Naopak velmi vyrovnaná je situace na chvostu tabulky. Záchranářské starosti může mít na jaře více než polovina týmů.

Postup za postupem

Pelhřimovská juniorka má opět našlápnuto k postupu. Ostatně jako tři předešlé roky, kdy se po znovuobnovení tým šplhal z nejnižší okresní soutěže. „Myslím si, že můžeme být s působením juniorky maximálně spokojeni. Prošla podzimem s bilancí jen tří remíz, ostatní zápasy vyhrála a poměrně suverénně vede bétřídní tabulku. Vůbec nezapírám, že bychom byli rádi, kdyby se jí povedlo postoupit,“ naznačil plány FK Pelhřimov místopředseda Vladimír Škoda.

Trenérsky za úspěchem mladíků v posledních dvou letech stojí Jiří Cerhan, který ale v průběhu podzimu převzal po Václavu Vokůrkovi první tým. „Béčko bude mít do začátku zimní přestávky společné tréninky s áčkem, takže kluky stále povede Jiří Cerhan. Na jaře se ale situace změní, k béčku přijde nový trenér. Situaci řešíme, momentálně máme dva adepty,“ podává vysvětlení Vladimír Škoda.

Ztráty mrzí Fotbalisté Pohledu zatím okupují druhou příčku tabulky a už se pomalu špitá o postupu. „Za zkušenou bychom nic nedali. Je to sice ještě daleko, rozhodovat se bude až v červnu, ale nemyslím si, že bychom se měli něčeho obávat,“ tvrdí kouč druhého týmu nejnižší krajské soutěže Petr Sobotka.

„Zase takový rozdíl mezi I. B a I. A třídou není,“ dodává vzápětí. Ten je zatím s vystupováním svého týmu spokojený, i když na podzimního krále – Pelhřimov B – ztrácí osm bodů. „Jsme spokojení, podzim byl dobrý,“ usmívá se šéf pohledské lavičky.

„Samozřejmě tam byly ztráty, které nás mrzí. Například jsme doma nedokázali proměňovat šance proti Jeníkovu a zápas skončil 0:0. Nebo první dva zápasy venku byly aspoň na remízu,“ uvědomuje si Sobotka.

Pohledský kouč se před startem jarní části bude snažit zaměřit na fyzičku a techniku. „Práce s míčem bude jedna z hlavních náplní tréninku, protože v zápasech byla spousta nepřesností. To se budeme snažit v únoru a březnu odstranit,“ má jasno Sobotka.

Nováčci válí

Nováčci z okresních přeborů do soutěže většinou vnesou svěží vítr. Loni to potvrdily týmy Tisu i Počátek, které však letošní rok zatím hodně tápou. Letos se ve špičce tabulky usídlila Havlíčkova Borová.

Zklamáním jsou naopak zatím výkony Budíkova, který se na jaře poroučel z I. A třídy. Přitom v kádru zase tak k převratným změnám nedošlo. Na lepší časy vzpomíná i Čejov, kde se marně snaží tým pozvednout exhumpolecký Martin Guzik.