O smůle může hovořit Stará Říše, která vedla nad Napajedly po proměněné penaltě Kadlece, ale v nastaveném čase inkasovala vyrovnávací gól.

Nadále pokračuje výborná forma Havlíčkova Brodu. Nováček soutěže jasně vyhrál v Blansku a na druhé příčce ztrácí pět bodů na Velké Meziříčí, které remizovalo v Rosicích.

ST. ŘÍŠE – NAPAJEDLA 1:1

Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, ale v šestnáctkách měli více ze hry domácí fotbalisté. V 7. minutě měl Vácha gól na hlavě, ale ze tří metrů ho nedokázal dopravit do branky. Pak se stejný hráč utkal v minisouboji s Krajčou, úspěšnější byl hostující gólman. Po hodině hry se do třetice dostal do velké šance Vácha, ale přestřelil. Tutovku zazdil i Kratochvíl, který z dorážky nenasměroval míč do opuštěné branky. Skóre otevřel až Kadlec, který proměnil penaltu. Ta vznikla po akci Rygla, který připravil míč Váchovi, a toho hosté faulovali. Pojistku mohli přidat Tichánek a M. Pokorný, jenže mířili jen do tyče. Z ojedinělé akce zahorzili i hosté, a taktéž orazítkovali brankovou konstrukci. V úplném závěru Vácha ztratil na půlce míč, Napajedla podnikla rychlý výpad a nikým nehlídaný Kaštánek určil dělbu bodů.

Góly: 68. Kadlec (PK) – 90.(+1) Kaštánek. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 1:4. Diváci: 115. Poločas 0:0. Stará Říše: Neuman – Dohnal, Kadlec, Príborský, Kratochvíl – Rygl, Tichánek, M. Pokorný, Lacina (51. Dvořák) – Vácha, Brnický (80. Merhaut). Napajedla: Krajča – Bejtkovský, Kostka, Žáček, Pantálek – Havránek (69. Kovář), Huťka, Beránek, Postava – Kaštánek, Večeřa. Nejlepší hráči: Kadlec, Kratochvíl – Žáček.

UH. BROD – VRCHOVINA 1:0

Hosté nastoupili oproti derby se Žďárem bez zraněných Lukáše (zlomená ruka) a Pavla (problémy s kotníkem) Smetanových. Znát byla hlavně neúčast vysokého útočníka, domácí stopeři Kroča s Vrágou tak ve vzdušných soubojích kralovali.

Hosté se od začátku usadili na útočné polovině, Rostislav Sodomka vyzval kolmicí ke skórování Michala, ten ale těsně minul. Třikrát se poté předvedl gólman Ondrůšek, poprvé do něj hlavičkoval Michal Skalník, podruhé vytěsnil bombu dravého Kolaříka a opět vychytal Michala Skalníka. Další převaha Vrchoviny byla neplodná, na vyloženou tutovku hosté čekali.

Po přestávce se téměř nulová ofenziva domácích na chvíli probrala. Po průniku útočníka do šestnáctky se pískala penalta, kterou Šálek proměnil. Vyrovnat mohl po pěkné kombinaci Kolaříka s Trojánkem na malém vápně stojící Michal, jenže přesný centr na malé vápno do prázdné branky neuklidil. A když se neprosadil ani z trestného kopu z 18 metrů, mohli být hosté rádi, že neprohráli o dva góly, Vrága hlavičkoval po rohu v dobré pozici nad.

Gól: 49. Šálek (PK). Rozhodčí: Handlíř. ŽK: 2:5. Diváci: 220. Poločas: 0:0. Uh. Brod: M. Ondrůšek – M. David, Kroča, Vrága, Michalec (38. Zemánek) – R. David, Josefík, Dvořák, Šálek – Pochylý, Mančík. Vrchovina: Vítek – Komínek, Košík, Drdla, K. Skalník – Kolařík, Michal, R. Sodomka, Pavel Sodomka – Trojánek, M. Skalník. Nejlepší hráči: M. Ondrůšek, Šálek – R. Sodomka.

