Citelně oslabená sestava Velké Bíteše dnes vyběhne na trávník Náměště nad Oslavou. V Bíteši probíha renovace trávníku, a tak hráče čekala měsíční pauza. Premiéru v novém ročníku si trenér Josef Záboj představoval určitě jinak.

„Budeme bez obrany. Pojedeme totiž bez sedmi hráčů základní sestavy,“ vypočítává kouč ztráty a pokračuje: „Více minut tak zbude na hráče rezervy. Plus se k nám připojí útočník Aleš Burian, myslím, že s jedenácti brankami nejlepší střelec Křižanova, Nekuda z Kralic a jeden hráč z Veverské Bítýšky.“ Jeho jméno si chce Záboj ještě nechat pro sebe. V sobotu se Bíteš zúčastní turnaje v Moravském Krumlově.

Bystřičtí zajíždějí do Nové Vsi, kde se budou snažit složit reparát za čtyřgólový příděl od Olešnice. Její dres si oblékne fotbalový univerzál Havlík, který je v klubu na půlročním hostování právě z Nové Vsi.

„Počítám, že prostor na hřišti dostanou kromě Slávy Havlíka i dorostenci Padrtka s Radkem Sklenářem. Padrtka je po zranění, tak se rozhodne o jeho startu až podle dnešního tréninku, “ prozrazuje trenér Bystřice Zdeněk Hovorka.

I v Herálci budou trenéři zkoušet případné posily týmu. V pátek čeká tamní fotbalisty soupeř z Kameniček, v neděli zavítá do Herálce rezerva Hlinska.

Trenér Ptáček bude zkoušet svrateckého Boguaye, který může hrát jak v záloze, tak v útoku. Druhým testovaným hráčem je záložník Slováček z Kameniček.

Jiří Bubák