Oba týmy mají opačné problémy. Pelhřimov v domácím prostředí občas nějaký ten bod ztratí. Žďár je doma naopak, s výjimkou prvního zápasu, stoprocentní, ale zvenku zatím přivezl pouze dva body.„I proto nás nečeká nic jednoduchého,“ ví žďárský kouč Petr Nedvěd. Navíc soupeř typu Pelhřimova jeho týmu nesvědčí. Loňský zápas tam FC Žďas prohrál jasně 0:3.„Jejich styl nám dělá komplikace. Mají hodně rychlé útočníky,“ upozorňuje žďárský kouč.

Dvě taktické varianty

Sám ale neví, jakou taktiku svým svěřencům naordinuje. „Jsou dvě varianty. Buďto začít odzadu a čekat na brejk, nebo je zaskočit aktivitou a donutit k chybám,“ přemítá Nedvěd.

Trenér domácího týmu Ján Kubík se netají tříbodovým plánem. „Sice nás čeká nesmírně těžké utkání, Žďár má velice kvalitní kádr, ale my si musíme klást za cíl vítězství. Už jsme doma poztráceli bodů víc než dost,“ prohlásil odhodlaně.

Pelhřimovu bude stále chybět dlouhodobě zraněný stoper Vacek, na marodku přibyl po zápase s Blanskem záložník Fišer. Sestava se ale bude měnit, Ján Kubík i přes remízu 2:2 v Blansku nebyl s výkonem svého týmu spokojen: „Chystám nějaké úpravy, konkrétní však nebudu. Za jedno to nechci prezentovat přes noviny před soupeřem a za druhé ještě nejsem definitivně rozhodnut. Chystám se ale udělat změnu ve středu zálohy a rozhoduji se ze dvou variant. Dále by se měl do sestavy vrátit útočník Krtek.“

To ve Žďáře nemají ke změnám po domácí výhře nad Konicemi důvod. „Měli bychom být kompletní,“ dodal Nedvěd.