ROSICE – V. MEZIŘÍČÍ 1:1

První poločas přinesl bojovné utkání, domácí byli důrazní v osobních soubojích a měli rychlé přechody do protiútoků. Lídr tabulky se snažil přejít přes obranu Rosic nakopávanými míči, ty však nebezpečí pro domácí bránu nepřinášely. Ve 21. minutě utekl po rohu hostů Pšikal, Michna mu poslal balon přímo na hlavu a bylo to 1:0. Hosté reagovali pokusy Pokorného a Zdeňka Muchy, bez efektu. Na druhé straně Simandl zneškodnil hned dvě příležitosti Chlupa.

Po přestávce se vrátilo jiné Meziříčí. Krátce po rozehrání Krejčí vybídl Simra, tomu se ale protlačit míč do sítě nepodařilo. Stejný hráč mířil mimo po pěkné přihrávce Demetera, který chvíli nato hlavičkoval jen do brankáře. Poté utkání rozkouskovaly osobní souboje, fauly a řada žlutých karet. Meziříčí se ještě jednou nadechlo. V závěrečném náporu udrželo podzimní neporazitelnost, když si na Demeterův nakrátko rozehraný roh naskočil Souček a hlavou vyrovnal. V 89. minutě zachránil svůj tým od pohromy Simandl, když vytlačil přímý kop k tyči na roh. „Hráči v první půli nedodrželi stanovené pokyny. Po poločasovém rozboru se naše hra výrazně zlepšila, přestali jsme nakopávat, převzali jsme iniciativu a dočkali se spravedlivé remízy,“ okomentoval utkání trenér Libor Smejkal.

Góly: 21. Pšikal – 86. Souček. Rozhodčí: Možíš. ŽK: 5:3. Diváci: 103. Poločas: 1:0. Rosice: Balčirák – Vítámvás, Huška, Polák, Chlup – Havlásek, Lang, Selinger (75. Těžký), Michna (85. Oprchal), Pšikal – Živný. V. Meziříčí: Simandl – Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Pokorný (75. Vyskočil), Smejkal, Berka (72. Souček), Durajka, Demeter – Simr Nejlepší hráči: Pšikal, Selinger – Krejčí.

PELHŘIMOV – BYSTŘICE 0:0

Utkání nabídlo místy celkem pěkný fotbal, branky se však fanoušci ani jednoho z týmů nedočkali. V první půli byli lepší domácí, dostali se i do šancí, jenže při zakončení byli nepřesní. Ve 23. minutě mohli jít paradoxně do vedení hosté, ale pohotový Sládok vykopl míč z brankové čáry. Ten samý hráč o sedm minut později hlavičkoval těsně nad branku. Ve 32. minutě zahodil největší šanci Pelhřimova Benda, neuspěl tváří v tvář Mrňousovi.

Po změně stran zahrozili hosté v 52. minutě střídajícím Prášilem, Matiášek ale jeho šanci zmařil. Zbytek utkání nabídl neurovnanou hru bez dramatických momentů před brankami.

„Dnes jsme podali zlepšený výkon oproti minulému kolu, ale ani to na vítězství nestačilo. V první půli jsme byli lepší, po změně stran nás tlačili hosté. Bod je pro oba týmy spravedlivý,“ ohodnotil utkání trenér Pelhřimova Vladimír Kocourek.

Rozhodčí: Křenek. ŽK: 2:1. Diváci: 160. Pelhřimov: Matiášek – Duchan, Čížek, Sládok, Homolka – Bartoň, Benda, Niederle, Kmoch (90. Poul) – Obranec (71. Starý), Krtek. Bystřice: Mrňous – Svoboda, Vícha, Šponar, Mitáš – R. Sklenář, Zbytovský, Padrtka, Malý (46. Prášil) – Holý, Zich (75. Hájek). Nejlepší hráči: Matiášek, Sládok – Mrňous.

ŽĎÁR N. S. – SLAVOJ POLNÁ 2:2

Domácí vstoupili do zápasu aktivně, v 5. minutě rozehráli Veselý s Vomelou roh na krátko, přetažený míč vrátil před branku Russ, jehož centr usměrnil za Skočdopoleho rybičkou Turek. Polná rychle odpověděla. Na levé straně vybojovala míč, podnikla rychlý kontr, Hajný gólovou střelu stihl vyrazit, jenže ze skrumáže ho poslal do brány Kavka. Od této chvíle se již začali domácí trápit. „Utápěli jsme se v nepřesnostech, nešla nám hra dopředu, přesto mohl Bojda na konci půle hlavičkou skórovat,“ mrzelo domácího trenéra Pavla Kubiše.

