OKŘÍŠKY – HARTVÍKOVICE 0:0

První poločas se odehrál za územní převahy domácího mužstva. Ve 14. minutě Valenta hlavičkoval těsně vedle. O šest minut později přímý kop Jančoka chytil Trnavský. Nejblíže ke góly Okříšky měly po hlavičce Vody, který orazítkoval spojnici branky přihlížejícího hartvíkovického brankáře.

Ke konci poločasu však mohlo udeřit i na druhé straně, když osamoceného Horvátha vychytal Fiala. „Je to škoda. Tonda šel sám na brankáře a zazmatkoval, nevím, co to bylo, asi nějaký zkrat, když se pokusil udělat kličku gólmanovi a zapomněl balon pod sebou,“ litoval hartvíkovický trenér Marek Moczár.

Druhý poločas se odehrával povětšinou uprostřed hřiště, a zápas tak pomalu spěl k bezgólovému rozuzlení. Nic na tom nezměnily ani střela Jančoka, kterou vychytal Trnavský, a dva centry Malého a Dočkala, které nedokázali jejich spoluhráči usměrnit za Trnavského záda.

I Hartvíkovice měly velkou šanci v 71. minutě. Horváth využil zaváhání domácího obránce a postupoval společně se Záviškou na jednoho bránícího protihráče. Horváth přihrál před brankou Okříšek osamocenému spoluhráči, který ovšem minul Fialovu branku.

„Bylo to vyrovnané utkání. My jsme opět nastoupili ve slepené sestavě, když jsme prodělali střevní chřipku. Máme i spoustu zraněných. Remíza doma je pro nás určitě ztráta, ale my jdeme zápas od zápasu a hrajeme dál,“ hodnotí trenér Okříšek Martin Mašek.

„Už od začátku bylo jasné, že nějaká kombinační hra, kterou jsme chtěli předvést a dostávat se tak do brejků, na těžkém terénu nepůjde. Obě mužstva tak začala hrát to, co terén umožňoval, rychlý přechod do útoku a nakopávat vysoké míče, což moc fotbalové krásy nepřineslo. Účel to nemělo ani pro jeden tým, i když se každý mančaft dostal do dvou šancí. Remíza tomuto zápasu odpovídá,“ řekl po utkání hartvíkovický kouč.

Rozhodčí: Laštůvka. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Okříšky: Fiala - Dvořák, Zeman, Voda, Dočkal - Rampír (76. Jůza, 83. Ryšavý), Malý, Tůma, Široký, Jančok – Valenta. Hartvíkovice: Trnavský - Matějek, Outrata, Kubala, Heres - Duša, Hošek (57. Mozol), Beneš, Křivánek - Záviška, Horváth (78. Kopuletý). Nejlepší hráči: Voda, Dočkal – Kubala.
Příští kolo: Bystřice n. P. – Polná, Pacov - Ždírec n. D., Třebíč B - Velká Bíteš, Vrchovina - Havl. Brod, Jemnicko – Herálec, Humpolec - Stará Říše, Hartvíkovice - Mor. Budějovice, Okříšky - Jaroměřice n. R.

JIŘÍ OBORNÝ