I. A TŘÍDA – SKUPINA B
N. MĚSTO B – MORAVEC 2:0

Okresní derby nenabídlo příliš atraktivní podívanou, stovka diváků viděla spíše boj, kterému vůbec nepomáhal ani silný vítr, který narušoval kombinaci oběma mančaftům. První branka zápasu padla ve 37. minutě, Polnický s přehledem proměnil pokutový kop, nařízený za ruku jednoho z hostujících obránců – 1:0. Fotbalisté Moravce, hrající v první půli po větru, hrozili především ze standardních situací. Po změně stran se obraz hry nezměnil, 57. minutě vystřelil z úhlu Vašíček a dobíhající Slavíček míč uklidil do prázdné branky – 2:0. Ve zbytku zápasu už si béčko Vrchoviny vedení v poklidu pohlídalo.

Góly: 37. Polnický (PK), 58. Slavíček. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 2:5. Diváci: 105. Poločas: 1:0. SFK Nové Město B: P. Follprecht – Poul, Vašíček, R. Blažíček, P. Blažíček, Bárta (46. Mazel), Slavíček, Polnický, Žák, Boušek (46. M. Šmída), Dobrovolný (74. Havelka). Moravec: Pokorný – F. Kudiovský, P. Černý, T. Toufar, Juračka (85. Hanák), Kachlík (46. Červinka), Kovář (90. Cícha), M. Černý, Christian, Štěpánek, R. Toufar (80. P. Kudiovský).

R. SVRATKA – RAPOTICE 5:2

Vzájemný souboj dvou letošních nováčků vyzněl překvapivě jednoznačně pro fotbalisty Radešínské Svratky, kteří suverénnímu vítězi loňského ročníku I. B třídy nasázeli hned pět branek. Do vedení dostal Radešínku již po deseti minutách hry Gabriel, za dalších devět minut na něj přesnou trefou navázal Pekárek. Rapotice vrátil do hry Milan Laš, jenže znovu Pekárek vrátil Svratce dvoubrankový náskok – 3:1. Také ve druhé půli tahali za delší konec domácí borci. Čtvrtý gól přidal Šacl, po přesném zásahu Plhala to bylo v 74. minutě už 5:1. Konečnou podobu výsledku pak dal pět minut před závěrečným hvizdem opět Milan Laš.

Góly: 10. Gabriel, 19. a 41. Pekárek, 69. Šacl, 74. Plhal – 30. a 85. Milan Laš. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 3:1. Rad. Svratka: Petr – J. Chrást, Drdla, Smejkal (88. Havránek), Janů – Šacl, Pekárek, Starý, Mužátko (90. Malý) – Plhal (77. Novotný), Gabriel (65. Skryja).

I. B TŘÍDA – SKUPINA B
POČÍTKY – ŠTĚPÁNOV 3:1

První poločas okresního derby výrazně ovlivnil silný vítr, který narušoval kombinaci oběma týmům. Do vedení šli hráči hostujícího Štěpánova, ruku jednoho z domácích hráčů ve vlastním velkém čtverci potrestal z pokutového kopu Kovalchuk. Na odpověď se však nečekalo příliš dlouho, po standardní situaci se míč dostal na nohu Patrika Ločárka, který bombou zařídil vyrovnání – 1:1. Rozhodnutí přišlo až v závěrečných minutách zápasu. V 78. minutě si Ondřej Toman naběhl na rohový kop a hlavou poslal Počítky do vedení. Pojistku pak čtyři minuty před koncem přidal po praktiky totožné situaci stoper Odehnal – 3:1.

Góly: 22. P. Ločárek, 78. O. Toman, 86. Odehnal – 14. Kovalchuk (PK). Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 1:1. Počítky: Šobej – Sláma, Odehnal, O. Toman, Beneš (46. Landsman) – T. Ločárek, F. Toman, Zajíček, P. Ločárek – Jurnečka (68. Kachlík), Halámka (58. M. Filippi). Štěpánov: Jílek – O. Hrubeš, Bohdan, Novák, Sabadashka, Sedláček, Kovalchuk, Karásek, D. Kintr (62. Jílek), Kutnyk, Ludvík.

NEDVĚDICE – RANTÍŘOV 0:0

Souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky nabídl po celých devadesát minut vyrovnaný průběh, příliš gólových příležitostí však k vidění nebylo. Ve 25. minutě hosté nebezpečně vystřelili z hranice velkého vápna, ale gólman Doušek byl na místě. V závěru první půle pak domácí Petr Sytař z přímého kopu nastřelil břevno hostující svatyně. Ve druhé půli napřáhl z dobrých třiceti metrů Škutchan, jeho střelu ale gólman Rantířova výborně zlikvidoval. Oba celky se tak rozešly zřejmě spravedlivou remízou.

Rozhodčí: Sliž. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Nedvědice: Doušek – Houdek, Trdý, Jirásek (46. Veselský), P. Sytař, Štefka, Škutchan, Havlíček, Pokorný (76. Kolbábek), Burýšek, Bracek (68. J. Sytař).

BOHDALOV – LUKA N. J. 4:1

Hned v první minutě mohli jít hosté do vedení, ale gólman Chalupa proti jejich stoprocentní šanci výborně zasáhl. Z vedoucí branky se tak radovali fotbalisté Bohdalova, ve vápně byl faulován Koukal a Doležal se z penalty nemýlil. Ten samý hráč pak v poslední minutě první půle technickou střelou z hranice vápna přidal také druhou branku domácích. Už na rozdíl tří branek zvýšil Krčál, když dorazil střelu Šimka. Luka se čestného úspěchu dočkala šest minut před koncem, zaváhání domácí obrany potrestal Bratršovský – 3:1. Poslední slovo měl ale Bohdalov, po faulu na Aleše Neumana uzavřel z pokutového kopu skóre zápasu hrdina dne Doležal.
Góly: 20., 45. a 88. Doležal (první a třetí z PK), 65. Krčál – 84. Bratršovský. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 1:1. Diváci: 140. Poločas: 2:0. Bohdalov: J. Chalupa – A. Fabík, Novotný, O. Chalupa, P. Neuman – A. Neuman, Doležal, Krčál (89. P. Fabík), Šimek – Koukal, Henzl (80. Pokorný).