Z Velkého Meziříčí odchází po pěti letech, kde byl rozhodně platným hráčem. „Lukáš je jen jeden, takže budeme muset za něj najít náhradu. Jeho góly ovšem bude muset dávat více útočníků,“ litoval odchodu sportovní manažer Velkého Meziříčí Kamil Krejčí.

Již po sezoně se vědělo, že obávaný střelec zřejmě odejde. Ve velkém očekávání byl hlavně polenský Slavoj. „Byli jsme domluveni s Velkým Meziříčím a čekali jsme na rozhodnutí hráče,“ předesílal Jindřich Skočdopole, vedoucí realizačního týmu v Polné.

„S Polnou jsme oficiálně dohodnuti. Z Humpolce se nám zatím nikdo neozval, že mají o Lukáše zájem. Takže vše je na rozhodnutí hráče, který zřejmě chce jít do humpoleckého týmu,“ upřesnil předseda divizního mužstva Petr Ostrý.

Velmi překvapivé rozhodnutí Lukáš Staněk si však vybral jinak. Rozhodl se pro Humpolec, za který již o víkendu nastoupil k přípravnému zápasu proti Chýnovu. „V Humpolci je kvalitní zázemí, a navíc znám oba trenéry,“ prozradil Staněk důvody, které přispěly k jeho přestupu a dodává: „Rád bych poděkoval Polné o její zájem, ale rozhodl jsem se tak, jak jsem se rozhodl.“

Pro pátý tým loňského ročníku nejvyšší krajské soutěže bylo rozhodnutí velmi nečekané. „Odchod do Humpolce je pro nás velice překvapivý, ale v žádném případě nehodláme přeplácením přetahovat hráče,“ potvrdil rozladěný Jindřich Skočdopole.

Naopak skákat radostí může nový humpolecký trenér Josef Soural, který se těší na spolupráci. „Čekám, že bude moje prodloužená ruka. Očekávám od něj hlavně góly, ale i pomoc při zapracovávání mladých odchovanců do kádru.“

Již v minulé sezoně byla na týmu vidět nezkušenost. Přišlo hodně mladíků, kteří teprve nabírali zkušenosti. „Lukáš je může hodně naučit. Já doufám, že to bude fungovat,“ přeje si Soural.

Edita Palkovičová