„Bylo to hodně povedené utkání,“ těšil Palkoviče předvedený výkon na umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou, kde začala první půlka hodně divoce. „Chtěli jsme začít opatrně, jenže už ve 3. minutě jsme dostali gól, na který ale rychle odpověděl Alda Kovář,“ popisuje raketový start polenský trenér, který opět poskládal téměř dvě různé jedenáctky promíchané z dravého mládí a zkušených borců.

Chvilku si zvykali

„První půlku jsme odehráli v rozestavení 4-5-1, a kluci v tom trošinku plavali, než si zvykli. Hráli jsme míň dopředu a čekali, co vyvede soupeř,“ přibližuje.

Po první části, kterou vyhráli domácí 2:1, se vrátila Polná k zajetému systému 4-4-2. „Druhá půlka se mi hodně líbila. Vytáhli jsme to na dva útočníky a bylo to hned aktivnější dopředu. Víc jsme napadli a dělali Žďáru problémy, z čehož pramenily jeho chyby,“ těší Palkoviče.

Chyby nechyběly

Na vítězství to ale nakonec nestačilo. Tomas pouze snížil na konečných 2:3. „Byl to hodně dobrý zápas. Klukům to dá rozhodně víc než zápasy se slabšími soupeři,“ tvrdí Palkovič. „Ale byla tam spousta chyb, což je v této fázi přípravy pochopitelné,“ dodává.