„Upřednostnili jsme dobrou partu a pohodu v kabině před herní kvalitou," řekl k plánované posile trenér Vrchoviny Marek Štukhejl.

Zich totiž do puntíku potvrdil pověst problémového hráče. Hned v prvním přípravném zápase proti Ždírci dostal během prvního poločasu červenou kartu. Nervy na uzdě pak neudržel ani před třemi týdny v Líšni. „Vlastně jediný zápas, který odehrál bez vyloučení, byl ten s Chotěboří. Už v přípravě se ukázala jeho povaha, která je pro naši kabinu nepřístojná," podotkl Štukhejl.

Post levého obránce, na kterém na podzim alternoval tvořivý Kamil Skalník, tak zřejmě doplní z vlastních zdrojů. Volbou číslo jedna by měl být odchovanec a dlouholetý člen širšího kádru Jakub Skryja. „Z dlouhodobého pohledu jde o hlavního kandidáta," potvrdil trenér.

Mají Horáčka

Ten naopak může počítat se druhou zimní posilou a navrátilcem Martinem Horáčkem ze Skutče, který by měl zkvalitnit zálohu. „Hned na začátku přípravy se zranil a teprve se dostává do tempa, nicméně pro jaro s ním počítáme, jeho hostování je už vyřízené," řekl Štukhejl na adresu fotbalisty, který v minulosti vedle Vrchoviny působil i ve Ždírci.

Víkendové remízové utkání v České Třebové bylo pro novoměstský celek předposledním testem před startem jara. Následující víkend bude mít volný a přípravu zakončí v závěru příštího týdne konfrontací na hřišti třetiligového Uničova. „Na Olomoucko jedeme už v pátek, v sobotu odehrajeme zápas a v neděli se vracíme," popsal Štukhejl program závěrečného minisoustředění.