HUMPOLEC PACOV 3:0

Okresní derby mělo jasného favorita, ale ten nepodal očekávaný výkon, byť konečný výsledek vypadá jednoznačně. Dá se říci, že v prvním poločase byl Pacov i lepší, když vynikal rychlejším startem na míč a jednoduchostí hry, zatímco domácí se vyloženě hledali. Hostům hodně uškodilo zranění Kabíčka. Po přestávce se po standardce odrazil míč k Hesovi, který dostal šťastně domácí do vedení. Ti se přece jen trochu uklidnili a získali převahu v poli. Další góly přidal Humpolec až v závěru. Střelu Pikla si srazil bránící hráč Pacova do vlastní sítě, faul na Jeřábka potrestal z penalty gólman Kříž.

Góly: 49. Hes, 83. vlastní, 87. (PK) Kříž. Rozhodčí: Klement. ŽK: 4:4. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž Kopic, Pecha, Procházka, Hes Paťha, Kříženecký (67. Honzárek), Nepovím (87. Prokop), Jeřábek Pikl, Wiener (34. Kameš). Pacov: Basík Vlk (77. Šlechta), Zíka, Koller, Fořt Váňa, Kerouš, Maršík, Kabíček (29. Hrobský, 86. Svoboda) Kostroun, Přibyl. Nejlepší hráčI: Pecha, Kříž Koller.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE CHOTĚBOŘ 2:2

Úvodní dějství nabídlo vyrovnanou partii. Jako první se ujali vedení domácí. V 9. minutě se po trestném kopu Durajky a následných zmatcích ve vápně nejlépe zorientoval Fišer 1:0. O tři minuty později se podobná situace opakovala na druhé straně a Odvářka vyrovnal. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Chotěboř šla poprvé do vedení v 62. minutě, kdy po kolmici postupoval sám na gólmana Kaplan a po kličce Rouskovi skóroval do prázdné branky. V 71. minutě se uvolnil před brankou hostí Rubák, byl stažen a z nařízené penalty vyrovnal Durajka. Největší šanci nevyužil v závěru náměšťský Beneš, a tak se nováčci rozešli smírně.

Góly: 9. Fišer, 72. Durajka 12. M. Odvářka, 62. Kaplan. Rozhodčí: Čech. ŽK: 4:4. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Náměšť-Vícenice: Rousek Rous, Buchta, Fišer, Šimon Beneš (60. Hlavatý), Chládek, Durajka, Rubák Záviška (82. Sedlák), Sedláček. Chotěboř: Vykoukal Čáp, Hromádka, Ďoubal (46. Jan Hlaváček), R. Odvářka Moravec, Someraurer, Dvořák, Jiří Hlaváček (47. Běloušek) M. Odvářka, Kaplan. Nejlepší hráči: Rubák, Rousek Odvářka.

OKŘÍŠKY ŽDÍREC 1:3

Domácím vyšel vstup do utkání a roli papírového favorita začali plnit ve 22. minutě, kdy se po Kotrbově přímém kopu prosadil z dorážky Voda. To ovšem bylo ze strany hostitelů, kteří úvodním gólem první poločas vyhráli, vše. Naopak o záchranu bojující ždírecká Dekora převzala otěže utkání pevně do svých rukou. Ždírec otočil výsledek v rozmezí čtyř minut, kdy se postupně trefili Horáček a posléze Čalkovský. Snaha před tímto kolem třetího týmu tabulky tak vyzněla do ztracena. Zbytečné dohadovaní domácích hráčů s rozhodčím po každém zákroku využil ke vstřelení třetí branky hostující Pátek, který tak pečetil zasloužené vítězství svého týmu.

Góly: 22. Voda 56. Horáček, 60. Čalkovský, 81. Pátek. Rozhodčí: Machát. ŽK: 4:4. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Okříšky: Fiala Brabenec, Tekal, Voda, Večeřa Tůma, Dočkal (80. Široký), Řezáč (63. Dubský), Jůza Kotrba, Rampír. Ždírec: Veselý Plíšek, Klupka, Kysilko, Takácz Kolouch, Hanosek (84. Votava), Pátek, Novotný Horáček, Čalkovský. Nejlepší hráči: Horáček, Pátek, Kysilko.

ŽIROVNICE JEMNICKO 2:1

První poločas skončil asi tak, jak měl. Hrálo se vyrovnané utkání s minimem šancí, o něco více aktivnější byli domácí. Ti se prosadili až po přestávce. Po rohovém kopu a hlavičce Pahra Kopeček musel kapitulovat. Brankář Jemnicka se do té doby hned několikrát vyznamenal. Hosté mohli vyrovnat, ale brejk z poloviny hřiště skvělým zákrokem zastavil Tomíšek. Udeřilo tedy na druhé straně. Po střetu Staňka s Kopečkem se penalta nepískala, míč se však vrátil do šestnáctky a nekopromisním volejem ho uklidil do sítě Rozporka. Hosté se prosadili až v samém závěru, když se po rohu trefil Koutný.

