ŽIROVNICE – M. BUDĚJOVICE 0:2

Hosté byli po celé utkání lepším týmem. Domácí zaskočili už v úvodu. Po nepovedené malé domů otevřel skóre v 5. minutě Černý. Z pohledu Slavoje mohlo být ještě hůře, v 7. minutě Basíka po rohu zachránilo břevno. Hosté měli více šancí, domácí těmi svými orámovali poločasovou přestávku. Před ní vychytal sólo Pahra Klouda. Výborný gólman Moravských Budějovic si poradil i s akcemi Dvořáka a T. Houšky. Udeřili tak hosté. V 62. minutě zaspala pravá strana obrany Slavoje, slalomové tyče si z ní udělal Veselý a z ostrého úhlu překonal Basíka.

„Hosté vyhráli zaslouženě. Byli jsme horší ve všech směrech, hráči by se měli nad sebou zamyslet,“ zlobil se trenér Žirovnice Leoš Mitas.

Góly: 5. Černý, 62. Veselý. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 3:4. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Žirovnice: Basík – P. Houška, Charousek, Kuš, Kněžínek (71. Pokorný) – Staněk, Dýnek, T. Houška, Moravec (46. Časta) – Pahr, Dvořák. M. Budějovice: Klouda – Buďa, Busta, L. Šplíchal, Toman – Pařízek, Michal (85. Nevařil), Škoda, Veselý – Pacas, Černý (86. Svoboda). Nejlepší hráči: Černý, Veselý, L. Šplíchal.

NOVÁ VES – BYSTŘICE 0:1

Utkání dvou rozdílných poločasů začali lépe hosté, kteří Novou Ves přehrávali ve všech směrech. Holý s Horákem dokonce trefili konstrukci Fuksovy branky. Rozhodující okamžik zápasu přišel deset minut před přestávkou. Nákop do chumlu hráčů si do vlastní sítě nešťastně srazil Havlík, který shodou okolností minulou sezonu působil právě v Bystřici. Ve druhém dějství se obraz hry otočil. Domácí se vzchopili a minimálně dvakrát byli blízko vyrovnání. Nejprve hostujícím zadákům utekl Čech, obešel i Trávníčka, ale z úhlu přestřelil prázdnou branku. Podobně dopadl i nejlepší hráč domácích Bureš.

Gól: 35. vlastní Havlík. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 1:2. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Nová Ves: Fuksa – J. Bureš, Pohanka, Havlík, J. Krejčí – P. Starý, R. Novotný, Ondřejka, J. Šandera (90. T. Novotný) – L. Čech, P. Bureš. Bystřice: Trávníček – Hrubeš, Veselý, Chocholáč, Mitáš – R. Sklenář, Zbytovský, Krošlák, Holý – Prášil (90. Špatka) – Horák (85. Čech). Nejlepší hráči: P. Bureš - Zbytovský, Horák.

JEMNICKO – V. BÍTEŠ 4:2

Hosté měli v úvodní půlhodině více ze hry a převahu korunovali v 21. minutě vedoucí brankou Antoše. Poté převzali iniciativu domácí. Ve 38. minutě vyrovnal Michal Krejča a gólem do šatny poslal Jemnicko do vedení Jan Kříž. Hostitelé byli do konce zápasu lepší. V 52. minutě zvýšil Štancl a v 73. minutě se podruhé do listiny střelců zapsal Jan Kříž. Velká Bíteš jen stačila korigovat díky vlastní brance Štancla v závěru.

„Nastoupili jsme s podvědomím, že musíme naplno bodovat. Kluci tím byli svázaní, a proto jsme začali ustrašeně. Hosté byli do třicáté minuty lepším mužstvem, ale my jsme potom vyrovnali hru a přidali góly navíc,“ hodnotí asistent trenéra Jemnicka Pavel Klejdus. „Do prvního gólu to bylo z naší strany v pohodě, ale pak jsme inkasovali dvě hloupé branky a potom se už nezvedli,“ řekl kouč Velké Bíteše Vlastimil Šula.

Góly: 38. M. Krejča, 44. a 73. J. Kříž, 52. Štancl – 21. Antoš, 88. vlastní. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 2:1. Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, F. Kříž, T. Krejča, Štancl – Tesař (80. Tobolka), Koutný, M. Krejča, Anděl (71. Habr) – Grün (84. Štumfol), J. Kříž. V. Bíteš: M. Pelán – Kopeček, Kerber, Pohl, T. Pelán – Antoš (73. Klusák), Nekuda, Pokorný, Dvořák – O. Loup (86. Jelínek), T. Loup (50. Rozum). Nejlepší hráči: F. Kříž, T. Krejča – Antoš.

OKŘÍŠKY – TŘEBÍČ B 2:0

Domácí měli raketový nástup. Už v páté minutě hostující brankář Němec nedosáhl na centrovaný míč a Kotrba hlavou otevřel skóre. Hosté se osmělili v 16. minutě, ale hlavičku Václavka vytáhl gólman Fiala. Okříšky si udržovaly převahu a odměnou jim byl gól v samotném závěru první půle. Kotrba opět hlavou doklepl odražený míč od tyčky – 2:0.

