ŽIROVNICE NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 2:4

Žirovnici potkala bída hned v úvodu sezony, když pro brankáře Trepku nedorazila včas registrace, takže mezi tyče musel Jiří Doležal. Ten sice v minulosti chytal, ale v posledních letech kope okresní přebor v poli. Jeho noví spoluhráči mu v úvodu těžkou roli vůbec neusnadnili. Po chybě Staňka otevřel střelecký účet hned v 5. minutě Durajka a v 17. minutě zvýšil Štěpnička. Pak přece jen začali domácí hrát a výsledkem byl gól T. Houšky po kombinaci v šestnáctce. Druhý poločas už obrat nepřinesl, hosté trestali chybující obranu Slavoje. Dvakrát při tom vynikl Doležal, až potom korigoval po křídelní akci Staněk.

Góly: 34. T. Houška, 72. Staněk 5. Durajka, 17. Štěpnička, 57. a 66. Doubravský. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (60. Prokeš). Diváci: 80. Poločas: 1:2. Žirovnice: J. Doležal Kořínek, Poul, Kuš, P. Houška Staněk, Kubík, Dýnek, Rozporka (71. Weith) T. Houška, Pokorný. Náměšť-Vícenice: Rousek Heres, Pernica, Záviška, Prokeš Štěpnička, Buchta, Chládek, Homola Durajka, Doubravský. Nejlepší hráči: T. Houška Doubravský, Durajka.

SAPELI POLNÁ ČÁSLAVICE-SÁDEK 4:1

Domácí začali aktivně, vypracovali si dvě gólové šance, které ovšem neproměnili. Postupem času hosté hru vyrovnali, ale nebylo jim to nic platné, protože po krásné přihrávce Brnického se trefil neomylně Padrnos a Polná vedla. Uklidňující druhý gól Sapeláků přidal po půl hodině Vacek, který se opřel do odraženého míče a nedal Hrubému šanci.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce nastoupili hráči Čáslavic-Sádku aktivně a ve 47. minutě šanci byl Kratochvíl blízko ke kontaktní brance. Z malého vápna ale ve skluzu netrefil ideálně balon a Krpálek ho schoval v náručí. Domácí hrozili z brejků a v 51. minutě zvýšil Padrnos už na 3:0. Polenší fotbalisté si před zápasem nazuli střelecké kopačky, jelikož v 78. minutě krásnou křížnou střelou zvýšil na rozdíl třídy Lacina. V 86. minutě přišel gólman Krpálek o čisté konto. Z přímého kopu ho překonal Menšík.

Góly: 18. a 51. Padrnos, 32. Vacek, 78. Lacina 86. Menčík. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 0:4. Diváci: 150. Poločas 2:0. Sapeli Polná: Krpálek Zamazal, Tržil, Reiterman, Špendlíček Lacina, Rychtecký, Szabó (50. Fišer), Brnický, Vacek (80. Vystrčil) Padrnos (75. Morkus). Čáslavice-Sádek: Hrubý Lampíř (75. Pokorný), Bláha, Kosmák, Čurda Barák (46. Menčík), Šimek (86. Zikmund), Kratochvíl (61. Motyčka), Urban Plichta, Gavaller. Nejlepší hráči: Padrnos, Rychtecký Šimek.

ŽDÍREC N. D. PACOV 4:0

Už ve třicáté vteřině otevřel skóre Novotný, který vystihl špatnou rozehrávku a přesnou střelou překonal Basíka. Zápas byl jednoznačně ve ždírecké režii, do poločasu se ještě stihli trefit Čalkovský s Pátkem. Posledně jmenovaný se ještě trefil ve druhém dějství. „Naše převaha byla jednoznačná a nebýt ještě několika promarněných šancí, mohl být výsledek ještě vyšší," řekl po utkání ždírecký kouč Miroslav Plíšek.

Góly: 1. Novotný, 21. Čalkovský, 37. a 58. Pátek. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Ždírec n. D.: Rezničenko Kysilko, Klupka, Kolouch (90. Zahradník), Plíšek M. Mareš II (60. Klimše), Novotný, Smejkal, Štukhejl Čalkovský, Pátek (83. Dvořák). Pacov: Basík Kuran (46. Přibyl), Kerouš, Pavelec, Dolejš (72. Rybčák) Bártů, Svoboda, Váňa, Stejskal Papež, Vlach. Nejlepší hráči: Pátek, Štukhejl, Čalkovský.

V. BÍTEŠ OKŘÍŠKY 2:0

Domácí nastoupili aktivně a už v 5. minutě po přihrávce Dvořáka nadvakrát překonal gólmana Nekuda. O chvíli později se hnal do zakončení Dvořák, byl faulován a Pokorný z trestného kopu překvapil Fialu, 2:0. Po dvaceti minutách postupoval Škorpík zleva na Fialu, ale ten kryl. Poté netrefil v dobré pozici svatyni Pokorný. Hosté zahrozili jen Dočkalem, který pálil těsně vedle.

Po změně stran se hra vyrovnala, Okříšky hrozily hlavně ze skrumáží. Po střele Rampíra z 30 metrů se vytáhl brankář Pelán. Na druhé straně se prezentoval podobnou dělovkou Škorpík, ale dopadl stejně jako Rampír.

