Tohle utkání pobavilo. Páteční duel třetího kola Gambrinus ligy mezi Jihlavou a Znojmem přineslo první tři body do pokladničky Vysočiny za výhru 4:0. Za nádherného teplého počasí předvedli domácí hráči více než třem tisícovkám diváků ještě hezčí představení a vysloužili si už dlouho před koncem bouřlivé ovace nadšených příznivců.

Na poklidnou oslavu fotbalu a demolici protivníka to však před duelem nevypadalo. Vysočina byla nahlodávána ze všech možných stran. S nepřízní osudu i protivníkem se však vypořádala bravurně.

BEZ BODU. Dvě kola, dvě porážky. Vysočině vstup do soutěžního ročníku nevyšel optimálně, a proto vyrukovala na Znojmo s viditelným odhodláním. „Byl to pro nás hodně důležitý zápas," přiznal trenér František Komňacký. „Jsem velmi rád, že jsme k němu přistoupili s maximální koncentrací a hráči šli od začátku za vítězstvím."

Trenérova slova potvrdil i záložník Marek Jungr, který svým zásahem jistil výhru: „Věděli jsme, že to se Znojmem musíme zvládnout, protože v příštím kole jedeme do Liberce, který má nyní vynikající formu. Podali jsme, myslím, dobrý výkon, navíc nám to tam napadalo, mohli jsme těch gólů dát i víc."

Díky skalpu Znojma tak má Vysočina po třech kolech tři body. Stejně jako vloni. „Podobné je i skóre, letos máme 6:6, vloni to bylo 5:5," pousmál se Komňacký. „Letos jsme ale už dvakrát prohráli a čeká nás těžký další los," připomíná kouč, že tým čeká těžká obhajoba loňských pozic.

TRENÉROVY POTÍŽE. Tři dny před duelem strávil kouč Komňacký ve vyškovské nemocnici z důvodu ledvinové koliky. Přípravu na duel tak vedli asistenti Vrzáček a Zúbek. „Byli jsme v pravidelném telefonickém kontaktu," nechtěl se příliš o svých trablech rozhovořit Komňacký. „Hned po utkání nám kouč říkal, že bude chodit pouze na páteční tréninky a zbytek odtrénuje po telefonu," smál se po zápase autor prvního gólu Petr Tlustý.

ZMĚNA NA POSLEDNÍ CHVÍLI. Ještě utkání Jihlava - Znojmo ani nezačalo, a už museli domácí trenéři sáhnout do sestavy. Při rozcvičce se zranil levý bek Tomáš Josl. „Má něco s vazy v kotníku a nevypadá to dobře," smutnil Komňacký.

Do sestavy tak narychlo naskočil Petr Tlustý, který se vrátil na pravý kraj obrany, vlevo se přesunul Tomáš Marek. Obrana Vysočiny tak nastoupila ve složení, jako v nevydařeném duelu se Spartou. „To už bylo zapomenuto," odmítá nervozitu Tlustý. „Dneska nám to vyšlo, hráli jsme dobře a získali první tři body."

Právě Tlustý potom na začátku deváté minuty otevřel skóre duelu. „Nakonec platilo, že všechno zlé je pro něco dobré," culil se Komňacký. „Tlustý, který hrát neměl, vstřelil důležitý první gól zápasu, a Marek, který měl hrát zprava, zaznamenal z levé strany druhý gól zápasu. To jsou paradoxy, které dělají fotbal tak krásným," uzavřel hodnocení duelu Komňacký.