Důkazem je start nové sezony. V úvodních dvou kolech se v sestavě objevila jména, o kterých ještě před nějakou dobou neměl průměrný pozorovatel divize prakticky žádné informace. Zejména v obranné čtyřce.

„Něco je vynucené, něco je taktický tah,“ krčí rameny kouč Nedvěd. V minulosti šéfoval obraně Jakub Šindelka, který je momentálně zraněný. Jeho kolegové Petr Heide a Marek Vomela nyní hrají v záložní řadě. V defenzivním uskupení tak figurují mladíčci, Roman Turek z Ledče, Radek Cipruš z Jihlavy a Tomáš Doležal z Bohdalova. Relativně nejzkušenějším je teprve devatenáctiletý Radek Štursa, který vedle Šindelky nastupoval už na jaře.

„Cítíme, že je vhodný čas dát šanci mladým hráčům. Neříkám, že všechno zvládají naprosto bez chyby, ale v posledním utkání v Hodoníně všichni splnili to, co jsem od nich očekával,“ podotkl Nedvěd.

V minulosti znamenalo nové jméno v sestavě raritu. Nyní bude obměna složení základní jedenáctky častějším jevem. „Dřív jsme dopláceli na to, že jsme měli kádr dvanácti třinácti lidí. Teď jsme ho rozšířili a troufám si říct, že kvalitně,“ tvrdí žďárský kouč.

FC Žďas sice před sezonou opustil jeho nejlepší střelec Zdeněk Chmelík, ovšem náhrada na sebe nenechala dlouho čekat. Vždyť do města pod Santiniho Zelenou horou se vrátil exligový střelec Aleš Chmelíček, z Konice přišel útočník Martin Hlouš a do kádru A-týmu se rozhodl přejít ostrostřelec Vojtěch Zedníček. „Uvidíme po šestém kole, jak na tom budeme. Momentálně jsme ze dvou zápasů získali čtyři body, takže úplně spokojeni být nemůžeme. Na druhou stranu se dá očekávat, že divize bude letos opět strašně vyrovnaná a rozhodovat o všem se bude do posledního kola,“ zvěstuje Nedvěd.