Vše díky skvělému anglickému týdnu, který svěřencům trenéra Marka Štukhejla vyšel na jedničku. Tři zápasy, devět bodů, navíc poslední výhra v Bystrci byla prolomením tříletého prokletí. Vrchovina totiž v této městské části Brna nevstřelila v uplynulých třech letech ani jeden gól a jedenáct jich dostala.

„Obroda," definoval Štukhejl jedním slovem současný vzestup svého týmu. Kýžené posily sice nepřišly, ovšem vyprazdňuje se marodka, tím pádem se zvyšuje konkurence, což pocítila především defenziva. Oproti prvním dvěma zápasům zůstal na svém postu jen stoper Lukáš Smetana. Brankář Vítek, stoper Dvořáček, krajní beci Buchta s Wolkerem. Ti všichni v úvodu sezony chyběli a zapojovali se do sestavy až v jejím dosavadním průběhu. Poslední dva jmenovaní si odbyli premiéru až nyní v Bystrci.

Risk trenérovi vyšel

„Po dvou povedených domácích zápasech to sice byl risk, ale naštěstí se vyplatil. Oba tito hráči předvedli kvalitu i vyzrálost," chválí staronové opory Štukhejl.

Formu nabírá i útočník Pavel Smetana, který v dorosteneckých letech oblékal dres Slovanu Liberec, jenomže postupem času i vinou zranění stagnoval.

„Ten chlapec mě velmi těší, jeho výkonnost vzrůstá, ukazuje svou perspektivu a je v současné době, i díky lepšící se hře mužstva, oporou," podotýká Štukhejl.

Ten už od svého příchodu k týmu touží kádr rozšířit a nic na tom nezměnil ani poslední týden.

„Opravdu potřebujeme posílit. Trvám na tom, že nám zatím chybí typický kanonýr a také tvůrce hry. I když Pavel Smetana s Kamilem Skalníkem tyto role začali zvládat, tak se nemůžeme nechat ukonejšit. Každopádně je klidně možné, že nikdo nepřijde, a jedinou posilou tak bude uzdravený Petr Follprecht, který už doufám brzy naskočí," ví kouč Vrchoviny.

Ten sice není pamětníkem posledních zápasů v Bystrci, ovšem podle jeho názoru tým z Brna Vrchovinu podcenil. „Přistoupil k tomu ledabyle, za což jsme ho potrestali. Pro vítězství jsme prostě udělali více," všiml si Štukhejl.

Sebevědomí Vrchoviny by se ještě mohlo zvýšit po víkendu. SFK totiž na svém hřišti přivítá dosavadního remízového krále z Vyškova.

„Každý zápas je jiný, ale naše psychické rozpoložení může hrát určitou roli a pomoci nám," dodává Štukhejl.