Druhý poločas diváky moc nezahřál. Domácí si v klidném tempu hlídali dvoubrankové vedení a třebíčská juniorka byla směrem do předu bezzubá. Třetí gól mohl vsítit z nařízeného pokutového kopu Valenta, ale Němec napravil svoji chybu z úvodu utkání.

Góly: 5. a 45. Kotrba. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:3. Diváci: 220. Poločas: 2:0. Okříšky: Fiala - Večeřa, Voda, Jančok, Dočkal (85. Ježek), Jůza, Malý, Tůma, Řezáč - Valenta, Kotrba. Třebíč B: Němec - Kučera, Václavek, Havránek, Sedláček, Kresa, Mrkvica, L. Venhoda, Brabenec, O. Venhoda, Dvořák. Nejlepší hráči: Kotrba, Fiala – Václavek.

HUMPOLEC – ST. ŘÍŠE 2:2

Domácí byli v prvním poločase lepší, ale nedokázali si vytvořit větší šance. Změny ve skóre se diváci dočkali až po přestávce, kdy se prosadil Jeřábek po dobré práci Pikla. Paradoxně tato branka vnesla vítr do plachet hostům, kteří se probrali a začali domácí přehrávat. Humpolečtí se přesto dostali do vedení 2:0, když dobře zahraný rohový kop proměnil přesnou hlavičkou Hes. O chvilku později bylo vše jinak. Nejprve Morkus napřáhl k dalekonosné střele, na kterou Kříž nestačil zareagovat. Za další minutu už bylo vyrovnáno, míč uklidil za Křížova záda Tichánek.

Góly: 57. Jeřábek, 76. Hes – 78. Morkus, 79. Tichánek. Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž – Honzárek, Černík, Pecha, Hes – Paťha, Kříženecký (80. Kopic), Nepovím, Jeřábek – Pícha (80. Kubíček), Pikl (90. Machala). Stará Říše: Neuman – Brnický, Hekerle, Kadlec, Slavík – Sláma (35. Procházka), Tichánek (89. Kratochvíl), Merhaut, Morkus – Vácha, Pokorný (60. Osumanu). Nejlepší hráči: Pikl, Hes - Osumanu.

HERÁLEC HB – POLNÁ 2:3

Vedoucí celek soutěže začal aktivně a utkání rozhodl prakticky v prvních deseti minutách, kdy se po chybách herálecké obrany trefil ve třetí minutě Černý a následně zvýšil na rozdíl dvou branek Pražák. Defenziva domácích neměla svůj den a po špatném odkopu v 32. se dostal k míči hrající trenér Kaplan, který nekompromisně zvýšil.

Po přestávce se hra vyrovnala. V 50. minutě si naběhl na trestný kop V. Ganobjaka Hrala a vykřesal pro domácí jiskřičku naděje. Poté podržel Polnou Skočdopole, když v 72. zneškodnil nebezpečnou střelu Hraly. Kontaktní branka přišla v 90. minutě, kdy opět Hrala dorážel do odkryté branky. To však bylo pro Herálec příliš pozdě, rozhodčí utkání následně ihned ukončil.

Góly: 50. a 90. Hrala – 3. Černý, 10. Pražák, 32. Kaplan. Rozhodčí: Čech. ŽK: 3:1. Diváci: 210. Poločas: 0:3. Herálec: Březina – O. Ganobjak, Paclík, Klement – V. Ganobjak (71. Král), Hrala, Pátek, Mašek, Filipský – Fukan, L. Stojan. Polná: Skočdopole – Tomas, Mezera, Černý, Adamec (80. Holas) – Tlačbaba, Pražák, Kaplan, Oberreiter (86. J. Klíma) – Kučera, Kovář. Nejlepší hráči: Stojan – Kaplan, Černý.

JAROMĚŘICE N. R. – PACOV 1:2

Domácí si v úvodních dvaceti minutách vytvořili několik šancí, které nevyužili, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Jaroměřice ve druhém poločase pokračovaly v náporu, který korunovaly v 52. minutě individuální akcí Neumanna – 1:0. Hostitelský tým se v 78. minutě dopustil zbytečné ztráty míče a následoval faul v pokutovém území. Hostující Koller z nařízené penalty vyrovnal. Jaroměřičtí se nechtěli smířit s dělbou bodů a posílili útok. Ovšem do výraznější šance se už nedostali. Naopak Pacov využil přečíslení v 86. minutě, když Přibyl zajistil hostům tři body.

Góly: 52. Neumann – 78. Koller (PK), 86. Přibyl. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Jaroměřice n. R.: Chalupa – D. Karásek (84. Laštovička), Z. Karásek, Ošmera, Hambálek – M. Karásek, Macháček, Míča, Novotný, Rygl – Neumann. Pacov: Plachý – Kerouš, Koller, Maršík, Váňa, Stejskal (73. Šlechta), Zíka (67. Rybčák), Hromský, Miskai, Kokeš, Přibyl. Nejlepší hráči: Míča – Koller, Přibyl.
Příští kolo: Humpolec – Jemnicko, St. Říše - H. Brod, Ždírec n. D. - Jaroměřice n. R., Pacov – Okříšky, Třebíč B – Žirovnice, M. Budějovice - Herálec HB, Polná - Nová Ves, Bystřice – V. Bíteš.