OKŘÍŠKY – ST. ŘÍŠE 0:1

Domácí s novým trenérem na lavičce nastoupili k utkání s pozměněnou taktikou a aktivnější byli v prvním poločasu hosté. Do větší šance se však dostal jenom Bartoš, kterého v úniku vychytal Fiala. Okříšky chtěly využít zejména výškové převahy.

Málem se to podařilo Dočkalovi, který centrovaný míč těsně minul Kotrba, který si zaběhl za obranu. Za hosty měl ke gólu nejblíže Ticháček, ale jeho bombu Fiala bravurně zlikvidoval. Ihned po změně stran přišel pro domácí smolný okamžik utkání. Osumanu byl faulován v šestnáctce a Ticháček proměnil pokutový kop.

Gól: 46. Ticháček (PK). Rozhodčí: Straka. ŽK 2:3. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala - Jančok, Zeman, Večeřa, Dočkal (79. Koukal) - Jeřábek, Malý, Rampír, Tůma (88. Heralecký) - Kotrba, Valenta. Stará Říše: Neuman - Hekerle, Osumanu (85. Pokorný), Sláma, Merhaut - Ticháček, Rychtecký (68. Štěpnička), Brnický, Procházka - Bartoš, Rygl (70. Kratochvíl). Nejlepší hráči: Fiala – Ticháček, Hekerle.

JEMNICKO – V. BÍTEŠ 3:1

Domácí se od úvodu utkání hraném na podmáčeném terénu pokoušeli o kombinační hru a měli převahu, ale jejich útočná snaha ztroskotávala na dobře organizované defenzivě hostí. Bíteš hrozila z rychlých brejků. V 9. minutě odskočil míč Františku Křížovi, a to potrestal Buchta – 0:1. Hostitelé odpověděli gólem do šatny vyrovnal František Kříž. Hosty navíc v závěru první půle oslabil Horký, který za urážku rozhodčího uviděl červenou kartu. „V prvním poločase jsme měli herně navrch, ale soupeř měl nebezpečné brejky. My jsme nakonec stačili vyrovnat, což se ukázalo jako rozhodující, samozřejmě i to vyloučení,“ řekl trenér Jemnicka Martin Kincl.

Jeho svěřenci po změně stran zvýšili tempo a jejich převaha vyústila ve druhý gól v Pelánově síti, kdy se v 77. minutě prosadil střídající Jan Kříž. Hosté byli nebezpeční i v deseti hráčích. Pojistku domácích přidal až v 90. minutě František Kříž.

Góly: 44. a 90. F. Kříž, 76. J. Kříž – 9. Buchta. Rozhodčí: Švec. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (45. Horký). Diváci: 220. Poločas: 1:1. Jemnicko: P. Kincl – Sevelda, F. Kříž, Štancl (64. Novák), J. Kincl – Grün (90. Čech), M. Krejča, Koutný, T. Krejča – Anděl (61. J. Kříž), Morkus. Velká Bíteš: M. Pelán – Burian, Pohl, T. Pelán, Horký, Nekuda (46. Klusák), Buchta (39. T. Loup, 77. Ivančík), Dvořák, Čech, Antoš, O. Loup. Nejlepší hráči: F. Kříž, T. Krejča – Pohl.

HARTVÍKOVICE – HERÁLEC HB 1:1

Hartvíkovice nedokázaly navázat na zlepšené výkony z předchozích zápasů a proti Herálci se trápily. „Jak jsme ve Staré Říši podali dobrý výkon, i proti Pacovu jsme hráli dobře, tak jsme tentokrát nepředvedli nic,“ litoval hartvíkovický kouč Antonín Salák.

Jeho svěřencům se vydařila jedna jediná akce a hned byla gólová. Ve 27. minutě v pokutovém území hostí Beneš přistrčil Hoškovi a ten tváří v tvář brankáři otevřel skóre. „To je snad jediné, co se povedlo. Kluci tu obranu soupeře vybagovali parádně,“ pochválil hartvíkovický lodivod. Druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Skóre se měnilo už jen jednou, když herálecký Mašek v 73. minutě vyrovnal.

Góly: 27. Hošek - 73. Mašek. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 1: . Diváci: 50. Poločas: 1:0. Hartvíkovice: Trnavský – Heres, Kubala, M. Sýkora, Zedníček – Hošek (75. koupletý), Záviška, Křivánek, Duša – Beneš, Horváth. Herálec: Březina – Paclík, Kuchta, Ganobjak, Jiří Stojan – Filipský (70. Josef Pátek), Harala, Mašek, Král – L. Stojan (89. Bína, 90. Klofáč), Vašák. Nejlepší hráči: Zedníček – Březina, Mašek.

PACOV – BYSTŘICE 1:0

Na nekvalitním hřišti vydřel Pacov cenné záchranářské body. Lépe začali hosté, ale při dvacetiminutovém tlaku podržel domácí brankář Basík. Na druhé straně mohl v první půli skórovat z brejku Rybčák. Po přestávce domácí trpělivě bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Po několika neproměněných šancích, získal v 67. minutě míč Kubů, předložil ho Váňovi, který ho z hranice šestnáctky poslal do sítě. Hosté odpověděli náporem, při němž Havlíček nastřelil břevno a Holého šanci vyřešil skvělým zákrokem Basík.

