Sestupem ohrožené Rozsochy v Hrotovicích senzačně vedly o dvě branky, ale nakonec byly rády za bod.

ŽELETAVA KŘIŽANOV 5:0

Domácí měli od prvopočátku více ze hry, ale v první půli se jim nedařilo střelecky. Nejprve z dobré pozice netrefil branku Ondráček, pak hosté nastřelili břevno. V 16. minutě Čurda přenesl hru na pravou stranu a našel Malíka, který poslal Želetavu do vedení. Po půlhodině hry Martin Vrbka ukázkově uvolnil Čurdu, který postupoval sám na brankáře. Ten jeho střelu vyrazil, ale z dorážky zvýšil dobíhající Simandl.

Po změně stran dominovali domácí. Křižanov měl sice první šanci druhého poločasu, ale bez gólového efektu. V 56. minutě tak udeřilo na druhé straně. Malík našel kolmicí Stehlíka, který tváří v tvář nedal Bajerovi šanci 3:0. Tentýž hráč se znovu prosadil v 74. minutě. Na konečných 5:0 pro Želetavu upravil deset minut před koncem po individuální akci zakončené kličkou brankáři Martin Vrbka.

Góly: 16. Malík, 30. Simandl, 56. a 74. Stehlík, 80. Martin Vrbka. Rozhodčí: Holý. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Křižanov: Bajer Sedláček, Invald, Střecha, Pálka, Němec, Trnka (20. Navrátil), Petr, Láznička (60. Král), Nobicht, Studený (76. Malinský).

BYSTŘICE B PŘIBYSLAVICE 1:1

Promrzlí fanoušci v Bystřici by v první půli udělali nejlépe, kdyby zůstali doma. Fotbalisté obou mužstev je totiž během úvodní pětačtyřicetiminutovky svým výkonem příliš nezahřáli. Jediný světlý moment předvedli hosté, když Rozsypal zakončil rohový kop, 0:1. „Náš výkon byl velmi špatný,“ utrousil domácí lodivod Jan Dufek při odchodu do kabin.

V bystřické kabině zřejmě došlo o přestávce k velkému pozdvižení, protože na hřiště nastoupilo jiné mužstvo. Bystřická souhra se výrazně zlepšila a výsledkem byl povedený individuální průnik Prášila, jenž odskočil vypomoci své rezervě z krajského přeboru. Přibyslavice už na vyrovnání nezareagovaly, a tak se oba celky rozešly smírně.

Góly: 71. Prášil 40. Rozsypal. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Bystřice B:Zbraněk Zítka, Hrubeš, Lukš, Kozáček Padrtka, Špatka (65. Svoboda), Andrejs, König Horák, Cacek (46. Prášil).

VRCHOVINA B MĚŘÍN 1:0

Duel v Radešínské Svratce ovlivnily nepříznivé podmínky. První poločas byl proto velmi neurovnaný. Vrchovině nevycházela kombinace, několik slibných příležitostí vyznělo po špatné finální přihrávce do ztracena. Bojovně hrající Měřín solidně bránil střed hřiště a hrozil po chybách domácích fotbalistů.

Po změně stran už lídr I. B třídy ukázal, kdo je na domácím hřišti pánem. Roztáhl hru do křídel a pomalu začal ovládat vývoj zápasu. Rozhodující moment přišel v 57. minutě, kdy Josífkův střílený přímý kop ze strany ve vápně přizvedl Petr Sodomka, a brankář Sysel byl bez šance. „Ve druhé půlce jsme se už zvedli. Soupeře jsme do ničeho nepustili a výsledek jsme si po té brance pohlídali,“ těšilo další vítězství trenéra Miloše Myslivce.

Gól: 57. Petr Sodomka. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:0. Vrchovina B:Petr Skryja Mrkos, Jakub Skryja, Blažíček, J. Sklenář Komínek, Kalich, Šustáček, Mužátko (88. Králíček) Petr Sodomka, Josífek. Měřín: Sysel Matoušek, Horák, Tvrdík, Bublan, Letmajer, Šoukal, Kolda, Chaloupka, Vokoun, Robotka.

HROTOVICE ROZSOCHY 2:2

Rozsochy, které hrají o záchranu, bojovaly, ale první dvě velké šance trestuhodně spálili domácí Salák s Furišem. Hostující Kučera byl v zakončení přesnější a během čtyř minut poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Hrotovice po přestávce zpřesnily hru a dostávaly se do šancí. V 51. minutě snížil Furiš a po hodině hry nastřelil Zdeněk Holoubek tyč. Domácí se dočkali vyrovnání v 68. minutě, když hostující brankář Juračka neudržel míč a Tomáš Holoubek pohodlně vyrovnal. Další dvě velké brankové příležitosti hrotovických Zdeňka Holoubka a Saláka už ale Juračka skvěle zneškodnil.

Góly: 51. Furiš, 68. T. Holoubek 25. a 29. Kučera. Rozhodčí: Kříž. ŽK 2:0. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Rozsochy: Juračka Zítka, Klimeš (83. Novotný), Šibor, Vrtěna (27. Ambrož), Svítil, Šťastný (74. Šafránek), Kalvoda, Gál, Bureš, Kučera.