou z dvaceti metrů orazítkoval tyč. Dekora vyrážela do rychlých protiútoků, ale chyběla jí finální přihrávka.

Po obrátce přebral taktovku utkání Ždírec a bylo jen otázkou času, kdy svou převahu vyjádří i brankově. V 62. otevřel skóre po ulici Smejkala Hanousek. V 75. zvýšil na rozdíl dvou branek Kolouch, který se vrátil po dlouhodobém zranění, na střelecký zápis mu stačily pouhé čtyři minuty na hřišti. Hosté za stavu 2:0 rezignovali a utkání se už pouze dohrávalo.

Góly: 62. Hanousek, 75. Kolouch. Rozhodčí: Lýkař. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Ždírec: Vašíček – Pleva, Klupka, Kysilko, Sobotka – Šnobl, Novotný, Smejkal, Horáček – Málek (71. Kolouch), Hanousek (87. Hart). Hartvíkovice: Trnavský – Heres, (69. Bdžoch), Hošek, Zedníček, Duša – Křivánek (46. Horváth), Outrata, Záviška, Beneš – Sýkora, Kubala. Nejlepší hráči: Horáček, Novotný, Smejkal.

M. BUDĚJOVICE – H. BROD 4:1

Ve třetí minutě poslal Michal Černý čtyřicetimetrový trestný kop do vápna přesně na hlavu Novotného - 1:0. O minutu později nedosáhl Marek Černý před prázdnou brankou na centr J. Šplíchala. Poté se dostali ke slovu hosté, ale střely Adama a Turka zlikvidoval Klouda. Ve 26. minutě ideálně uvolnil Marek Černý Josefa Šplíchala a ten z pravé strany prostřelil hostujícího brankáře – 2:0. O tři minuty později si role vyměnili a Josef Šplíchal naservíroval míč před branku Markovi Černému – 3:0.

Ve druhém poločase se měnilo skóre až v 68. minutě. To hostující Tůma napoprvé trefil tyčku a odražený míč poté poslal do sítě. Domácí ovšem za několik minut kontrovali další brankou, když se obranou hostí proháčkoval Veselý a jeho střelu vyrazil Rezničenko před volného Josefa Šplíchala. V poslední desetiminutovce ještě nastřelil Marek Černý břevno.

Góly: 26. a 72. J. Šplíchal, 3. Novotný, 29. Marek Černý - 68. Tůma. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 3:0. Moravské Budějovice: Klouda - Michal Černý, L. Šplíchal, Bratrů, Novotný - Buďa (63. Veselý), Michal, Škoda, Pařízek - J. Šplíchal (79. Svoboda Karel), Marek Černý (83. Povolný). Havlíčkův Brod: Rezničenko - Hubner, Tůma, Novotný, Semrád (46. Gramer) - Turek, Slanař, Ganobjak ( 55. Kunc), Bláha ( 46. Machala) - Petřík, Adam. Nejlepší hráči: J. Šplíchal, Marek Černý, Novotný.