Cenné tři body si z Radostína nad Oslavou dovezla Osová Bítýška. „Byl to těžký zápas, rychle jsme prohrávali. Fotbalová kvalita však byla na naší straně, oni spíše jen nakopávali. A to nám kvůli ofsajdům sudí ještě další tři góly neuznali,“ řekl jeden z lídrů letošní štiky Zdeněk Mucha.

Ten přišel do Bítýšky letos v zimě z třetiligového Velkého Meziříčí. V létě jej pak následoval i mladší bratr Patrik, z Velké Bíteše navíc ještě přišel Michal Klusák. Nabízí se proto otázka, kam až mohou sahat ambice posíleného celku.

„Postupové cíle nemáme, ale je pravdou, že se teď mančaft hodně zkvalitnil. V každém případě chceme hrát na špici tabulky,“ řekl jedenatřicetiletý zkušený krajní záložník.

V Bítýšce mají ještě jednu speciální motivaci. Výsledky chtějí věnovat nedávno náhle zesnulému trenérovi Janu Koláčnému.

„To kvůli němu jsem šel právě do Osové Bítýšky. Jeho náhlý odchod nás všechny zaskočil, ale chceme bojovat i za něj,“ sympaticky dodal Zdeněk Mucha.

RADOSTÍN – O. BÍTÝŠKA 1:3

Góly: 6. Kadlec – 8. a 53. Navrátil, 59. Vařílek. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: Diváci: 78. Poločas: 1:1. Radostín n. O.: Dupal – Kadlec, Berka, Novotný, Srnský (52. Gregar) – Dvořák (39. Hrbek), L. Kozel, J. Kozel, Fňukal – Císař (68. Skryja), Večeřa. O. Bítýška: Hršel – Jelínek (22. O. Zeman), Karmazín, T. Malý, P. Mucha – Klusák (84. M. Zeman), J. Jelínek, Machát, Navrátil – Vařílek, Z. Mucha (77. Sýkora).

BOHDALOV – BYSTŘICE B 5:0

Góly: 24. A. Neuman, 30. a 36. Koukal, 58. a 86. Doležal. Rozhodčí: Myška. ŽK: 4:1. Diváci: 113. Poločas: 3:0. Bohdalov: Velín – Novotný, Pavel Jaroš, Klimeš, Fabík – A. Neuman, Šimek (72. Pejchal), Doležal, Petr Jaroš (77. J. Neuman) – Koukal, Křesťaň (58. V. Pokorný). Bystřice B: Mrňous – Kadlec, Sklenář, Haluška, Zítka – Špatka, Svoboda, Buršík, Martínek – Horák, Svoboda.

VÍR – JÍVOVÍ 0:0

Rozhodčí: Dítě. ŽK: Diváci: 80. Vír: Jakub Preisler – Řehoř (64. D. Škorpík), Havel, T. Piskač, Šenkýř – Lahodný, Smolík, V. Skoumal, Oliva (75. Škrabal) – L. Piskač, Rychlý. Jívoví: Štryncl – Mach, Dřímal, Dvořák, Láznička – J. Koukola, M. Koukola, Havlíček (81. Šejnoha), Horký – Holubář (67. Krejčí), Požár (71. Hejtmánek).

KŘIŽANOV – HAMRY 1:7

Góly: 61. Trnka – 15. a 32. Zábranský, 20. a 26. Vašek, 82. a 87. Němec, 83. Havlík. Rozhodčí: Machát. ŽK: 2:5. Diváci: 42. Poločas: 0:4. Křižanov: Stupka – Mužátko, Invald, Milota, Štěpánek – Kaštan (60. Fendrych), Nobicht, Petr, Uhlíř – Lukášek (80. Plocek), Burian. Hamry: Pinkava – Šabart (78. Řebík), Němec, Uhlíř, Sojma (67. Štikar) – Vašek, Zedníček, Zábranský, Zeman – Jelínek, Havlík.

BORY – ROZSOCHY 1:1

Góly: 39. Ochrana – 10. Šibor. Rozhodčí: Žďánský. ŽK: 2:0. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Bory: Pokorný – Josef Netolický, Jan Netolický, Ochrana, Vávra – Starý, Chalupa, Špaček, Novotný – Burian, Z. Studený. Rozsochy: Juračka – J. Zítka, Gál, Šibor, Ambrož (74. Holý) – Velen (64. Nebola), Andrejs, T. Zítka, Pazdera – Bureš, Šafránek (72. Smolka).

BOBROVÁ – NOVÁ VES B 5:1

Góly: 4. Roháček, 20., 70. a 86. Svoboda (druhý z PK), 21. Hrbek – 47. Kuchta. Rozhodčí: 1:0. Hromádka. ŽK: Diváci: 50. Poločas: 3:0. Bobrová: Flek – Stupka, Flídr, L. Křepela, Roháček – Mašek, Dvořák, Hrbek (55. Podborský), V. Křepela – Hájek, Svoboda. Nová Ves B: Čížek – J. Bureš, František Šandera (6. Komínek), Starý (25. Beneš), P. Bureš – V. Bureš, Kubík, Jakub Šandera, Kuchta – V. Novotný, Svoboda (80. Babjačok).

POČÍTKY – SVRATKA 4:0

Góly: 5. Bednář, 7. Sláma, 36. Hájek, 66. Halámka. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 3:0. Počítky: Šobej – F. Toman, Řeháček, Kment, Sláma – R. Němec (55. A. Svoboda), Odehnal, Hájek, Buchta (70. H. Svoboda) – Bednář (64. Benc), Halámka (75. Klement). Svratka: Šmahel – J. Vítek, Makovský (58. J. Mayer), Kalina, Lédl – T. Vítek (72. Malovič), Pech, Řádek, M. Moučka – D. Mayer, P. Moučka.

 1. Počítky⋌ 7 6 1 0 17:4  19

 2. Bohdalov⋌ 7 6 0 1 25:5  18

 3. Bobrová⋌ 7 4 1 2 22:8  13

 4. O. Bítýška⋌ 6 4 1 1 22:10 13

 5. Radostín⋌ 7 3 2 2 14:14 11

 6. Hamry⋌ 7 3 1 3 19:12 10

 7. Křižanov⋌ 6 3 1 2  9:11 10

 8. Bory⋌ 7 2 3 2 16:11  9