V srpnovém prvním kole dalšího ročníku českého poháru se představí pět fotbalových klubů z Vysočiny. Vedle Jihlavy, která do něj byla přímo nalosována, si postup v pátek a sobotu zajistily celky Velkého Meziříčí, Speřic, Žďáru nad Sázavou a Ždírce nad Doubravou.

V pátečním podvečerním souboji si divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu na o soutěž výše hrající Velké Meziříčí věřili. Potvrdili to úvodní brankou krátce po uplynutí úvodní čtvrthodiny hry, kdy se prosadil Dočkal.

Jenže třetiligový celek dvěma góly vývoj zápasu otočil. Už za dvě minuty bylo vyrovnáno. „Naše první branka byla hodně šťastná. Vašíček zahrával rohový kop, který se mu ovšem vůbec nepovedl. Jenže hráč domácích na přední tyči zazmatkoval a balon pustil do branky,“ popisoval kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Jakub Selnar (ve žlutém dresu) byl hlavním hrdinou sobotního utkání prvního kola nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na půdě Vlašimi (v modrém).
Výborný vstup do sezony. Fotbalisté FC Vysočina přivezli z Vlašimi tři body

Obrat zařídil za dalších sedm minut Puža. Hosté rychle zahráli aut a následný centr zužitkoval přesnou hlavičkou Puža – 1:2.

Šest minut po změně stran se Slovan dočkal vyrovnání. Novák centroval z lajny a dezorientovaný gólman Lancman si balon srazil do vlastní branky.

Podobně jako v úvodním dějství ale Meziříčí okamžitě přispěchalo s odpovědí. Odražený balon napálil Karmazín z dobrých třiceti metrů, obránce domácích jej srazil k nohám Plichty, jenž rozhodl o postupu Velkého Meziříčí do dalšího kola – 2:3.

Trenér Havlíčkova Brodu žehral na menší koncentrovanost svých svěřenců. „Podle mého rozhodla větší zkušenost hráčů Velkého Meziříčí. V poli jsme se jim dokázali vyrovnat, ale doplatili jsme na některá zaváhání,“ popisoval Jindřich Adamec.

Po dlouhých letech, kdy vedl Petr Nedvěd muže, případně mládežnické týmy FC Žďas Žďár, povede v letošním ročníku fotbalisty Nové Vsi.
Zajímavá rošáda na trenérském můstku. Fotbalisty Nové Vsi povede Petr Nedvěd

Také ve druhém pátečním utkání se radoval hostující celek. V okresním derby Humpolec po půli vedl nad Speřicemi 1:0. Třemi góly po změně stran však divizní nováček zápas otočil ve svůj prospěch – 1:3.

Generálka na historickou premiéru tak týmu TJ Dálnice vyšla. „Šance jsme měli už v prvním poločase , ale gólově jsme se prosadili až po změně stran. Myslím, že zápas se musel líbit, měl opravdu výbornou atmosféru,“ pochvaloval si kouč Speřic Jiří Holenda.

Trojice sobotních zápasů přinesla výsledkově jednoznačné partie. Bystřice doma nestačila na třetiligové Rosice, kterým podlehla vysoko 2:6. Ždírec si lehce poradil se Starou Říší po výsledku 5:0. Doma se radoval také Žďár, když Velkou Bíteš zdolal rovněž jasně 3:0.

MOL CUP - PŘEDKOLO
H. Brod – V. Meziříčí 2:3
Poločas 1:2. Branky: 17. Dočkal, 51. Novák – 19. Vašíček, 26. Puža, 54. Plichta.

Humpolec – Speřice 1:3
Poločas 1:0. Branky: 8. M. Havel – 61. Vlček, 70. a 73. Svoboda.

Žďár n. S. – V. Bíteš 3:0
Poločas 1:0. Branky: 35. a 72. Nedvěd (druhý z PK), 51. Šerý.

Bystřice n. P. – Rosice 2:6
Poločas 0:3. Branky: 51. Prášil, 85. Malý – 8. Praks, 20. Drbal, 39. a 65. Přikryl, 57. a 86. Koláčný.

Ždírec n. D. – St. Říše 5:0
Poločas 2:0. Branky: 35. a 43. Vopršal, 70. P. Novotný, 82. Šrámek, 88. Pavlas.