Gól: 67. Váňa. Rozhodčí: Klement. ŽK: 2:2 Diváci: 200. Poločas: 0:0. Pacov: Basík – Stejskal, Praveček, Koler, Přibyl – Váňa, Zíka, Jiřík, Rybčák (88. T. Kuran) – Kubů (72. Kokeš), Gavrecký (63. Jakub Vlach). Bystřice: Trávníček – Chocholáč, Vícha (70. Mitáš), Zbytovský, Veselý - Matula, Z. Sklenář, Horák, Havlíček - R. Sklenář, Holý. Nejlepší hráči: Váňa, Praveček – Trávníček.

M. BUDĚJOVICE - JAROMĚŘICE 3:0

V 10. minutě přetáhl Škoda rohový kop na zadní tyč a Lukáš Šplíchal ho hlavou vrátil před branku přesně na hlavičku Marka Černého - 1:0. Ve 23. minutě nacentroval míč za obranu Michal Černý na volného Josefa Šplíchala, kterého fauloval mimo vápno Kantor a uviděl červenou kartu. K následnému trestnému kopu se postavil Lukáš Šplíchal a jeho tvrdou střelu tečovala obrana hostí do protipohybu střídajícího brankáře Piska – 2:0.

Druhý poločas zahájil průnikem do hostující obrany Josef Šplíchal. Hosté kontrovali průnikem Vybírala. Skóre se opět měnilo v 53. minutě. Po pravé straně pronikl Michal Černý a naservíroval míč před branku Markovi Černému, který křížnou střelou upravil na 3:0.

Góly: 10. a 53. Marek Černý, 26. L. Šplíchal. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (24. Kantor). Diváci: 200. Poločas: 2:0. Moravské Budějovice: Klouda - Michal Černý, L. Šplíchal, Michal, Povolný (55. Veselý) - Buďa, Škoda, Pařízek, Karel Svoboda - Marek Černý (83. Straka), J. Šplíchal. Jaroměřice nad Rokytnou: Kantor - Musil, J. Brabenec, Urbánek (61. Z. Karásek), Čermák - Dusík, Paul (46. Pospíchal), M. Karásek, Vybíral - Míča (25. Pisk), Novotný. Nejlepší hráči: Marek Černý, L. Šplíchal, Michal Černý.

TŘEBÍČ B – POLNÁ 1:3

Po celé utkání se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí hráči se dostali proti favoritovi do vedení v 9. minutě, kdy se prosadil Řezáč. Ve 20. minutě chybovala domácí obrana a rázem bylo srovnáno, když se prosadil Kovář. Hosté se dostali do vedení ve 25. minutě, kdy se z pravé strany dostal k odraženému míči hostující Kaplan a do prázdné branky poslal hostující celek do vedení. První půle tímto rozdílem skončila.

Ve druhém poločase se do obrovské šance dostal v 59. minutě domácí Svoboda, jenž se řítil sám na hostujícího gólmana, který byl po následném zákroku vyloučen. Na jeho místo putoval náhradní brankář. Z následného trestného kopu mířil domácí Smažil vedle. Rozhodnutí přišlo v 62. minutě, kdy se prosadil podruhé v utkání hostující Kaplan.

Góly: 9. Řezáč – 20. Kovář, 25., 62. Kaplan. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (59. Skočdopole). Diváci: 100. Poločas: 1:2. Třebíč B: Hradecký – Kresa, Tůma, Kolman, Široký – Malý (36. Křivánek), Linhart, D. Svoboda, Smažil – Řezáč (76. Ciprys), M. Svoboda. Polná: Skočdopole – Tomas (60. Mundok), Krčál (76. Matula), Gondek, Takacs - Holas, Urbánek, Kučera, Tlačbaba – Kaplan, Kovář.

VRCHOVINA – ŽDÍREC N. D. 2:1

Hra se přelévala. Po centru Dobrovolného minul Michal hlavou Vašíčkovu odkrytou branku. Poté centroval Kalich a Pavel Smetana trefil břevno. Konstrukci branky trefil dalekonosnou bombou i Čalkovský. Ve druhém dějství podržel Vrchovinu Adamec po šanci Hanouska. Poté se domácí odhodlali k velkému náporu. Po Michalově pasu otevřel skóre kanonýr Zedníček.

Jenomže hned za pět minut bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu se nadvakrát prosadil Kysilko. Jenomže domácí mají Zedníčka, kterého Ždírec po nákopu z poloviny hřiště ignoroval a zkušený střelec si ve vápně věděl rady a zařídil lídrovi další tři body.

Góly: 75. a 83. Zedníček – 80. Kysilko. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 7:3. Diváci: 370. Poločas: 0:0. Vrchovina: Adamec – Kalich, Polnický, L. Smetana, Škorpík (46. Buchta) – O. Šustáček, K. Skalník, Michal, Dobrovolný – P. Smetana (73. Oros, 90. Mužátko), Zedníček. Ždírec: Vašíček – Klupka, Šnobl, Kysilko, Carda (40. Novotný) – R. Mareš, Čalkovský, Horáček, Sobotka – Smejkal, Hanousek. Nejlepší hráči: Zedníček, Adamec – Čalkovský.