Na všechny týmy tak čekal náročný program pět resp. šest zápasů v základních skupinách, po kterých postoupilo do vyřazovací části turnaje nejlepších osm týmů, po čtyřech z každé skupiny.

Vyřazovací část turnaje se nesla ve znamení vyrovnaných a urputných soubojů, které končily nejtěsnějšími výsledky. Ve čtvrtfinále došlo k repríze letošního finále turnaje v Radňovicích, i tentokráte byl úspěšnějším favorizovaný Racom, který tak poslal tým Ty a Já ze hry.

I v dalších čtvrtfinálových zápasech se prosadili papíroví favorité. Semifinálové duely byly předčasným vyvrcholením turnaje. V zápase Racomu s Odpadlíky rozhodla až neskutečná produktivita hráčů Odpadlíků, kteří využili sebemenší chyby soupeře ke skórování.

Zaslouženě se tak stali prvními finalisty turnaje. Na druhého finalistu se čekalo trochu déle, protože v normální hrací době Bakeťáci a Malibu team vsítili po dvou brankách.

V penaltovém rozstřelu si zachovali pevnější nervy hráči Baskeťáků a postoupili tak do finálového mače.

V penaltovém souboji o třetí místo si Malibu team vynahradil předchozí neúspěch a po vítězství 3:2 obsadil bronzovou příčku. Na tým Racomu tak zbyla nepopulární bramborová medaile.

Finálový zápas se dlouhou dobu vyvíjel poměrně jednoznačně. Baskeťáci se ujali vedení a svůj náskok postupně zvýšili až na třígólový rozdíl. Odpadlíci však nesložili zbraně a v posledních pěti minutách dvěma góly zdramatizovali průběh zápasu.

Závěrečný nápor však již žádnou branku nepřinesl a tak se z celkového vítězství v premiérovém ročníku Ofsajd cupu radovali hráči týmu Baskeťáků. Na turnaji se udělovaly také individuální ocenění.

Nejlepším střelcem se stal s úctyhodným počtem 17 branek Pavel Starý z týmu Nová Ves Senior. Nejlepším brankářem turnaje byl po zásluze vyhlášen Libor Coufal z vítězného týmu Bakeťáků.

Výsledky: Čtvrtfinále: Malibu team - Preclíci 2:1, Baskeťáci - Nová Ves Senior 3:2, Racom - Ty a Já 2:0, Odpadlíci - Radňovice 3:2. Semifinále: Baskeťáci - Malibu team 2:2 (4:2 na penalty), Odpadlíci - Racom 3:2. O 3. místo: Malibu team - Racom 3:2 na penalty. Finále: Baskeťáci - Odpadlíci 3:2.

Tomáš Pohanka