VELKÉ MEZIŘÍČÍ – OTROKOVICE 2:3

Páteční předehrávku zahájili fotbalisté z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice na výbornou. Už po jedenácti minutách hry přišla křídelní kombinace po levé straně, Demeter centroval a Dolejš z první zakončil přesně – 1:0.

Jenže na odpověď Otrokovic se bohužel nečekalo dlouho. Už o čtyři minuty později následoval rychlý brejk hostů, navíc dva obránci Meziříčí se srazili a Kiška vyrovnal na 1:1. Vrátit domácím barvám vedení mohl přesně po půlhodině hry Komínek, jenže pokutový kop za faul na Demetera mu gólman hostů lapil.
Trest přišel šest minut před pauzou, kdy gólman Pokorný smolně vyrazil míč jen před sebe a volný Hladík bez problémů doklepával za jeho záda – 1:2.

Takto se v srpnu roku 2016 při podpisu smlouvy usmívali manažer hokejistů Žďáru Miloslav Šimon (vlevo) a tehdy novopečený trenér Plamenů Michal Konečný.
Konečnému bude Žďár chybět

Po změně stran svěřenci trenéra Libora Smejkala přidali a v 53. minutě dostali ideální příležitost k vyrovnání. Po faulu na Berku v pokutovém území hostů se k penaltě tentokrát postavil obránce Mucha s přehledem ji proměnil – 2:2. V dalším průběhu hry si Velké Meziříčí vypracovalo velkou převahu, ale i vyložené gólové příležitosti. Jenže Simr, Demeter, Dolejš i Mucha v nich selhali a spolehlivě opět zafungovalo pořekadlo nedáš-dostaneš. V 83. minutě před vlastním vápnem zbytečně fauloval Puža a Bahounek poslal trestný kop mimo dosah Pokorného – 2:3.

Góly: 11. Dolejš, 53. Mucha (PK) - 14. Kiška, 39. Hladík, 83. Bahounek. Rozhodčí: Ogrodník. ŽK: 0:1. Diváci: 282. Poločas: 1:2. Velké Meziříčí: T. Pokorný – Kriegsmann, Komínek, Mucha, Berka – Dolejš, Šuta, Smejkal (46. Puža), Crkal (74. Krčál), Demeter – Simr. Otrokovice: Semanko – Malý, Fiala, Markovič, Koňařík (67. Kutáč), Jasenský (27. Smékal), Bahounek, Hladík, Kiška, Buchlovský (74. Tejnar), Mlýnek. Nejlepší hráči: Crkal – Hladík, Smékal.