Bombér MSFL nejdříve sám zařídil devátý z deseti žďárských gólů této sezony a krátce nato nezištně přihrál střídajícímu Chmelíkovi na jedenáctý. Hvězdy utkání se pak v dvojrozhovoru dobíraly navzájem.

Sedmdesát minut se na Bouchalkách čekalo na gól. Zdeňku, vy jste šel na hřiště jako střídající hráč a vlastně jste svou bojovností stál u zrodu první branky, když do vás obránce odkopl míč a ten se snesl do hřiště.

Chmelík: To je sice pravda, ale my jsme nečekali na gól, my jsme čekali na to, kdy se Venca (Pohanka) konečně trefí. To byla jen otázka času, kdy vystřelí na bránu a dá gól. (smích)

Je pravda, že se zakončením jste se příliš nepáral.

Pohanka: Popravdě jsme čekali, až Zdeněk přijde na plac, že jo. Aby rozhodl. (smích) Lukáš Michal po tom odrazu od Zdeňka navedl balon, já jsem si ho od něj vzal, protože by šel do lajny, píchl jsem si ho do středu a všiml jsem si, že gólman byl špatně postavený, neviděl, tak jsem to zkusil na přední tyčku a naštěstí to tam padlo.

Se spoluhráči jste se běžel radovat k praporku, pobavila mě ale reakce Zdeňka. Kroutil jste hlavou, jakože do čeho kopnete, z toho je gól. Viděl jsem dobře?

Chmelík: Jo, takhle jsem si to naprosto přesně říkal.

Pohanka: Je pravda, že to byla moje první střela na bránu, takže úspěšnost sto procent.

Chmelík: Má vystřelit dvakrát na začátku a nemusí to být takovéhle nervy. (sebejistě)

Utekla sotva minuta a po perfektním brejku jste si, Václave, mohl vybrat, zda přihrajete doleva nebo doprava. Gól jste nabídl vpravo nabíhajícímu Zdeňkovi.

Chmelík: Pro mě to bylo strašně jednoduché, lépe už mi to dát nemohl.

Pohanka: Já se teda bál hodně, aby to Zdeněk trefil. (naoko vážně, Chmelík se rozesměje)

Neuvažoval jste, že vystřelíte? Mohlo jít o váš desátý zásah během šesti kol.

Pohanka: Chtěl jsem střílet, ale když jsem ho tam viděl, tak proč riskovat a nedat mu to.

Možná právě proto, že je to při vaší současné formě risk. (smích)

Pohanka: No byl to risk. (odmlčí se)

Chmelík: Ale menší než střílet, brankář u něj byl blízko. (promptně zareaguje)

Dalších pět minut jste se vezli na pohodové vlně, ale najednou jste si kontaktním gólem dost zavařili.

Pohanka: Tam byla naše chyba, vedeme 2:0 a necháme jít Břeclav do přečíslení čtyři na tři. To prostě není možné. Střed byl naprosto vykradený.

Chmelík: Naštěstí dala jenom jeden gól, další akce nedotáhla. Posledních deset minut bylo dlouhých, ale ubojovali jsme to. Je ale pravda, že jsme si to zkomplikovali.

Všechny body nakonec zůstaly doma. Na Bouchalkách jste hráli čtyřikrát a máte krásných deset bodů. S tím jste možná ani nepočítali?

Chmelík: Máme nahráno. (smích)

Pohanka: To je pravda, vždyť loni na podzim jsme uhráli jen devět bodů.

Chmelík: Je to paráda. Teď se jede dvakrát ven, v Hulíně i v Uničově to budeme mít těžké. Aspoň můžeme jet s tím, že body máme a třeba příjemně překvapíme.