HUMPOLEC – PELHŘIMOV 0:4

Hosté byli od začátku aktivnější, ale dvacet minut se hrálo bez šancí. „Přiznám se, že jsem měl ze soupeře jisté obavy, takže jsem tomu uzpůsobil taktiku. Snažili jsme se hrát v bloku a poskytnout Pelhřimovu málo prostoru pro kombinaci,“ prozradil instrukce, které předal svým svěřencům, trenér Humpolce Josef Soural.

Po půlhodině hry však skálopevnost domácí obrany vzala za své. Ve 30. minutě sice ještě výborný Kříž reflexivně vyrazil hlavičku Krtka z bezsprostřední blízkosti, ale o chvilenku později se prosadil sváteční hlavičkář Čihák. Ve 35. minutě jásali hosté podruhé, gól jim přinesl rychlý protiútok. Čihák dlouhým pasem po úhlopříčce hřiště našel rozeběhnutého Lišku a ten přízemní ranou nedal Křížovi šanci. „Myslím si, že to rozhodlo. Dostali jsme se do výhody, a i když ve druhém poločase soupeř na chvíli ovládl hru, vývoj zápasu jsme si ohlídali,“ poznamenal trenér Pelhřimova Jiří Cerhan.

Humpolec musel ve druhé půli vsadit vše na ofenzivu. Hes se tak posunul z obrany do zálohy a domácí si vytvořili optickou převahu. „Nechtěli jsme naši situaci řešit hned střídáním, takže jsme se snažili posílit střed hřiště. Mohlo to přinést úspěch, ale to bychom nesměli dostat další gól,“ povzdechl si Josef Soural.

Pelhřimov se sice ve druhé půli nikam nehrnul, ale nabídky na brejky využil dokonale. V 76. minutě zbytečně u autové čáry ztratil míč Bdžoch a výpad do rozvrácené obrany zakončil gólem Krtek. V 84. minutě pak luxusní přihrávku Lišky využil pro zápis do listiny střelců Regásek.

Pelhřimov si tak vítězstvím zajistil první příčku, a musí se tak vyrovnávat s rolí favorita soutěže. Jiří Cerhan to ale víceméně vítá: „Je to pro nás dobrý začátek jara. Teď bude mít tým nejen motivaci, ale i sebevědomí.“

Góly: 33. Čihák, 35. Liška, 76. Krtek, 84. Regásek. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 1:1. Diváci: 520. Poločas: 0:2. Humpolec: Kříž – Hes, Pecha, Černík, Svoboda (66. Kotek) – Paťha (70. Kopic), Pícha, Bdžoch, Nermut – Holoubek, Z. Štěpán (70. A. Beránek). Pelhřimov: J. Moravec – Smrčka, Kocián, Krčil, Kořínek – Regásek (90. Hurda), Niederle, L. Máca, Liška – Čihák (79. Hrnčíř), 86. Krtek (Čmucha). Nejlepší hráči: Liška, Krtek, Čihák.