Po přestávce byla Polná kombinačně i nadále lepší, v 66. minutě propadl balon mezi domácí stopery, Šindelka odkopem trefil jen protihráče a Kavka tohoto odrazu využil. „Hrozná individuální chyba,“ kroutil hlavou Kubiš a dodal: „Po centru Vomely měl vyrovnání na hlavě Jurnečka, nepochopitelně však pustil centr za sebe a nic z toho nebylo.“

Po prostřídání se domácí přece jen dočkali. Ze standardky prolétl míč k Doležalovi, který vyrovnal. Oba týmy se snažily strhnout vítězství na svoji stranu, domácí zachránil Bureš, který odhlavičkoval míč v poslední chvíli. V 90. minutě si navíc šikovně píchl míč mezi stopery a před šestnáctkou ho poslal k zemi Fadrný. Po jeho odchodu ze hřiště ale domácí trefili ze 16 metrů jen zeď. „Naším výkonem jsem opět zklamán. Hru jsme se snažili oživit střídáním, remízu jsme uhráli silou vůle, góly soupeřům bohužel vždy darujeme,“ uzavřel Kubiš.

Góly: 5. Turek, 78. Doležal – 14. a 66. Kavka. Rozhodčí: Reich. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (89. Fadrný). Diváci: 150. Poločas: 1:1. Žďár n. S.: Hajný – Veselý, Turek, Šindelka, Vomela – Mašek (59. Šandera), Bureš, Doležal, Russ – Bojda (68. Ločárek), Jurnečka (76. Toufar). Slavoj Polná: Skočdopole – Bambula, Kučera, Fadrný, Caha – Škacha (68. Krejčí), Šuta, Pražák, Klíma (36. Hron) – Kavka, Černý. Nejlepší hráči: Hajný – Kavka, Šuta.

BLANSKO – H. BROD 0:4

Aktivněji vstoupili do zápasu domácí. V sedmé minutě mohl poslat Blansko do vedení Šplíchal, ale Soukalovu branku těsně minul. O dvě minuty později přišel trest. Akci Koudelka – Sklenář druhý jmenovaný zakončil gólově a brodský Slovan šel do vedení. V osmnácté minutě mohlo být vyrovnáno, domácího hráče bravurně vychytal Soukal. Po půl hodině hry se v další šanci objevil Jukl, zakončil vedle hostující branky. Do poločasu mohl Slovan svůj náskok navýšit, ale Hejkal ani Sklenář na Jurana nevyzráli. Po přestávce mohl pojistit vedení Slovanu Míča, ani on neuspěl. Na druhé straně Soukal vychytal Ulmanna. Až v 57. minutě se štěstí usmálo na Míču, který přeloboval domácího gólmana – 0:2. Potom se do šance dostal Koudelka, domácí gólman svůj tým podržel. V 75. minutě Trtílek fauloval Sklenáře, uviděl červenou kartu a Kubátův trestný kop Juran chytil. Deset minut před koncem se prosadil opět Sklenář po akci Koudelky a konečnou podobu výsledku dal Míča.

Góly: 9. a 80. Sklenář, 57. a 83. Míča. Rozhodčí: Miklík. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (75. Trtílek). Diváci: 150. Poločas: 1:0. Blansko: Juran – Gromský, Müller (71. Buchta), Šíp, Čoupek – T. Zouhar, Šplíchal (60. Nečas), Jukl, Levai – Ullmann, Trtílek. H. Brod: Soukal – Pohnětal, Svoboda (46. Míča), Berky, Vařejka – Štědrý, Henek, Hejkal (70. Slováček) – Koudelka, Kubát – Sklenář (81. Polívka) Nejlepší hráči: Sklenář, Koudelka, Henek.

Ostatní výsledky 13. kola: Mutěnice – Tasovice 0:2 (0:2), 7. Blahoudek, 20. Švarc. Hodonín – Otrokovice 2:0 (0:0), 54. a 61. Maršálek.

16. Napajedla 14 2 3 9 14:28 9

Příští kolo: Otrokovice – V. MEZIŘÍČÍ, H. BROD – Rosice, VRCHOVINA – Blansko, SLAVOJ POLNÁ – Uh. Brod, Napajedla – ŽĎÁR N. S., BYSTŘICE – ST. ŘÍŠE, Tasovice – PELHŘIMOV, Hodonín – Mutěnice.