Góly: 51. Pahr, 78. Rozporka 85. Koutný. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Žirovnice: Tomíšek Průša (52. P. Houška), Kuš, Dýnek Rozporka, Jakub Vodáček, Blažek, Staněk, Kocourek (89. Jiří Vodáček) Pokorný (82. Moravec), Pahr. Jemnicko: Kopeček Sevelda, Tobolka, Koutný, Tesař Navara (71. Z. Kincl), Mašát, Kelbler, J. Kincl Krejča, Grün. Nejlepší hráči: Kuš, Jakub Vodáček Kopeček.

ČÁSLAVICE-SÁDEK N. VES 3:1

Hosté zkraje bojovného střetnutí sahali po vedení, když po rohu a zmatcích před brankou Dítěte musel míč z čáry vyhlavičkovat Pokorný. V 10. minutě po brejku zužitkoval Čermákův centr střelou z velkého vápna Šimek 1:0. Ve 21. minutě Czucz vyslal na zteč Čermáka, který nezaváhal. V 53. minutě postupoval sám na Fuksu Čermák, kterého za cenu červené karty zastavil Škacha. Jenomže Novoveští byli i o deseti nebezpeční. Nejprve po standardní situaci z dorážky skóroval Zdražil, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. Hosté se dočkali v 66. minutě, kdy hlavou po standardní situaci snížil Řeháček. Potom nevyužil dvě šance Pacanda, Šimek trefil tyč a Čáslavičtí se museli strachovat. Vysvobodil je až v 88. minutě po samostatném úniku Urban.

Góly: 10. Šimek, 21. Čermák, 88. Urban 66. Řeháček. Rozhodčí: Straka. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (53. Škacha). Diváci: 100. Poločas: 2:0. Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák, Vojtíšek, Heres, Pokorný (70. Vacek) Čermák, Šimek, Urban, Šustr Pacanda (90.+1. Rygl), Czucz (87. Lampíř). N. Ves: Fuksa Řeháček, Havlík, Zdražil, Bureš (81. Nejedlý), R. Novotný, T. Novotný, J. Šandera, P. Šandera, Škacha, Trojánek. Nejlepší hráči: Čermák, Pacanda Řeháček.

SAPELI POLNÁ JAROMĚŘICE N. R. 1:1

Hosté nastoupili do prvního poločasu bez ostychu a hned v 5. minutě měli první velkou šanci, která skončila střelou do tyče. Druhou vážnější akci Jaroměřic už Sapeláci neustáli. Koubka překonal Rýgl. Polná nechtěla zůstat pozadu a měla také několik šancí. Ta nejvýraznější, Padrnosova, která volala po vyrovnání, ovšem v síti za zády Chalupy neskončila. Do konce první půlky se ale přeci jen ještě jeden důležitý moment stal. Předčasně pod sprchy musel hostující Musil, a domácí od té chvíle hráli přesilovku. A výhoda jednoho muže v poli byla na hře znát. Tempo určovala Polná, jenže vyrovnat se jí dlouho nevedlo. Až dvacet minut před koncem si věděl rady Špendlíček a neomylně skóroval. Další snaha domácích k obratu nevedla.

Góly: 70. Špendlíček 13. Rýgl. Rozhodčí: Šula Petr. ŽK: 0:4. ČK 0:1 (42. Musil). Diváci: 60. Poločas: 0:1. Sapeli Polná: Koubek Zamazal, Tržil, Reiterman, Barák Vacek (65. Morkus), Fišer (45. Szabo), Špendlíček, Brnický Padrnos, Rychtecký. Jaroměřice n. R.: Chalupa Z. Karásek (91. M. Karásek), Rýgl (87. Hambálek), Kopeček, D. Karásek Křivánek, Novotný, Ošmera, Musil Neuman (90. Trnka), Míča. Nejlepší hráči: Szabo, Špendlíček Kopeček.

ST. ŘÍŠE M. BUDĚJOVICE 4:1

V první půlce měli navrch domácí, kteří šli do dvoubrankového trháku. Kadlec vysunul Váchu, který šel sám na Kloudu a přesnou střelou mu nedal šanci. Pak si naběhl na kolmici Brnický, udělal kličku obránci a zavěsil k tyči. Moravské Budějovice se pokusily zadělat po změně stran na drama. V 65. snížily na 1:2, když se parádně prokombinovaly domácí obranou a Pařízek byl v gólové situaci neomylný. Stará Říše si mohla oddychnout až v samotném závěru. Pět minut před koncem se znovu prosadil Brnický, který se tři minuty před koncem proměnil v nahrávače. Přiťukl míč Radku Pokornému a ten zakončil samostatný únik kličkou gólmanovi a střelou do prázdné branky.

Góly: 15. Vácha, 35. a 85. Brnický, 87. R. Pokorný 65. Pařízek. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas 2:0. Stará Říše: Neuman Bartoš, Hekerle (67. R. Pokorný), Dvořák, Príborský M. Pokorný, Kadlec, Tichánek (80. Merhaut), Rygl Vácha (63. Kubát), Brnický. M. Budějovice: Klouda Busta, Toman, Buďa, Kopeček Stehlík, Pařízek, Veselý, Škoda (63. Forman) Černý, Novotný. Nejlepší hráči: Brnický, Vácha, Kadlec.

Příští program odložené zápasy 12. kola: Ždírec Stará Říše, Pacov Náměšť-Vícenice, Chotěboř Okříšky.