Góly: 5. Nekuda, 9. Pokorný. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 4:4. Diváci: 150. Poločas: 2:0. V. Bíteš: M. Pelán Kopáček, Pohl, Střecha, Kerber Ivančík (90. Hamřík), Nekuda (85. T. Jelínek), T. Pelán, Škorpík Dvořák, Pokorný (88. Rozum). Okříšky: Fiala Jančok, Tekal, Brabenec, Jůza R. Tůma (75. Dubský), Rampír (67. Miroslav Řezáč), T. Dočkal (85. Široký), Martin Řezáč Voda (46. Dočekal), Kotrba. Nejlepší hráči: Pohl, Pokorný Jančok.

H. BROD JEMNICKO 2:0

Lepší začátek utkání si brodský Slovan nemohl přát. V 5. minutě našel Kubát po rohovém kopu Ganobjaka, a ten poslal domácí do vedení. Potom měl dvě šance Kříž, ale jeho střelecká muška přesná nebyla. Po půl hodině hry našel dlouhým výhozem gólman Kučírek Hejkala, který uvolnil Provazníka a Slovan vedl 2:0. Do konce poločasu zmařil další dvě šance Kříž, který se stal smolařem zápasu. Po přestávce si ani jeden tým vyloženou šanci nevytvořil, a proto se domácí mohli radovat z prvních tří bodů.

Góly: 5. Ganobjak, 28. Provazník. Rozhodčí: Šula. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 2:0. H. Brod: Kučírek Vařejka, Ganobjak (46. Nechvátal), Novotný, Bláha Hejkal (68. Kavka), Kubát, Kunc (46. Mareš), Klusák provazník, Míča (81. Vopršal). Jemnicko: Kopeček Kincl, Koutný, Novák, Keller křivánek, Krejča, Tesař, Tobolka (85. Štumfol) Frechka (72. Štancl), Kříž. Nejlepší hráči: Vařejka, Kubát Koutný.

JAROMĚŘICE PŘIBYSLAV 4:2

Domácí se už v 10. minutě ujali vedení, když na konci trestného kopu Novotného stál Kopeček. Nováček soutěže hrozil zejména z nebezpečných brejků, ze kterých také otočil stav zásluhou Škachy a Fikara ještě v prvním poločase. Přibyslavští hráli pohledný fotbal, který je zdobil i v I. A třídě během minulé sezony. Bodovému zisku týmu z Havlíčkobrodska, jak se později ukázalo, zamezila chyba brankáře Holcmana. Tomu vypadl míč z rukavic a Neumann po dorážce v 59. minutě vyrovnal. Obrat dokonal jaroměřický Z. Karásek, který v 83. minutě z hranice pokutového území propálil Holcmana potřetí. Na konečných 4:2 upravil o dvě minuty později po přihrávce M. Karáska z rohu malého vápna Neumann, který předvedl nůžky vleže.

Góly: 10. Kopeček, 59. a 85. Neumann, 83. Z. Karásek 24. Škacha, 39. Fikar. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Jaroměřice: Chocholouš D. Karásek, Křivánek, Brabenec, Pekárek Z. Karásek (65. Urbánek), M. Karásek (89. Melán), Novotný (87. Václavek), Kopeček, Hambálek (74. Rygl) Neumann. Přibyslav: Holcman Prchal, Svoboda, Vopršal, Smejkal (60. Pochop), Strašil, Fikar (66. Buben), Škacha, Vykoukal (75. Kunc), Flekal, Krčál. Nejlepší hráči: Neumann, Z. Karásek Flekal.

M. BUDĚJOVICE HUMPOLEC 1:2

Po úvodním tlaku hostí se skóre měnilo na druhé straně. Hostující Kříž podcenil dalekonosnou střelu Duška a propustil ji do sítě. Vzápětí nedosáhli na centr Škody ve vápně Šplíchal ani Dušek. V 16. minutě se trestný kop Kopice odrazil od zdi k Jeřábkovi a ten krásným volejem srovnal. Zanedlouho odpustil rozhodčí hostům pokutový kop po faulu na Stehlíka. Ve 39. minutě dostal do vápna ideální míč od Paťhy Morava a zajistil hostům poločasové vedení. Zkraje druhé půle se prezentoval dobrým trestným kopem Buďa, ale těsně minul branku. Po hodině hry se dostal do tří slibných šancí Stehlík, jeho střely však branku netrefily. Čtvrt hodiny před koncem se ve vápně uvolnil Veselý, jeho střelu pod břevno vyrazil Kříž na roh. Hosté zahrozili deset minut před koncem, kdy musel Klouda zlikvidovat dvě tvrdé střely Dalíka a Moravy. Vyrovnání měl po centru Budi na hlavě Busta, ale trefil z malého vápna pouze Kříže. Změnu nepřineslo ani nastavení, a tak si tři body odvezli šťastnější hosté.

Góly: 7. Dušek 16. Jeřábek, 39. Morava. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 1:2. M. Budějovice: Klouda Buďa, Busta, Toman, Novotný (81. Kabashaj) Šťastný (56. Veselý), Pařízek (90.+2. Benda), Škoda, Dušek (77. A. Svoboda) Stehlík, Šplíchal. Humpolec: Kříž Kopic, Pecha, Hes, Nermut Paťha, Nepovím, Jeřábek, Málek (70. Honzárek) Morava (90. Skryja), Pícha (72. Dalík). Nejlepší hráči: Dušek Morava, Jeřábek.

Příští kolo: Jemnicko Čáslavice-Sádek, Náměšť-Vícenice Sapeli Polná, Okříšky Žirovnice, Přibyslav V. Bíteš, Humpolec Jaroměřice, Pacov M. Budějovice, Světlá n. S. Ždírec n. D., H. Brod Chotěboř.