Díky prohře 1:4 v Šumperku přeskočila celek z města pod Santiniho Zelenou horou na čele tabulky Vrchovina. Po sobotní porážce 1:3 ve Strání pak narostl náskok klubu z Nového Města na Moravě už na pět bodů, navíc před Žďár se díky lepšímu skóre na druhé místo posunul Šumperk.

Stačila jeden útočník

„Ve Strání jsme měli jasně vyhrát. Dobře jsme věděli, že to soupeř v podstatě hraje na jediného, byť velmi kvalitního a důrazného útočníka Copka. Navíc hodně využívají dlouhých autových vhazování. Přesto jsme Copka dvakrát neuhlídali a on zápas vlastně rozhodl,“ láteřil Nedvěd, jehož mrzelo hlavně to, jak lehce jeho ovečky ztratily vedení 1:0.

„Největší chyba byla v tom, že jsme si v poslední minutě první půle nechali vstřelit vyrovnávací branku. Po změně stran Strání deset minut nepustíme na naši polovinu, jenže z první pořádné akce domácích dostaneme gól na 2:1,“ kroutil hlavou zkušený lodivod.

Ten ovšem musel uznat, že si divizní nováček tři body za svoji enormní snahu zasloužil. „Hráči Strání šli po výhře daleko více než my, bojovali, dřeli, nic nevypustili. Hrají o záchranu, ale vypadalo to, jakoby hráli o život. U nás je prostě potřeba, aby někteří hráči spadli z hrušky na zem, protože nebojují. Máme k zápasům profesorský přístup, jako bychom byli mistři světa, to nemá šanci na úspěch,“ uvědomuje si Nedvěd, podle něhož mužstvu paradoxně ublížil úspěšný jarní start.

„Jednoznačně nás ukolébalo to, že jsme první tři zápasy na jaře vyhráli, byť kvalitou to od nás nebylo nic moc. Ale aspoň jsme bojovali, kdežto teď mají někteří hráči nosy nahoru. Už po Šumperku jsem byl hodně rozladěný, půlka mančaftu se jde jen zúčastnit, myslí si, že před námi každý sedne na zadek. Ti borci ale hrají o život, o záchranu v divizi.“

Po úspěšném podzimu však kádr Žďáru poněkud prořídl a moc změn se dělat nedá. „Mám v sestavě něco namyšleného, ale kádr je poměrně úzký. Kluci jsou uspokojení, protože i když nepodají výkon, mají místo takřka jisté. Pokud si to ale hráči neuvědomí a nevrátí se zpátky na zem, budu to muset řešit,“ rezolutně dodal Petr Nedvěd.

Tým tvořený pouze odchovanci žďárského basketbalu proklouzl přes play-off do baráže o první ligu. Během května se střetne s Vyšehradem a UP Olomouc. Postup si zajistí dva nejlepší celky.
Sezona pokračuje. Basketbalisté vyhráli finále play-off. Baráž hrát budou