V krajském přeboru získali v předposledním kole záchranářskou definitivu fotbalisté rezervy Velkého Meziříčí výhrou 3:0 nad Humpolcem. Podobně si vedlo o patro níž také béčko Žďáru. To si příslušnost v druhé nejvyšší krajské soutěži i pro nadcházející sezonu zajistilo bezbrankovou remízou na hřišti Budišova.

Stále ještě nejasná je sestupová situace v I. B třídě. Z obou jejích skupin bude padat do okresních přeborů po třech mančaftech. Ve východní skupině, v níž působí hned sedm celků ze žďárského okresu, jsou v sestupovém ohrožení hráči Měřína a Křoví.

Na 12. (sestupovém) místě jsou před závěrečným kolem s 25 body Hartvíkovice. Jedenácté Křoví má jen o bod více, desátý Měřín o tři, ale s celkem z Třebíčska má horší bilanci vzájemných zápasů. Měřínu tedy v domácím utkání s Velkým Beranovem stačí bod, Křoví musí k jistotě zdolat Nedvědici, rovněž doma.

V okresním přeboru je rozhodnuto o postupu fotbalistů Bohdalova, stejně tak i o pádu Víru do III. třídy. A právě v ní ještě není zcela jasno ani na jednom pólu. Do okresního přeboru se po roce vrací vítězná Dolní Rožínka a pokud nespadne z I. B třídy nikdo z celků ze Žďárska, bude postupovým i druhé místo. Na něm je s pětibodovým náskokem Strážek, který tak bude v neděli držet palce hráčům Křoví i Měřína. Do ligy pralesa zamíří jeden z dvojice Křižanov B, Radešínská Svratka B, ale v případě pádu jednoho z dua v I. B třídě možná také oba dva mančafty.

Už více než týden je dohráno v lize pralesa. Do druhé nejvyšší okresní soutěže se v příští sezoně podívají premiérově fotbalisté Polničky, po několika letech se do III. třídy vrací také Bohdalec.